Lubakus Lubakus komentáře u knih

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Nejůděsněnjší kapitola lidských dějin zhutněná do 850 stran je tou nejpodmanivější a nejdepresivnější knihou jako jsem snad kdy četl. Katalogový seznam jedinců, tzv. "Obyčejných lidí", kteří jen a pouze plnily rozkazy. Samotný hrdina, sexuální hybrid doby, je neuvěřitelně živá a stále překvapující postava. Jeho procházka peklem mě na spoustu dlouhých večerů přikovala ke knize, ač je výčet postav občas nad rámec únosnosti, stále se ne a ne odtrhnout. Není to snadné čtení. Je to nechutné, šokující a tempo opravdu velice pomalé. Směs emocí, které vyvolává, jsem dosud snad nezažil. I ten humor se tam, i když pouze v jednom místě (a to stojí za to) objeví.

02.09.2011 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Bejt ponořenej 300 str. v hlavě tohoto člověka je vskutku vysilující počin.

17.02.2014 5 z 5

Losos pochyb Losos pochyb Douglas Adams

Teprve po této knize jsem si uvědomil, jaká osobnost byl Douglas Adams. Tolik oroginálních pojednání, zamyšlení a malých životních dobrodružství podaných neskonale zábavnou a promyšlenou formou nikde nenajdete.

19.03.2013 5 z 5

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Cliff Šimak je génius. Úžasná kniha od začátku do konce. Milovníkům nejen sci-fi povídek mohu jen doporučit.

19.03.2013 5 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Pro mého kamaráda to nejlepší sci-fi všech dob. A já i přes to, že jsem velkým obdivovatelem a fanouškem Duny, mu nedokážu argumentovat. Nadčasové dílo plně si zasluhující býti zavedeno do povinné četby všech středních škol.

19.09.2014

Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Dan Simmons

Opravdu skvostné "béčko" se srdcem na dlani.

06.05.2014 4 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

Megadílo. Přečíst a zemřít? No to umírání raději ne. Přeci jen to má pokračování, že ano.

07.02.2014 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Žůžo dobrodrůžo. Neuvěřitelné dobrodružství bratří Mašínů a jejich tlupy. Imho, ten třídní boj, pokud je mne dobře známo, tak vyhlásil bolševik.

07.02.2014 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Neodložitelná záležitost. Jedna z nejúžasnějších knih, jakou jsem kdy měl ve svých rukou.

26.09.2013 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

I přes tu občasnou vyšší hladinu "USA" patosu to bylo setsakra mrazivé. Škoda že nejde sehnat několikráte zmiňovaný román: Běda, Babylóne od Pat Franka. PS. Od teď budu vždy poněkud mírně nervóznější, když vypadne proud.

26.06.2013 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Mohu všem doporučit. Krásné vyprávění o generaci američanů, která si vzala do ruky pušku a šla pomáhat osvobodit svět od nacistické tyranie.

11.11.2014 4 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Fabian se posunul trochu jiným směrem než jsou Mariňáci nebo Carpe Diem. Nářez je to však stále pořád. "Mír je pro buzny. Oorah!!!!"

10.06.2014 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

In your face Mrs. Heinlein. Maso na špejli servírované s mezihvězdnou marinádou. Ač je vize J. Haldemana co se budoucnosti lidstva týče velice depresivní, nadšeně jsem vrněl blahem nad touto protiválečnou "již nějakou dobu" sci-fi klasikou.

20.10.2015 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Úžasná záležitost. Přečteno během 2 dnů (bohužel musím občas i spát nebo jít do práce). Měl jsem chuť vyběhnout z domu a začít řvát všude kol sebe, jak je ta kniha čtivá a dechberoucí. Holt Gabčík a Kubiš boli fest frajeři.

26.08.2013 5 z 5

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Nedočteno a odloženo na neurčito. Snad se k tomu někdy vrátím. Zamrzelo. Bohužel.

23.02.2016

Král krysa Král krysa James Clavell

Ta drtivá pointa (obyvatelé věznice = .....) je hodně velký kladivo do palice.

31.08.2015 5 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Watchmen feat X-Men aneb některý seperschopnosti jsou asi člověku fakt na prd...

20.07.2015 4 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

U knihy je jasně vidět, že jejím autorem holt není spisovatel. Nu což. Pokud by byl spisovatelem, nemohl by podat ono mrazivé svědectví jedné akce, v jeden pro spoustu lidí hodně blbej den. Ukázkový příklad odhodlání a schopností členů elitních vojenských jednotek.

22.10.2014 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Tímto končím s Heinleinem. A to nadobro. Všechny zápory z dosud od něj přečtených knih moje maličkost (hlavně díky jeho až kultovnímu statutu v žánru sci-fi) odkládala bokem a sváděla vše pouze na špatný výběr z autorova repertoáru. Během první půle Hvězdné pěchoty jsem překypoval nadšením a doslova "chrochtal blahem", jak parádní a zajímavý svět buduje. Leč to o5 spadlo do nezáživnosti a veškeré osudy jak lidstva, tak i hlavního hrdiny mě zajímaly asi jako nejnovější album Justina Bíbra.

17.09.2014 3 z 5

Ač obsah mnohonásobně ubíjí formu, což spěje k určité rozháranosti tohoto příběhu, je to neuvěřitelné čtení. Celková etapa kol obou terminátorů (T2 je pro mne jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů všech dob) a politické kariéry jsou přímo božské...

07.02.2014 4 z 5