Lucila Lucila komentáře u knih

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Kniha se mi moc líbila, je trochu romantická a hodně optimistická, ale není to úplně pohádka, i když všechno dobře dopadne.
Je to příjemné oddechové čtení, které ukazuje, jak může fungovat velká otevřená rodina a zároveň přístup současných žen k rodinné historii. Pozitivní kniha.

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Super kniha (pro matky). I když nejste perfektní podle příručky a nevyberou vás do správného klubu, tak někde ve vašem okolí vzniká skupina podobně "postižených" matek. Hlavně to nelámat přes koleno a brát život s humorem.

Šest hvězdiček Šest hvězdiček Joost Zwagerman

Dobrá kniha ze současnosti. Oetvírá aktuální otázky v normálním prostředí, takže je to srozumitelné a realistické (aspoň pro mě). Možná trochu moc psychologie, ale celkově příjemné překvapení.

20.08.2012 4 z 5

Spudveč! aneb 70 000 světelných let Spudveč! aneb 70 000 světelných let Mark Haddon

Je to velmi čtivá kniha. Perfektní oddechovka, která vtáhne do děje. Myslím, že by to mohl číst skoro kdokoliv, komu nevadí sci-fi.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Je to super kniha, sice se nečte lehce, ale stojí to za to. Nejprve jsem chodila na kurz, takže jsem věděla o čem kniha bude, ale určitě to stálo za to. Nejvíce mi ve výchově pomáhá, když si představím sebe na místě dítěte, pak to není tak jednoduché.
Ke knize se budu "muset" vrátit ještě několkrát. Souhlasím s názorem, že by to měla být povinná četba, a pro všechny dospělé.

20.08.2012 5 z 5

Roztomilé malé PŘÍŠERKY Roztomilé malé PŘÍŠERKY Irena Tiodorović

Vtipná oddechovka o tom, jaký je život s dítětem. Novopečení rodiče to asi neocení (oni to prožívají), ale pro zkušenější rodiče může být fajn vrátit se na začátek a připomenout si, jaké to bylo.

Tekuté slunce Tekuté slunce Patricia Atkinson

Příjemná kniha. Ukazuje, jak cizinka buduje vinici ve Francii. Není to lehké - je cizinka, je žena a o vinicích toho moc neví. Ale dobře to dopadne, prosadí se a její okolí ji začne uznávat jako jednu z nich. Druhou přidanou hodnotou knihy, kromě příběhu, je ukázka života vinaře, který dře celý rok, bez ohledu na počasí, protože pěstování vína není jen sklizeň a výroba vína.

Šumný Vávra Šumný Vávra David Hrbek

Mám ráda Davida Vávru a tak se mi kniha líbila. Jeden z důvodů je i množství historickýh fotek.

16.12.2011 4 z 5

Slepičí polévka pro matku a dceru Slepičí polévka pro matku a dceru Jack Canfield

Z mého pohledu úplně zbytečná kniha, kterou koupíte jako dárek, když opravdu nevíte. Jedinou výhodu je, že je optimistická, ale je to "optimismus made in USA".

16.12.2011 1 z 5

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Kniha slibovala "spletitý příběh" a toho jsem se trochu bála, ale byla jsem příjemně překvapená. Je to sice trochu zamotané, ale pěkně to na sebe navazuje a velmi dobře se čte. Je v tom trochu "čarodějnictví", ale čekejte spíše bílou magii postavenou na psychologii. Příběh je velmi originální a uvěřitelný.

Otázky a odpovědi o porodu Otázky a odpovědi o porodu Roman Chmel

Upřímně řečeno, nebyla jsme z knihy moc moudrá. Chystala jsem se rodit poprvé a nevěděla jsem, co mě čeká. Jednotlivé doby porodní se v knize se dělí na poddoby a to mě dost mátlo. Během půl roku jsme přečetla hodně "těhotných a porodních knížek" a snažila jsme se kombinovat české autory se zahraničními, takže není jednoduché říct, která kniha byla lepší než jiná. Nicméně mezi tři nejužitečnější knihy ji neřadím.
Pro mě byla při prvním těhotenství nejdůležitější kniha "Co čekat v radostném očekávání", tak jsme našla opravdu skoro všechno. Po porodu jsem se neobešla bez knihy "Něžná náruč rodičů" a "První tři roky života dítěte".

16.12.2011 3 z 5

Hrubá marže Hrubá marže Laurent Quintreau

Tuto knihu doporučuji každému, kdo tráví čas na poradách. Ukazuje deset různých kolegů, kteří pracují v nadnárodní společnosti a každý zažívá své "peklo" a nyní sedí na další společné poradě a každý má v hlavě něco jiného. Velmi realistické a strozumitelné.

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Relativně dobrá kniha, pokud vám ji někdo půjčí. Výhodou je, že je to česká kniha a přečte se docela rychle (to je podle mě její hlavní nevýhoda.

16.12.2011 3 z 5

Co čekat v radostném očekávání Co čekat v radostném očekávání Heidi Eisenberg Murkoff

Z mého pohledu nejlepší kniha pro poprvé těhotné. Přečetla jsem toho opravdu hodně, ale tady bylo vše logicky a jednoduše vysvětleno. Kniha jde chronologicky, takže stíháte číst a máte vždy aktuální informace. Je to dostatečně tlustá a díky tomu podrobná kniha. Neměla jsem pocit, že by něco chybělo nebo bylo navíc. Samozřejmě, že není vše přesně podle českých reálií, ale to jsou drobnosti. Díky této knize jsem v těhotenství nabyla jistoty a smířila se s tím, že neexistuje standardní průběh. Doporučuji jako ideálního pomocníka pro poprvé těhotné ženy.

16.12.2011 5 z 5

‚K‘ znamená Kennedy ‚K‘ znamená Kennedy Mario Puzo

Totu knihu jsem četla ještě na střední škole, kdy jsem hltala všechno o atentátu na prezidenta Kennedyho. Několik let po revoluci to bylo fantastické čtení ukazující různé intriky. Dodnes mám knihu v knihovně.

16.12.2011 5 z 5

Hráčka Go Hráčka Go Shan Sa

Pěkné, ale hodně drsné.

14.12.2011 4 z 5

Dům na Korfu Dům na Korfu Emma Tennant

Kniha ukazuje živat na ostrově očima Angličanů, kteří tam přesídlí na důchod. Bohužel ve srovnání s Gerardem Durrelem, je to dost slabé. Čekala jsem více a chvílema jsem si nebyla jistá, jestli to dočtu.

14.12.2011 3 z 5

Kdo víc vsadí, ten víc bere Kdo víc vsadí, ten víc bere Ladislav Verecký

Mám ráda Michala Horáčka a tak se mi kniha moc líbila.

14.12.2011 5 z 5

Co by byl chlap bez fousů Co by byl chlap bez fousů Ante Tomić

Souhlasím s anotací - je to legrace, bohužel často smutná. Příběhy působí velmi realisticky, můžete si představovat, že žijete v této vsi a jsou to historky o vašich sousedech.

14.12.2011 4 z 5

Zmatení jazyků aneb Bruselský cestopis Zmatení jazyků aneb Bruselský cestopis Veronika Valentová

Knaha ukazuje život v Bruselu z pohledu tří mladých holek, které se rozhodly / byly vybrány pro práci pro Evropu. Je to tip příběhu "vydala jsem se za prací někam, kde to neznám". Přečíst se to dá, ale není to nic úžasného. Naštěstí v knize není moc politiky, ale hodně normálního života.

14.12.2011 3 z 5