Doktore, ne tak zhurta!

Doktore, ne tak zhurta! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139355/doktore-ne-tak-zhurta-139355.jpg 4 109 31

Irish Country série

Svérázný doktor Fingal O´Reilly ze severoirského městečka Ballybucklebo je čtenářům laskavě humorné doktorské série dobře znám. Svým pacientům – mezi nimiž se najdou opravdu svérázné figurky – umí pořádně vyčinit, ale pod hrubší slupkou ukrývá zlaté srdce. Jaká byla jeho studentská léta? Život studenta medicíny, to dlouhé období zábav a studentských vylomenin čtyř kamarádů, tu a tam přerušené panikou, míří k závěrečným zkouškám. Fingalovi se podařilo vycepovat věčného studenta Boba, ovšem jemu samotnému ubírají čas nádherné chvíle s půvabnou sestřičkou Kitty O’Hallorhanovou, takže mu teď hrozí, že nepostoupí do dalšího ročníku… A jak si poradí s patolízalským šprtem Fitzpatrickem, který se mazaně vtírá do přízně profesorů - tohle přece Fingal a jeho kamarádi nenechají bez trestu! Přichází první operace, radost z prvního vyléčeného pacienta, ale také první setkání se smrtí. Bude z Fingala dobrý doktor? Učitelé ho varují a hlásají profesní odstup od pacienta, avšak mladý adept ví, že medicína není jenom odbornost, že je to poslání.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Dublin Student Doctor , 2010

Atlantis
11.04.2024 4 z 5

Když jsem si přečetl, že jde o další odbočkový díl, vyvrátil jsem oči tak, až málem zalezly horem do lebky a byl jsem téměř přesvědčený, že jej přeskočím. Ale jako notorický dočítač jsem věděl, že by mi v hlavě vrtal červíček, že jsem něco vynechal. A ve finále jsem rád, že jsem se do čtení dal. Bylo to to klasické irské dobrodružství, které ale díky změně prostředí působilo svěže a neopotřebovaně. Mám ale dvě velké výtky: Taylor o svých knihách očividně nepřemýšlí předem, protože když Fingal poprvé potkal Kitty v jednom z předchozích dílů, tak určitě nebyl celý zlomený, že narazil na svoji první a osudovou lásku, jak je jejich vztah vykreslen tady. A druhým pokáráním je překlad, očividně jej dělal nějaký začátečník. Chips nejsou lupínky, jelly není želé a tak dále. Hodně mě to vytrhávalo z atmosféry.

Booky84
25.02.2023 5 z 5

Další milé čtení, tentokrát o studentských létech doktora Fingala a jeho spolužáků i sestřičky Kitty. Jsem ráda, že autor si takhle odskočil do minulosti a jsem zvědavá, zda v tom bude ještě pokračovat. Knihy z této série jsou moc hezké pohlazení po duši a vždy si u nich odpočinu.

Katka2382
12.11.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi opravdu moc líbil.Mám ráda tu atmosféru 30.let.

mia.com
25.06.2022 4 z 5

Special, kdy v pritomnosti Fingal vzpomina na sve mladi, konkretne jak zacal studovat medicinu. Dozvidame se, jak mu to slo a jak probihal vztah s Kity. Myslim, ze to je fajn doplneni k serii, ale uz se zase tesim na pokracovani pribehu s Barrym :).

vsechnonebonic
07.01.2022 5 z 5

Další krásný díl, přečteno asi za 4 dny. Tento díl se mi zatím líbil asi nejvíce. Opravdu moc milé pohlazení po duši, hlavně v této době, kdy řešíme např. covid 19, očkovat se, neočkovat se. Další díly si rozhodně také přečtu.

pedobro
15.03.2021 5 z 5

Tuhle sérii mám ráda a prokládám jí ostatní čtení. Zvlášť po těžším tématu se vždy hodí skok do Ballybucklebo. Pivo nepiju, ale u Ucourané kačeny bych udělala výjimku, ba :-) Bylo fajn vrátit se v tomto díle do studentských let Fingala a jeho přátel. Miluju hlášky postaviček z těchto knih...

pepa4081
10.10.2020 4 z 5

Jak už je zde napsáno, toto je druhá kniha, která se neodehrává v Ballybucklebo. Jde o vzpomínku na studia staršího z doktorů Fingala. I když je kniha místy o smutných a vážných věcech, díky autorově stylu, jsem ji četl s lehkým úsměvem a klidem. Jen se příště těším na díl, kde budou opět oba doktoři. Opět moc hezká obálka. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Kristy.Seb
03.08.2020 5 z 5

Další povedený díl, který se tentokrát vrátil do minulosti. A hurá na další díl.

bekule
30.07.2020 5 z 5

To se tak krásně čte! Jedna z nejkrásnějších knižních sérií, pohodová, mile humorná i poučná. Zajímavé bylo poznávat jak probíhala studia medicíny v době těsně před penicilinem.

jiri77
15.03.2020 4 z 5

Jako vždy pohodové a oddechové čtení. Tentokrát o mládí Fingala jako studenta medicíny. Jedna z nejlepších knižních sérií.

Aligator805
29.01.2020 5 z 5

Krásné a oddechové čtení. Svérázné postavy a úžasný Fingal. Vždy si u těchto knih krásné odpočinu.

surikata246
06.10.2019 5 z 5

Moc krásné vyprávění o doktorovi a podivných pacientech,moc jsem se bavila. Přečetla jsem další a ne zdaleka všechny. Žila jsem s postavami, přemýšlela o nich. Uvažuji, že si je pro zábavu přečtu znovu jako útěchu při náročné léčbě. Už se těším.

martiline
14.06.2019 5 z 5

Moc pěkné. Povídání a vzpomínky Fingala O'Reillyho nás tentokrát zavedou do jeho mládí a času studií. Poznávám "doktora" víc a víc a ač je to knižní postava, cítím k němu sympatie jako ke skutečné postavě reálného života. :-)

hapac
23.05.2019 4 z 5

Relax, relax, relax. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst postupně celou sérii, děj mi často vyvolával lehký úsměv ve tváři a taky klid na duši a to mám ráda.

orson
03.03.2019 4 z 5

5. díl série o doktorech v Ballybucklebo, tentokráte o tom, jak v meziválečném období studoval doktor Fingal O´Reilly. Tahle série mě fakt baví, přemýšlím, že se hned vrhnu na další díl, ale musím si je šetřit, je jich "jen" 13.

jana79
24.02.2019 4 z 5

Muj oblibeny autor,lehce se cte,obcas se zasmejete. Dokonaly relax,proste super. Nezklamal me nikdy

bruntal
28.01.2019 5 z 5

Můj první "doktor" a již se těším na dalšího. Skvělá vyváženost vtipu a dramatu. Tak akorát odborných termínů, výborný popis reálií a správný spisovatelský cit.

Ladislav73
10.10.2018 5 z 5

Kniha je tentokrát o vzpomínání doktora Fingala O´Reillyho na svá studenstká léta a studenstkou lásku Kitty. Kniha i když je zasazena do jiné doby a místa mi připomněla má studenstká léta a částečně i vztahy smým otcem. Takže příběh je aktuální i dnes.

Česneksmedem
26.08.2018 4 z 5

Moje první ze série. Rozhodně jsem neměl od slz mokré trencle, ale je to lehce humorné a pohodové čtení. Určitě dám ještě několik dílů. Doporučuji!

Emilie1906
08.09.2017 5 z 5

Oddechovka, která má skvělou úroveň.