Luc.i Luc.i komentáře u knih

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knížku jsem četla jako povinnou četbu a vlastně se mi i líbila. Líbila se mi doba a drobné zápletky v průběhu knížky. Konec jsem teda nečekala ale celkově to bylo fajn.
3/5*

04.10.2021 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

(SPOILER) Od autorky jsem četla Možná jednou a to dokonce dvakrát, mám tu knížku fakt ráda. Bez naděje mě ale tolik nezaujalo.

Líbila se mi sice zápletka a většinu tech věcí jsem fakt nečekala a byla jsem dost prekvapena, ale postavy nebyly nic moc. Sky mi prostě nějak neseděla a i když se autorka pokusila vždycky Holderovo chování vysvětlit a Sky to samozřejmě stačilo, mě ne. Ano, některé scény byly moc hezké ale (hlavně v závěru ) když všechno resili líbáním (později sexem ) mi přišlo dost divný.

s chováním hrdinům jsem se teda moc neztotožnila ale jinak hodně oceňují téma zneužívání děti v knížkách. Bylo to tam zajimave zapojeno a vůbec mě nenapadlo ze se knížka bude odvíjet tímto směrem.

Musím teda podotknout že anotace mi přijde trochu zavádějící, pod tou strašnou pověsti jsem si představovala mnohem horší věci.

Zatím se na druhý díl nechystám ale možná to někdy zvazim.

Celkem dobra knížka se zajímavým tématem, osobně mě ale tolik nezaujala. Celkem 3/5*

09.09.2021 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

I když je počasí už spíš podzimní, chtěla jsem si nakonec prázdnin dát nějakou příjemnou letní romantarnu a tahle knížka to splnila.

Na začátek bych se chtěla pozastavit nad názvem. Chápu, že ne vždy se dá originál přeložit doslovně ale tentokrát by to šlo (jak nám mimo jiné ukázala anotace). Sice je název knížky Alex- víceméně, trochu zvláštní ale naprosto to odpovídá původnímu Alex approximately. Každopádně oceňuji že na jedné vlně bylo alespoň použito v textu

Když už se zmiňuji o anotaci tak to je celkem Spoiler, jakože od tyhle knížky se asi nečekaly nějaký velký zvraty ale taky jsem nemusela vědět hlavní zápletku ještě než jsem to otevřela. (Tady trochu chápu,ty kteří nečtou anotace)

Další z věcí co se netýká vyloženě děje je , že mě ze začátku dost vytáčela nesoisovnost knížky (ruskÝ kolo atd). Jakože dalo se na to zvyknout ale bylo to zbytečně rušivé a nemám pocit že by to něčemu pomáhalo.

Samotný děj byl fajn. Líbilo se mi skloubení surfaření, filmů, vědy a minulosti hlavních hrdinů. Většinu filmů jsem sice neviděla ale nějak mě to neomezovalo. Bailey byla fajn hlavní hrdinka a chvílemi jsem se s ní i dokázala dost ztotožnit, někdy byla ale dost ubrecena. Porter samozřejmě miláček, klasickej hrdina takovýhle příběhů.

Líbila se mi zmínka o roller derby coz je podle mě boží sport který není moc známý.

Vedlejší postavy a děje byly taky fajn a celkově jsem si čtení fakt užila. Chystám se i na další knížku od autorky. Celkem 4/5* na oddychový čtení doporučuji.

29.08.2021 4 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

(SPOILER) Od začátku jsem si říkala,kolik ten hlavním hrdinům tak je. Když jsem se konečně dozvěděla že jim je 13 tak už mi to celkem začalo dávat smysl. Připadala jsem si na to trošku stará ale nevadilo mi to.

Tak nějak jsem čekala že budu s partou prakticky dětí, twist nějakou šifru a lidi jim budou stát v cestě a nikdo jim nebude fandit a tak. To úplně nebyla pravda. Knížka nebyla špatná,celkem mě to i bavilo ale nějak mi tam nesedělo jak"šifra obživa" nebo jak to nazvat, ten fantasy prvek prostě. Čekala jsem obyčejný dobrodružný příběh a tohle bylo trochu něco jiného.

Bylo to celkem zajímavé, ale nějak mě to nenadchlo za celkem se dalo předvídat co bude. Že ti kdo jim škodí vlastně nakonec neumřeli jenom ztratili paměť mi přišlo jako typický prvek téhle věkové kategorie.

Mám ke knížce výhrady a mám i celkem dost otázek, to je vzhledem k dalším dílům pochopitelné. Nevím jestli mě dej zaujal natolik abych četla další díl. Uvidím, celkem 3/5* průměrná knížka

26.08.2021 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Mám ráda příběhy s druhé světové války a tohle je téma, se kterým jsem se setkala poprvé a jsem za to ráda. Všechny postavy se mi líbily ikdyž jsem párkrát nechápala proč se chovají zrovna takhle.
Příběh mi přišel docela naivní, ale nečtu válečnou (romantickou) beletrii kvůli faktům. Některé části byly naopak zase docela drsné a názorné.
Proč je do knížky zapojený i pohled Luciana mi bylo záhadou až do samotného konce a i po tom vysvětlení mi to není úplně jasné.
Celkově mě konec asi trochu zklamal, protože mám pořád otázky a klidně by to mohlo být na další díl. Přijde mi, že je tam toho hodně co by se dalo ještě řešit.
Knížka se mi až na pár výhrad líbila a moc hezky se četla, těšila jsem se jak to bude pokračovat. Celkem 3,5/5*

17.06.2021 4 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se tak straaaašně těšila ! A nezkalamala mě ani trošku ...

První dva díly jsem četla někdy loni na podzim (musím teda říct že ten na podzim, když bylo sychravo to mělo úžasnou atmosféru), jenže třetí vyšel až letos na jaře a než se objevila Bílá past i u nás v knihovně tak to chvilku trvalo. Každopádně jsem si před velkým finále dala rereading předchozích dílů a nejen že se mi líbily pořád stejně ale i jsem si osvěžila podrobnosti.

Já ten příběh prostě miluju. Líbilo se mi jak se příběhy prolínaly. Jsem ráda za ty flashbacky z minulosti protože ty tomu dodávaly atmosféru navíc odhalovaly tajemství ke kterým se Stevie ještě nedobrala. Stevie je super hlavní hrdinka ,občas už jí bylo trochu moc ale jinak paráda, David mě tady malinko rozčiloval ale dalo se to přežít. Vlastně všechny postavy byly fajn a nějakým způsobem jsem si je oblíbila. Celá ta -Edward King- dějová linka by tam ani nemusela být, ale byla to vždycky příjemná změna. Knížka byla napínavá ( když se ke konci knížky zaklapl ten poklop tak jsem skoro nedýchal ...) a ikdyž některý části případu jsem odhalila sama tak samotného viníka jsem nevypátrala (byla jsem si celkem jistá, že to je Larry nebo doktorka Quinnová...). Možná jsem byla trošku zklamaná z toho že pak Stevie s viníkem víc nepromluvila a on neodhalil svůj pohled na věc a nedodal detaily, ale nevadí. Celá linka z minulosti byla skvělá, mám ráda historii a třicátý léta jsou úžasný! Líbilo se mi jak to bylo celé vyřešené a jak se všechno odhalovalo. Celkem jsem se těšila na to,jak to s Alice teda bylo a tohle byl zajímavý závěr, který jsem sice nečekala ale potěšil mě.

Vůbec by mi nevadil ještě nějaký doplňující díl nebo tak něco, protože pořád mám pár nezodpovězených otázek (co se stalo Frankie? Byla s Eddiem, nebo se po zavření akademie rozešli?Vrátilo se Alice tělo na Elingham? A další.....) Ale moc s tím nepočítám.

Jenom ještě mi taky vrtá hlavou PROČ se knížka jmenuje Bílá past a nepřeložili prostě originální název knížky. Jinak obálky jsou skvělý, nejradši mám tu Němého viníka ale všechny jsou krásný! Taky bylo v knížce celkem dost chyb ale na to jsem už jaksi zvyklá....

Celkově jsem fakt spokojená, celá série je boží, atmosféra, příběh, postavy, dvě časové linky... VŠECHNO ! Tohle je parádní zakončení série a já se k ní, myslím jednou vrátím.
Všem doporučuji!

Celkem 5/5*

09.06.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Na knížku jsem se moc těšila a byla jsem na ni zvědavá. O vilách jsem ještě nic nečetla a tak mi chvíli trvalo než jsem se tak nějak smířila s tim, že jsou to takový celkem krvežíznivý bestie a ne víly ala Zvonilka.
Ten svět je ale super, sem tam mi něco přišlo trošku divný nebo nelogický ale jinak jsem si to moc oblíbila a líbila se mi tam ta atmosféra.
Postavy mi taky přišly fajn. Jude je dobrá hlavni hrdinka, mela i slabší chvilky ale jinak jedna z nej hlavních hrdinek, protože ty mě většinou spíš rozcilujou. No a Cardan. ...od začátku je tam celkem evidentní jak se to bude zhruba odvíjet ale jo Já ho mám ráda.
Děj byl chvílemi takový spíš o ničem ale pak v druhé knize pár hodně dobrých zvratů a ten něj už jsem pak celkem čekala ale stejně to bylo naprosto boží a užila jsem si to moc.
Celá knížka má taky moc hezký design, ne úplně obálku ale jinak super. Mapa je skvělá, obrázek u čísel kapitol taky.
Jsem celkem zvědavá jak se to bude dál vyvíjet a těším se na další díl.
Celkem4/5*

18.04.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Pro začátek bych chtěla napsat, že jsem storku četla a dost se mi líbila. ... ale možná to mělo zůstat jen v aplikaci. Nebudu tady nijak rozebírat ten hype kolem knížky kterej na jednu stranu chápu ale na druhou mě celkem odrazoval . Knížku bych si nekoupila ale kdy jsem na ni narazila v knihovně tak proč ne?
Knížka sama o sobě je takovej průměr, děj předvídatelnej, zápletka spíš nebyla. Nijak mě to nenadchlo a celkově mě ten příběh asi nesedl ("nenávidím ho ale už ani nevím proč " a na jednou BUM "navždycky "). Trevis i Liam byly celkem fajn v rámci možností. Ava byla asi nejvíc super (Možná zvazim i přečtení druhého dílu o ní). No a Mei - no coment, jsem zvykla na nesympatický hlavni hrdinky a to zejména u romantickejch příběhů ale tohle bylo dost. ...
Knížka má moc hezké design a líbilo se mi i zapojení chatů a obrázky. Jediný co,tak mi přišlo že se fakt blbě drží ale to mohl bejt jen Můj problém.
Knížka byla občas vtipná až jsem se smála nahlas ale občas i nelogická nebo malinko trapna. Přišlo mi že reference na filmy a seriály tomu spíš uskodily, ale to mohlo připadat jen mě protože jsem viděla snad jen The Greatest Showman a znala jsem písničku od Taylor Swift. Harry Potter jde mimo mě. ...
Celkově to byla taková průměrná knížka, asi jsem ráda že jsem si ji přečetla ale o nic bych nepřišla kdybych ji vynechala. Celkem 3/5*

09.04.2021 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Miluju šest vran a sérii Griša jsem taky nějak prezila. Jedním z důvodů proč jsem četla a dočetla Grišu bylo právě i to, že jsem si chtěla přečíst Zjizveného krále. Přišlo mi že jsem se tak líp orientovala a měla jsem všem přehled. Plus mám přečtenou i Trnitou řeč na kterou tam bylo pár narážek (nebo na ty příběhy z ni ) a to me teda hodně potěšilo i když ji zas tak ráda nemám.
Každopádně i když je král příběhem spíš podobný grise (až na tu nejhorší hlavni hrdinku ) tak styl psaní byl kvůli střídání pohledů spíš jako šest vran. Přišlo mi zvláštní ale vlastně i Dobrý ze všichni až na ninu popisovaly skoro stejnou dějovou linku.
Vlastně jsem úplně nepochopila proc tam má Nina své kapitoly ale příběh to byl zajímavý a jsem ráda že jsem zjistila jak zije po příběhu Prohnileho města.
Nikolaj je naprosto skvělej a mam ho fakt ráda a se Zojou se skvěle doplňujou. Nemůžu se dočkat dalšího dílu protože prostě čekám mezi nima NĚCO (mrk mrk, prosíííím).
Děj se mi líbil I když jsem byla chvílemi zmatená ale to se u Bardugo prostě stává. Hlavně tu část vrase jsem musela chvíli zpracovat co se vlastně děje. Bylo to napínavé zajímavé a prostě super. Na konci trošku cliffhanger a proto se těším na další díl.
Celkem 5/5* Doporučuji všem fanoušků Grisha Verse a jsem ráda že ji mám ve své knihovně protože je nádherná a určitě nečtu naposledy. ❤

13.03.2021 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Neměla jsem od knížky moc očekávání. Představovala jsem si to jako romantarnu a proto mě fantasy prvek mile překvapil. Knížka dobře ubíhala a chtěla jsem zjistit jak to vlastně bude. Chvílemi mi to přišlo trošku matoucí. Postavy byly celkem fajn. Líbilo se mi celkové pojetí příběhu.
Celkem 4/5* je to pěkná knížka
PS: (OBSAHUJE SPOILERY)
Přišlo mi trochu divný že se tomu vlastně nikdo nepodivoval, že vidí ducha kterýmu říká Peřinka, že vidí starý vzpomínky a tak. Hlavně u Hannah mě to trošku zaráželo protože tam byla vykreslena celkem jako intelektuál ale nepřipadalo ji divný nic z toho co jí June říkala.

08.02.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Asi jsem udělala chybu,že jsem sérii nečetla vkuse všechny díly za sebou. Na třetí jsem čekala než se v knihovně uvolní a mezitím jsem přečetla celou vampyrskou akademii. A to je ten problém,na začátku VA jsem měla pocit že je to hrozně podobný griše a teď naopak u Griši mi všechno připomínalo VA. Vlastně jsem měla pocit že by tohle mohl být první díl. Vážně nechce to někdo zkusit číst od třetího dílu? Všechno tam hrozně dlouho trvalo a závěr byl zase hned pryč. Nikolaj je prostě láska, jak já se těším na Zjizvenýho krále. Asi to bude tím že Nikolaj je podobnej charakter jako kaz z šesti vran a ty já miluju a kaze obzvlášť. V griše mám příště problém z hlavní hrdinkou, Alina mi děsně leze na nervy Mal mi tady už tolik nevadil ikdyž je až moc dokonalej a šlechetnej. Pořád tak nějak shipuju Alinu a Temnyje ikdyž nechápu proč. Temnyj je tak skvělej zaporak že to není možný. Některý části v knížce byly překvapivý a četlo se to dobře ale chvílemi v tom byl trošku zmatek. Líbil se mi i doslov (potom) ten to tak hezky uzavřel, ikdyž to jsem vlastně vůbec nečekala. Těsně před koncem jsem už z aliny fakt nemohla dál ikdyž jsem doufala,že to není tak jak to vypadá. To by mě dost zklamalo ikdyž zvrat by to byl parádní. Série je to fajn a jsem ráda že budu mít přečtený všechny knížky z Grishaverse ikdyž pochybuju že se ke griše, narozdíl od šesti vran ještě někdy vrátím. Celkem 4/5*

25.01.2021 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Skvělý zakončení série. Akademie je fakt boží. Určitě se k ní někdy vrátím a těším se až si přečtu pokrevní pouta. Poslední díl byl fakt dobrej. Bylo to napínavý, chvílemi opravdu hodně, a byly tam super zvraty. Vražedkyně jsem odhadla až když to bylo skoro jasné a to jsem nečekala. Rose i Dimitrij jsou prostě krásnej pár. Dopadlo to moc hezky a bylo to prostě příjemný čtení. Celkem 4/5*
Jinak nejlepší ze série je pro mě Stínem políbená (už jen ten název je nádhernej)

19.01.2021 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Tahle série je prostě strašně čtivá, každý díl se čte skoro sám. Pro mě byl teda nejlepší třetí díl a v dalších knížkách už jsou jen sem tam fakt dobře a napínavé momenty. Taky mě Rose už čím dál víc vadí , vždycky má nějaký slabší moment což mi v prvních dílech vůbec nepřišlo. Závěr dílů byl celkem zajímavý a už se těším na poslední oběť, která doufám sérii dobře uzavře. Českem 4/5*

10.01.2021 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Super knížka, stejně jako celá série. Oproti předchozímu dílu mě to sice tolik nebavilo ale stejně super. Chvílemi mi dej přišel celkem zbytečně zdlouhavý. Některé chvíle byly fakt napínavé ikdyž jsem tušila jak to dopadne. Líbila se mi část když byla Rose v Baje to bylo fajn. Od začátku mě zajímalo co je Abe zač a bylo to super. Rose me někdy za půlkou začala malinko štvát ale pak to zase šlo. Celkem 4/5*

05.01.2021 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Sice jsem se tomu dost bránila ale ...tahle série je prostě dobrá. Jakože hodně dobrá. Postavy skvělý. Děj neskutečně ubíhá. Romantická linka je boží. Má to zvraty. Je tam napětí. Sem tam nějakej vtip. Čte se to samo a je to prostě strašně fajn. Těším se na další díl,5/5*.
PS:(obsahuje SPOILERY)!!!!
Rose je pořád stejně fajn hlavní hrdinka,čehož si fakt cením. Dimitrij je naprosto boží a pro to u mě nemá Adrian žádnou šanci v milostným trojúhelníku. Konec jsem sice měla vyspoilerovanej ale stejně mě to celkem zasáhlo a hodně navnadilo na další čtení protože prostě náš Soudruh Dimka.

17.12.2020 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

(SPOILER) Líbilo se mi že se děj rozjel hnedka na začátku. Nejprve jsem byla sice trošku zmatená ale to se mi ve fantasy stává poměrně často (třeba jsem si nejdřív myslela že Kiva je sestra...) Postavy jako takové se mi líbily, Thia byla fajn a celkem jsem ji rozuměla, Kiva je skvělá kamarádka, jedna z nejlepších co si vybavuju z knižního světa. Děj mi moc neubihal a bylo tam poměrně dost zbytečných popisů které mi byly úplně k ničemu a nudili mě. Sice to bylo předvídatelné ale pak mě taky něco překvapilo. Největší zvrat na konci bych klidne trochu natáhla přišlo mi to dost hrr.
Na začátku jsem se trochu obávala ze nebude žádná romantická linka co by mě dost vadilo nakonec se objevila. Čekala jsem hate -love a myslím že by mi to vyhovovalo víc. Nakonec z toho byl skoro milostný trojúhelník, ty mi sice nijak zvlášť nevadí ale, a ted pozor, tohle je jeden z mála případů kdy fandím tomu kdo si srdce hrdinky nezíská. Mě si Ericen získal od začátku, i když se choval jako blbec.
V knížce jsou dost zvláštní jména, některé jsem si ani nebyla schopna zapamatovat. (například Eriho konkurent v milostném trojúhelníku je pro mě navždy "ten s koťátkem").
Další díl bych asi ani číst nepotřebovala ale jelikož musím vědět jak dopadne Eri tak si ho přečtu.
Líbilo se mi i zapojení těžších témat.
Průměrná knížka 3/5*

09.11.2020 3 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Pěkné pokračování, nebo zakončení série. Líbilo se mi to ikdyž jsem to četla dýl než jsem zvyklá tak jsem si to užila. Ze začátku jsem byla trochu zmatená ale všechno se to vyřešilo a vysvětlilo. Minyu jsem pak začala chápat ale stejně ji nemám ráda a možná bych si ráda přečetla nějakou knížku o Thyonovi kterýho jsem si fakt oblíbila. Celkem 4,5/5*

29.10.2020 5 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Ano! Tahle série je fakt pecka. Tenhle díl má snad ještě hezčí obálku ale jinak se mi libili stejně. Je to vtipně a napsané občas jsem se u toho až nahlas smála. Je to napínavé a hlavně hrozně čtivé, přečetla jsem za dva dny. No a ten konec? Já to nevydržím... doufám že třetí díl vyjde co nejdřív hrozně se na to těším. Skvělá knížka, skvělé postavy. 5/5*
PS: Doufám že v posledním díle do sebe všechno pěkně zapadne. Taky se mi tady na začátku líbilo jak nám autorka všechno připomíná. Prostě super

23.10.2020 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Nečekala jsem od knížky moc ale bylo to boží. Básničky jsou skvělý, zápletka je fakt zápletka vůbec jsem netušila co se bude dít. Bylo to napínavý a asi od půlky se nedalo odtrhnout od čtení. Stevie mi přišla fajn, líbí se mi jak přemýšlí. Jediné co, tak mi akorát úplně nedošlo že je to série,žila jsem v tom že další díl už se bude věnovat něčemu jinému a tohle se vyřeší ke konci knížky jsem tomu moc nevěřila. Skvělá knížka,těším se na druhý díl, 5/5*

22.10.2020 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než první. Ten svět je fakt skvělej a dary proudu mě hrozně baví. To co se odhalilo kolem poloviny jsem fakt nečekala a bylo to skvělý!! Tu část jsem si fakt užívala. Líbil se mi přidaný pohled Cisi jelikož jsme tak věděli co se děje na více místech. Konec se mi líbil bála jsem to že to bude jinak (ehm ehm po tom co se stalo v Alianci autorce fakt nevěřím). Ty části z pohledu Eijeha mě vždycky hrozně zmátly... Dobrá knížka 4/5*

11.10.2020 4 z 5