Dopisy Malých žen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Půvabná moderní variace na slavné Malé ženy Louisy May Alcottové přináší čtenářkám nejen příběh nových sester, ale zároveň s úctou, fantazií a láskou doplňuje, co mohlo v původním románu zůstat nedořečeno mezi řádky. Skrze dopisy prababičky Jo zjišťují tři moderní dívky, Emma, Lulu a Sophie, že jejich osudy se zase tolik neliší od prvních lásek a starostí proslulých sester Marchových, přestože je od sebe dělí propast téměř sto padesáti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101103/dopisy-malych-zen-101103.jpg 3.958
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Litle Women Letters, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Dopisy Malých žen

Přidat komentář
zoe.blue
04.06.2019

Zklamani

Hakl54
20.09.2017

Nedočteno. Kniha mě vůbec neoslovila.


ivusse
26.07.2015

Pěkná kniha, milý obsah. Jen jsem ji "nehltala", spíše jsem si ji vychutnávala po doušcích. Chyběla tomu trochu energie - dle mého soudu. Ale jinak milá kniha.

bookcase
22.06.2015

Nádherná knížka - propojení současnosti a minulosti. Odkaz na Malé ženy. Příjemný rodinný příběh.

elin.m
05.04.2015

Obvykle se takovým románkům pro ženské vyhýbám a raději sáhnu po něčem válečném :). Dopisy Malých žen jsem si půjčila v knihovně spíš ze zvědavosti, páč jsem viděla film Malé ženy a moc se mi líbil.
Kniha se čte velmi dobře, jako oddych od knih na vážnější téma je to četba příjemná. Co mi na ní ale vadí (a dávám proto jen 4 hvězdičky) jsou paradoxně ty dopisy! Vždy jsem je přeskočila a podle komentářů vidím, že nejsem jediná.
Děj příběhů Emmy, Lulu a Sophie se odvíjel vždy o pár stran dál zhruba tak, jak jsem očekávala.

...ale zfilmované by to coby komedie nemuselo být špatné :)

motokatty
08.02.2015

Tuto knihu jsem koupila jako dárek k Vánocům, ale pak na to nedošlo a knížka mi zůstala v knihovně...
Musím se přiznat, že mne kniha moc neoslovila - jedná se o moderní (z dnešní doby) román pro ženy, který vypráví příběh tří sester. Jedna z nich najde na půdě svých rodičů staré dopisy svých předků a začte se do nich...
Zcela upřímně říkám, že "staré dopisy" jsem automaticky přeskakovala jelikož na děj neměly žádný vliv. Kdyby v knize nebyly, nic by se nestalo... Kniha totiž mapuje cca rok života sester (jedna chystá svatbu, druhá neustále hledá práci a třetí čeká na svou velkou roli u filmu/v divadle).
Knihu jsem sice dočetla až do konce - občas se i zasmála, ale už se k ní nejspíš nikdy nevrátím - není důvod... Dopisy Malých žen nepřichází s ničím novým ani zajímavým...

MiaVanAcid
24.01.2015

Oddechovka, která neurazí , ale podruhé už bych tuto knihu nečetla.

budíček
18.09.2014

Nechala jsem se zlákat velmi příznivými komentáři níže a logicky jsem čekala něco víc, což se bohužel nekonalo. Neříkám, že by byl špatný příběh nebo myšlenka knížky, ani neupírám čtivost, jde o to, že mi absolutně nesedly postavy. Ano několikrát bylo zmiňováno, že matka hlavních hrdinek byla v mládí asi zarytou bojovnicí za práva žen a hippísačka v jedné osobě, ale hlavní hrdinky samotné žijící v současné době na mě pod vlivem její výchovy vůbec nepůsobily nezávisle (jak bylo několikrát v knize zmiňováno) ale spíš trochu rozmazleně a nevychovaně. Kdykoli se sešli pohromadě, tak jejich rádoby vtipné dialogy na mě působily spíš jako když se baví tři puberťačky a ne tři dospělé mladé "nezávislé" ženy. Kolikrát mi připadalo, že autorka ani neví, co by svým hrdinkám měla vložit do úst za věty a dialogy působily trochu kostrbatě a nepřirozeně. Místy působily hrdinky spíš otravně... Jestli si takhle autorka představuje nezávislost tak asi máme káždá jiné představy o tomto pojmu, protože na mě naopak často působily spíš nevychovaně. Líbily se mi dopisové pasáže prababičky Jo, které si zezačátku držely úroveň ale ke konci už autorka (nebo překladatelka???) trochu některé pasáže obohatila moderními výrazy nebo osloveními a tím narušila to pomyslné kouzlo dob dávno minulých ... Nečetlo se to špatně ale pro mě osobně je to jen lehce nadprůměrné dílo.

1

Doporučujeme

Loutkář z ghetta
Loutkář z ghetta
Jeho království
Jeho království
Padesát odstínů svobody
Padesát odstínů svobody
Armada
Armada

Autor knihy

Kniha Dopisy Malých žen je v

Právě čtených1x
Přečtených70x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce38x
Chystám se číst46x
Chci si koupit3x