Tekuté slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Patricia Atkinsonová a její manžel prodali v roce 1990 svůj majetek v Anglii, aby mohli splnit Jamesův sen o životě v malebné francouzské vesnici. Stará farma, kterou James objevil nedaleko Bergeraku, měla i několik hektarů vinic, které se při koupi statku zdály být zcela nepodstatné. James však brzy onemocněl, vrátil se do Anglie, jeho vztah s Patricií se rozpadl, a teprve v té době si Patricia uvědomila, že jednou z mála životních opor by se mohla stát právě zanedbávaná vinice. Pustila se naplno do práce a snažila se zachránit, co se dalo. Tvrdá dřina, období katastrofálních neúrod a nikdy nekončící boj s klimatickými změnami byly mírněny spontánní štědrostí obyvatel vesnice, zhodnocením půdy i skutečností, že se Patricii pomalu dařilo včleňovat se do společnosti, kterou náhodný návštěvník nemá šanci poznat. Pozoruhodný příběh proměny a vítězství patří k nejlepším dílům tohoto druhu literatury a je to jeden z nejkrásnějších příběhů od vydání oblíbeného Roku v Provenci Petera Mayleho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4216/tekute-slunce-S47-4216.jpg 4.313
Žánr
Romány, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Olympia
Orig. název

Ripening Sun, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tekuté slunce

Přidat komentář
Marla
21.12.2017

Skvělé čtení!o zemi,která nedá člověku nic zadarmo,o nevyzpytatelném podnebí,o touze člověka něco dokázat,o nevzdávání se.

tapuz
01.08.2012

Pěkná oddychovka přesně na léto. Místy trochu zdlouhavá, protože některé pasáže o výrobě vína se opakují, ale celkově se čte dobře. Reálný pohled na práci vinohradníka a vinaře je skutečně zajímavý, tím spíše, že jde o samotnou ženu, cizinku v prostředí, v němž se zpočátku neumí ani domluvit, a člověka, který nemá o pěstování a výrobě vína na začátku ani nejmenší představu. Příběh je skutečný, z P.A. se časem stala skutečně uznávaná producentka vína (lze nahledat na webu).


Lucila
16.12.2011

Příjemná kniha. Ukazuje, jak cizinka buduje vinici ve Francii. Není to lehké - je cizinka, je žena a o vinicích toho moc neví. Ale dobře to dopadne, prosadí se a její okolí ji začne uznávat jako jednu z nich. Druhou přidanou hodnotou knihy, kromě příběhu, je ukázka života vinaře, který dře celý rok, bez ohledu na počasí, protože pěstování vína není jen sklizeň a výroba vína.