Doktore, ne tak zhurta!

Svérázný doktor Fingal O´Reilly ze severoirského městečka Ballybucklebo je čtenářům laskavě humorné doktorské série dobře znám. Svým pacientům – mezi nimiž se najdou opravdu svérázné figurky – umí pořádně vyčinit, ale pod hrubší slupkou ukrývá zlaté srdce. Jaká byla jeho studentská léta? Život studenta medicíny, to dlouhé období zábav a studentských vylomenin čtyř kamarádů, tu a tam přerušené panikou, míří k závěrečným zkouškám. Fingalovi se podařilo vycepovat věčného studenta Boba, ovšem jemu samotnému ubírají čas nádherné chvíle s půvabnou sestřičkou Kitty O’Hallorhanovou, takže mu teď hrozí, že nepostoupí do dalšího ročníku… A jak si poradí s patolízalským šprtem Fitzpatrickem, který se mazaně vtírá do přízně profesorů - tohle přece Fingal a jeho kamarádi nenechají bez trestu! Přichází první operace, radost z prvního vyléčeného pacienta, ale také první setkání se smrtí. Bude z Fingala dobrý doktor? Učitelé ho varují a hlásají profesní odstup od pacienta, avšak mladý adept ví, že medicína není jenom odbornost, že je to poslání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139355/doktore-ne-tak-zhurta-139355.jpg 4.592

Irish Country 6.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Leda, Rozmluvy

An Irish Country Courtship, 2010

Kniha Doktore, ne tak zhurta!

mia.com

Special, kdy v pritomnosti Fingal vzpomina na sve mladi, konkretne jak zacal studovat medicinu. Dozvidame se, jak mu to slo a jak probihal vztah s Kity. Myslim, ze to je fajn doplneni k serii, ale uz se zase tesim na pokracovani pribehu s Barrym :).

vsechnonebonic

Další krásný díl, přečteno asi za 4 dny. Tento díl se mi zatím líbil asi nejvíce. Opravdu moc milé pohlazení po duši, hlavně v této době, kdy řešíme např. covid 19, očkovat se, neočkovat se. Další díly si rozhodně také přečtu.

pedobro
15.03.2021

Tuhle sérii mám ráda a prokládám jí ostatní čtení. Zvlášť po těžším tématu se vždy hodí skok do Ballybucklebo. Pivo nepiju, ale u Ucourané kačeny bych udělala výjimku, ba :-) Bylo fajn vrátit se v tomto díle do studentských let Fingala a jeho přátel. Miluju hlášky postaviček z těchto knih...

pepa4081
10.10.2020

Jak už je zde napsáno, toto je druhá kniha, která se neodehrává v Ballybucklebo. Jde o vzpomínku na studia staršího z doktorů Fingala. I když je kniha místy o smutných a vážných věcech, díky autorově stylu, jsem ji četl s lehkým úsměvem a klidem. Jen se příště těším na díl, kde budou opět oba doktoři. Opět moc hezká obálka. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Kristy.Seb
03.08.2020

Další povedený díl, který se tentokrát vrátil do minulosti. A hurá na další díl.

bekule
30.07.2020

To se tak krásně čte! Jedna z nejkrásnějších knižních sérií, pohodová, mile humorná i poučná. Zajímavé bylo poznávat jak probíhala studia medicíny v době těsně před penicilinem.

jiri77
15.03.2020

Jako vždy pohodové a oddechové čtení. Tentokrát o mládí Fingala jako studenta medicíny. Jedna z nejlepších knižních sérií.

Aligator805
29.01.2020

Krásné a oddechové čtení. Svérázné postavy a úžasný Fingal. Vždy si u těchto knih krásné odpočinu.