Lucila Lucila komentáře u knih

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Miska Rantanen

Super kniha, je neuvěřitelné, jak lze popsat zevlování na gauči :-). Moc se mi líbilo pojetí obrázků. První třetina knihy mě nadchla, bohužel zbytek už bylo opakování. Nicméně nápad a pojetí bylo skvělé.

21.12.2019 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha mě velmi příjemně překvapila - zajímavý příběh má spád, nevšední prostředí, v knize není zbytečně moc násilí. Zkusím i jiné knihy této autorky.

21.12.2019 3 z 5

Jak vychovat maminku Jak vychovat maminku Jean Reagan

Skvělá, vtipná knížka o obrácených rolích. Ideální čtení pro prvňáčka.

29.06.2019 4 z 5

Textil Textil Orly Castel-Bloom

Kniha mě hodně překvapila a díky tomu vtáhla. Vůbec jsem netušila, jak jiný život vedou lidé, kteří věří v jiné hodnoty. Náboženský vliv je v knížce velmi silný, ale způsob fungování popsané rodiny je úplně mimo mé chápání. Knížka mi ukázala svět, se kterým jsem se zatím nesetkala.

Týden bez televize Týden bez televize Debra L. Green

Knihu jsem četla zároveň se svým synem (3. třída). On ji dokázal přečíst a bavila ho, stejně jako ostatní knhy této série. Já hodnotím pozitivně nápad. Některé pasáže jsou hodně vtipné.

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Jenny Colgan píše příjemné oddychové knihy. Líbí se mi občas vzít do ruky knihu s jednoduchým příběhem, ždibíčkem napětí a pohádkovým koncem.

Leden Leden Gabrielle Lord

Kniha mě hodně překvapila a možná i vyděsila. Míra násilí mi vůbec nesedí k věku hlavního hrdiny. Svým dětem bych tuto knihu nedoporučila.

24.01.2019 2 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

SKVĚLÉ !!!
Pravdivé, vtipné, jasné, stručné, hezké :-)
Knihu jsme si půjčila v knihovně a rovnou ji zařadila do svých vánočních dárků. Dám si ji vedle Muž, který sázel stromy a Korektora.

24.09.2018 5 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Kresby krásné, ale příběh jsem nepochopila. V knize je poslepované spoustu nápadů z Indiana Jones, ale objevují se téměř bez spojitostí a pak zase mizí.

08.09.2018 1 z 5

Velká medvědí cesta Velká medvědí cesta Zbyněk Černík

Perfektní kniha pro malé čtenáře. Obsahuje hodně slovních hříček a dozvíte se hodně zajímavých věcí o medvědech, i kdo je to pizzly.

26.02.2018 4 z 5

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milionu Monica Wood

Z knihy jsem byla nadšená, velká část příběhu se mi líbila. Moc mi ale vadí, když to autorka kvůli příběhu nastraží tak, že "... se stane něco, co veškeré jejich plány zhatí" a týká se to dítěte. Přijde mi to zbytečné.

26.12.2017 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Příjemné nenáročné čtení. Protože kniha nekončí a odkazuje na neexistující druhý díl, dávám jen dvě hvezdičky. Nneí to brak, jen příběh ustřižený v polovině.

17.12.2017 2 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Velmi zvláštní kniha. Na začátku jsem ji dvakrát odložila, protože mi nedávala smysl. Pak jsem zjistila, že se mi několikrát slepily dvě stránky - to se mi stávala často po selou dobu čtení. Naučila jsme si hlídat slepené stránky a bylo to skvělé :-). Líbilo se mi to a bála jsme se. Skvělé.

03.12.2017 4 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Oddychovka, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Hodně vtipný kousek (podle mě) začíná dole na straně 242 a pokrčuje na následující stránce :-). Pokud k této knize přistoupíte jako k víkendové detektivce, nebudete překvapeni, ale ani zklamáni.

23.09.2017 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

fantastická kniha

23.09.2017 5 z 5

Malý japonský krámek Malý japonský krámek Isabelle Artus

Francouzký pohled na Japonsko, hraní si na gejšu a samuraje. Chvílemi je kniha uvěřitelná, ale celkově to nějak nedrží pohromadě. Moje očekávání bylo nastaveno asi vysoko, je to spíše oddychovka, která se trochu otírá Japonsko.

23.09.2017 2 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Začátek knihy se mi líbil, ale pak jsem se ztratila. Nacházela jsem zajímavé myšlenky, ale nepodařilo se mi to propojovat do příběhu.

23.09.2017 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Byla jsem nadšená z příběhu v první polovině knihy (do akce s pistolí), pak mírné zklamání (za to snižuji o jednu hvězdičku), konec fajn. Líbil se mi styl vyprávění, vtažení do místa, inteligentní pohled na svět, hodně ironie a vtipu, spoustu chytrých souvislostí a zajímavých poznámek. Určitě si koupím další knihy od tohoto autora. Harry Pottera jsme nečetla, takže nedokážu porovnat :-).

09.08.2017 4 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Knihu jsem si koupila, protože mě zaujal její název. Asi po 80 stránkách mi došlo, že to je chronologicky členěná kniha deníkových povídek, ale z mého pohledu "plochých". Občas nějaký zvrat, ale nerozpracovaný. Pořád jsem čekala, že se něco stane, ale o tom tato kniha není. Body dávám hlavně za zajímavý název.

05.05.2017 3 z 5

Kniha mě nadchla. Miluji pomalé knížky, ve kterých se někomu daří měnit svět kolem sebe k lepšímu - např. Muž, který sázel stromy. Tato kniha je podobného zaměření. Navíc přidává spoustu doporučení a názorů na další knihy, což je přijemný bonus. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji !

03.03.2017 5 z 5