Lucila Lucila komentáře u knih

Ve skutečnosti Ve skutečnosti Hanne Ørstavik

Fakt drsné vylíčení "medvědí" mateřské lásky. Není to optimistické čtení, ale je to hodně zajímavé.

Mañana, mañana – Léto na Mallorce Mañana, mañana – Léto na Mallorce Peter Kerr

Jaké je to začít žít v jiné zemi a dělat něco, co mě baví a může mě to uživit? Nebude to tak jednoduché, bude to mnohem pracnější, ale nakonec to bude i pohoda. Kniha je plná léta a příjemného Španělska. Je to dobrá oddechovka.

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Soudce Ti je kvalita. Je to standardní čínská detektivka, která nezklame.

14.12.2011 5 z 5

Velká kniha manažerských dovedností Velká kniha manažerských dovedností Richard Templar

Dobrá kniha pro lidi, kteří se stanou manažery a nevědí si někdy rady. Každé oblasti je věnovaná kapitola a v rámci kapitoly najdete různě dlouhé návody a postupa, podle toho, kolik máte času. Je to dostatečně konkrétní, abyste se stihli den předem připravit na věci, o kterých nemáte zatím ani páru. Přečtete tu část, která vás zajímá a vaše šance se zvyšují. Tímto způsobem přečtete postupně celou knihu. Mně osobně kniha dost pomohla.

Život po francouzsku Život po francouzsku Jean-Paul Dubois

Fantastická kniha, velmi dobře se čte. Jednou za čas se k ní vracím.

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Kniha se mi líbila hlavně netradičním vypravěčem - pes málokdy popisuje lidský svět. Navíc bylo zajímavé sledovat, jak labrador dodržuje "psí úmluvu" a mezmezně věří ve své poslání. Tím, že je to kniha ze současnosti, tak je velmi srozumitelná. Toto knihu jsme si nechala a budu se k ní vracet.

Vyměřování světa Vyměřování světa Daniel Kehlmann

Z mého pohledu je to zajímavá kniha z pohledu náplně, ale nezajímavě nudná na čtení. Nelituji, že jsem to četla, ale svým známým bych to nedoporučila. Možná lidem historicko-technicky zaměřené by to mohlo oslovit.

14.12.2011 2 z 5

Živá historie Živá historie Hillary Clinton

Tato kniha se mi líbila. Četla jsem jí sice roka a půl, ale vytrvala jsem a podle mě to stálo za to (na rozdíl od knihy jejího manžela). Není to kniha, která vám změní svět, ale podívá se na něj trochu jiným pohledem.

Můj život Můj život Bill Clinton

Četla jsme tuto knihu po životopisu Madeleine Albright a a Hillary a dost mě zklamal. Musela jsem bojovat, abych to dočetla. Bylo to pro mě hodně dlouhé a nečtivé, některé pasáře o ničem a nudné. Celkově to není špatné, ale asi jsem měla vysoká očekávání.

14.12.2011 3 z 5

Jak (ne)zvládnout manželství Jak (ne)zvládnout manželství Erma Bombeck

oddechové, hodně vtipné, čtivé ... a chvílemi zajímavé :-)

14.12.2011 4 z 5

Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Mireille Guiliano

Kniha se mi líbila. Ukazuje pár jednoduchých a dobře známích pravidel, které fungují, když chcete mít ideální váhu. Jedení je požitek a není třeba se trestat tím, že si ho budeme odpírat. Nemusíme cvičit a dodržovat drastické metody, stačí mít sebevědomí a zdraví rozum.

13.12.2011 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Velmi dobrá oddychová knížka na dovolenou nebo na čtení do postele. Nenáročné, ale velmi příjemné a vtipné čtení. Lidé jsou k sobě slušní a snaží se vzájemně si pomáhat. Skvělý popis fungující komunity.

12.12.2011 4 z 5

Dráhy Dráhy Benoît Duteurtre

Prvních 80% knihy jsou velni dobré - zajímavý pohled městským člověkem na život na vesnici. Konec knihy mě zklamal, škoda.

11.12.2011 4 z 5

Odvrácená strana Měsíce Odvrácená strana Měsíce Martin Suter

Velmi zajímavě napsaná kniha, podrobně popsaná proměna člověka a nečekaný konec. Nepřečtete to jedním dechem, ale bude vás zajímat, jak to dopadne.

11.12.2011 3 z 5