Luci19346 Luci19346 komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Série s Josie není asi úplně můj šálek čaje, ale přesto si vždy nový díl musím přečíst.

Pro mě taková jednodušší kniha s předvídatelným koncem. Takové krimi klišé. Mě napětí chybělo, byla jsem zvědavá jestli to skončí jak si myslím.

Ale aspoň, že už se příběh netočil kolem Josie...

10.03.2024 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátký, napínavý příběh jednoho nájemného vraha. V knize mě bavily zvraty v ději. Nikdy to nedopadne, jak si hlavní hrdina představuje.

Rozhodně bych knihu nezařadila do detektivek. Není tam ani žádný detektiv.

Osobně mě knihy bez HH baví více. Přijde mi, že jsou lépe propracované a mám pak o čem přemýšlet.

28.02.2024 5 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Velmi smutná a pro mě až depresivní kniha. Některé příběhy, hlavně matek které přežily své děti, mě i rozbrečely.

Příběhy lidí s hraniční poruchou osobnosti. Některé končí velmi špatně, některé lépe a málokterý, by se dalo říct, dobře.

Předtím jsem o této poruše nevěděla a vlastně si nedokážu představit s něčím takovým žít. Musí to být velmi složité.

24.02.2024 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Z knihy mám smíšené pocity. Na jednu stranu mi děj přišel spíše jako humorná povídka o velmi nepovedené bankovní loupeži s málo pravděpodobným děje. Ale na druhou stranu, když se zamyslím hlouběji do děje, tak nacházím hodně příběhů šťastných a smutných.

Asi nejvíc na mě zapůsobilo poděkování kamarádovi, kterého autor nedokázal zachránit.

Budu nad knihou ještě dlouho přemýšlet.

16.02.2024 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Pro mě velmi silná kniha plná hrůz. Asi nejvíc mě dostaly rodinné vztahy. Nikdo nemůže věřit nikomu.

Jeden z předchozích komentátorů si myslí, že je kniha napsaná pro západní svět. Až jsem se musela pousmát, jak má pořád komunismus vliv na naši společnost. Divila jsem se, že se Češi moc nebaví s cizími lidmi. Po přečtení knihy se nedivím. Nikdo nevěděl nikdy, kdo je informátor. Společnost ovládaná strachem.

Dovolím si použít citát z knihy "Když byl komunismus takový ráj, proč museli lidí zavírat, aby neutíkali pryč?"

01.02.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha se mi moc líbila, i když běžně čtu jiný žánr. Mě se hezky četla a napětí mi nechybělo. Chtěla jsem zjistit, proč si vybrala zrovna Monique.

Když se nad knihou zamyslím hlouběji, tak je vlastně život celebrity těžký a jak dokazuje Evelyn, peníze člověka šťastného neudělají.

Chtěla jsem si přečíst oddechovou knihu, ale stejně mě hluboce zasáhla. Život dokáže být krutý a osudu se nevyhne nikdo.

24.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem si půjčila, aniž bych věděla o čem je. Tohle jsem opravdu nečekala. Nemohla jsem přestat číst, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne.

Kniha s opravdu ponurým rodinným prostředím. Děj se postupně stupňuje až je to opravdu nesnesitelné. Téměř poslední odstavec to jen potvrzuje. S hlavní hrdinkou jsem cítila lítost, i jsem na ní měla vztek. Takový konec knihy jsem opravdu nečekala, ale řekla bych, že vlastně to skončilo "dobře".

Knihu jen tak nezapomenu a budu nad ní dlouho přemýšlet. Nejhorší asi je, že takový příběh by se opravdu mohl stát a možná se i někomu již stal.

05.01.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Velmi smutný příběh protkaný různým lidským selháním. Lítost cítím asi nejvíc s vrahem, což se mi u detektivky ještě asi nestalo.

Jen mě trochu zklamal otevřený konec a "povinnost" číst další díl. Myslím, že to autorka nemá za potřebí, protože další díl bych četla stejně.

01.01.2024 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Osobně nemám ráda tmu. Když jsem viděla název tohoto dílu, tak jsem měla tušení, že to bude drsné. A bylo.

Opět dvě linie vyšetřování. Obě byly dost drsné a plné nejhorších lidských vlastností.

Trochu už mě štve, že vztah Avy a Luca je furt takový otevřený, třeba se jednou změní.

22.12.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Opět naprosto perfektní čtení. Opět dvě propletené linie vyšetřování. U obou jsem si až do konce myslela, že je vrah někdo jiný.

Propracovaný příběh, nemohla jsem přestat číst. Dokonce i vztah Avi a Luca začal vypadat dle mých představ.

Konec opět překvapil. Takže musím hned na další díl. :)

08.12.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Výborně napsaná kniha, nemohla jsem přestat číst, chtěla jsem vědět, jak příběh dopadne.

Opět jsou v knize dvě linie vyšetřování. Je až neuvěřitelné, kolik nápadů autorka má a jak je má promyšlené. Jedno, řekla bych hlavní vyšetřování, je o sadistickém vrahovi, který je posedlý náboženstvím. Druhý o střetu lidí z horní a spodní vrstvy společnosti.

Ava a Luc se zas vrací ke přátelskému vztahu jako z prvního dílu, což mě dost potěšilo. :)

25.11.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Pro mě zatím nejhorší díl ze série. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nakonec to chytilo spád a konec se mi četl pěkně.

V knize jsou opět dva paralelní příběhy vražd. Jeden z podsvětí policie a druhý o sociopatovi. Osobně se mi příliš ten policejní nelíbil, ale druhý příběh byl opravdu zajímavý.

16.11.2023 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Od knihy jsem se nemohla odpoutat. I v tomto díle byly dvě linie vyšetřování, které se prolínají.
V knize je dost drsné pozadí a osudy hlavních vyšetřovatelů. Ava mi byla bohužel v tomto díle dost protivná. Snad se to spraví v dalším díle.

25.10.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super čtivý příběh, nebyla jsem si jistá do poslední chvíle, jak to celé dopadne.

V knize jsou dvě linie vyšetřování dvou inspektorů. Oba příběhy jsou zajímavé a s ještě zajímavějším rozuzlením.

Knihou provází i začínající vztah mezi hlavními postavami, kterému fandím. Tudíž se těším na další díl. :)

09.10.2023 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Kniha se pěkně četla. Napětí nechybělo od začátku až do konce. Pěkný protletený děj. Tato kniha neměla žádný "krvák", ale mě osobně se to líbilo víc.
V knize se protínají dvě linie vyšetřování. Charlie a Hunter nakonec najdou oba pachatele.

29.09.2023 5 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Ze začátku jsem myslela, že knihu vzdám. Ale asi v 15 % se jednotlivé příběhy spojily a kniha dostala náboj. Ovšem někde po půlce ho opět ztratila a nemohla jsem ji vůbec dočíst. Dočetla jsem jí jen vlastně kvůli tomu, jak to celé dopadne, ale i konec mě zklamal.
Bohužel mi přišlo, že většina knížky je bez děje a jen se natahuje počet stran.

22.09.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čtivá kniha. Hlavní hrdinka se dostane do světa mezi životem a smrtí. Může si vyzkoušet různé životy, ve kterých udělala jiné rozhodnutí, než ve svém životě. Škoda, že taková knihovna doopravdy neexistuje. Jinak bych ji šla hned zkusit. :)

27.08.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Krutá kniha, která si umí čtenáře pěkně připoutat. Téměř dokonce není jisté, kdo je vrah. V knížce je dost zvratů. Závěr a příprava na další díl mě dost zaskočil, ale rozhodně si ho přečtu.

18.08.2023 5 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Zaujal mě název knihy a vzhledem k tomu, že mám zrovna složitější životní období, tak jsem se chtěla inspirovat, abych se tím moc netrápila.

Nicméně obsah knihy byl vlastně úplně o něčem jiném a to, o zvládání konfliktů. Autorka se musela naučit říct ne a prožít konflikt. Tudíž podle mě je název poněkud zavádějící.

Nicméně kniha se četla dobře. Střídá se linie vyprávění ze života a defacto psychologie.

05.08.2023 4 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Kniha o naší konzumní společnosti. Vzhledem k tomu, že se o problematiku udržitelnosti zajímám, mě obsah celkem nepřekvapil. Hold za naše levné věci trpí lidé v Asii.

V knize jsou dvě dějové linie. Jedná o životech lidí z továren pro naše co nejlevnější výrobky a druhá z milostného života hlavního hrdiny.

Kniha se mi líbila, je vtipná zároveň i poučná.

25.07.2023 5 z 5