Dítě v pravý čas

Jestliže chcete být konsternováni, ale současně se pobavit a ožít, přečtěte si tento román anglického spisovatele a scenáristy Iana McEwana. Brilantní spisovatel nabízí dílo fascinující neúnavnou bezprostředností výpovědi, ale i plachou intelektuální hravostí, s jakou zpracovává leitmotiv vlastního vidění tohoto světa – fenomén dětství, fakt narození a existence dítěte v osobním životě člověka i v širších souvislostech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134647/dite-v-pravy-cas-5oE-134647.jpg 3.7121
Vydáno, Odeon

The Child in Time, 1987

Kniha Dítě v pravý čas

tonysojka
25.03.2020

Co jsem zatím četl od Ewana, tak kromě Betonové zahrady, jsem měl zatím setkání příjemná. Vždy mne četba nutila k zamyšlení a hodnocení témat, které autor vybral, přednesl na ně svůj názor a to literárním stylem a jazykem, který mi velmi imponuje. U této knihy jsem obdivoval, jak až drásavě popsal spolužití manželů po únosu dítěte , zákulisí britské politiky, anebo použil citlivě špetičku magického realismu při popisu vize svých rodičů. Prozatím ale ze všech jeho knih u mne vede Pokání.
Těším se na další setkání. Snad v sobotu?

Chesterton
17.02.2020

Tak jsme se zase jednou s panem autorem nepotkali.
Děkuji Taťka Hraboš, že jsem pochopila o čem kniha je a oč přicházím.
Máme spolu s Ianem McEwanem velice kolísavý vztah a navíc vlastníme pravděpodobně zcela odlišný světonázor.
Úvod byl fajn a příběh se tvářil dobře. I humor se dal postřehnout. Jen se pomalu začala vkrádat nuda a stále větší nesoulad ve vidění světa.
Snad příště. . . .
V Sobotu??

BarboraZ
20.11.2019

Zajímavý psychologický příběh o vyrovnávání se s tragédií ztráty dítěte, různém vnímání času a místy i politice. Čte se dobře, i když určitě není pro každého. Mě se moc líbila!

ibs
03.08.2019

Do polovice zdlhave, miestami pekne a na zamyslenie, miestami mi pripadali pasaze zbytocne, pribeh raz mysticky, potom striktne realny, taky chaos trosku..ale potom, to rozuzlenie a vysvetlenie dejovych linii, fakt nie zle!

stafbul
06.03.2019

Zajímavý počin. Co musím hned na začátek vyzdvihnout je, že se kniha čte sama. Opravdu. Děje hezky ubíhá, kapitoly jsou dlouhé, ale přitom není problém je přečíst jedním dechem. Co se tématu týče, mohlo se lehce stát knižním klišé. Zmizení dítěte. Dovedla jsem si představit asi deset způsobů, jak by to zpracovali známí autoři jako je např. Deaver. Tenhle autor to ale uchopil naprosto jinak. Žádná detektivní práce, psychodrama v takovém tom běžném slova smyslu. Ta kniha je zvláštní, celou dobu se motá kolem tématu zmizení malé holčičky, ale vlastně jakoby o to ani tak nešlo. Všechno to ovlivňuje a přitom to tam není otevřeně řešeno. Mění to životy hlavních postav, ale přitom život běží dál. Do toho se mísí politika týkající se výchovy a výuky dětí. Zvláštní kombinace. Zvláštní kniha. Zvláštní pojetí. A přitom to celkem hezky funguje. Myslím, že až odstupem času dokážu knihu opravdu docenit. Tohle je kniha, kterou když dočtete, řeknete si prostě "Páni...!" Otázkou je, co bude za těmi tečkami. A to nevíte bezprostředně po dočtení, protože "něco na té knize je". Jen přijít na to, co.

grapas
07.12.2018

nejsem si jistá jak knihu hodnotit, myslím, že je šokující i teĎ, rozhodně nemám pocit pozitivního konce, na to jak je to útlá kniha, jsem ji četla dost dlouho, musela mockrát odložit a vždycky jsem stejně bya šokovaná, určitě si ji přečtěte!

Kif
10.03.2018

Kouzelná kniha. Teprve druhé autorovo dílo, do kterého jsem se pustila a musím přiznat, že jsem se přes některé pasáže prokousávala dost těžko a už jsem přemýšlela o tom, že to vzdám, něco mi unikalo...Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože na konci mi to všechno dávalo naráz smysl.
Stálo to opravdu za to. Silný příběh, po jazykové stránce opravdu skvostné a radost číst. Přesto tu jednu hvězdičku odebírám - právě kvůli tomu, že v některých částech jsem měla problém se orientovat.
Jsem nadšená a pro ty, kdo by už váhali zda knihu dočíst - buďte trpěliví, vydržte to, vyplatí se to!

dalia1769
11.09.2017

Další silný McEwanův příběh, tentokrát s pozitivnějším vyzněním, než bývá obvyklé, ale opět velmi působivý, četl se jedním dechem a nabízí řadu námětů k zamyšlení.