Losos pochyb

Tento posmrtně uspořádaný soubor Adamsových textů je jakýmsi jeho portrétem. Ukazuje šíři jeho zájmů, je svědectvím o jeho způsobu práce, zaznamenává jeho názory, a v neposlední řadě přináší řadu jeho čtivých a vtipných textů, ke kterým by se jinak čtenář nedostal. Jsou mezi nimi novinové články, interview, přednáška i povídka o Zafodu Bíblbroxovi. Nejrozsáhlejším textem je torzo románu, který dal celému souboru jméno, a který se měl stát třetím románem s Dirkem Gentlym, ale možná také šestou stopařskou knihou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/9121/losos-pochyb-9121.jpg 4.1108

Dirk Gently (3.)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Argo

The Salmon of Doubt (2002)

Kniha Losos pochyb

DzordanoChruno
25. lednaodpad!

Veľmi slabé. Vydanie knihy je prezentované veľmi ušľachtilo: ako zbierka vynikajúcich textov, zozbieraných z Adamsových šuflíkov, mailov a adresárov. V skutočnosti však šlo len o to, priživiť sa na autorovej sláve a zarobiť lóve. Kniha obsahuje všakovaké príhovory, články, úvodníky či predslovy malej umeleckej hodnoty. A tiež fantazírovanie na vedecko-technické témy, pričom nedostatok znalostí autor zakrýva kvázi humorným podaním. Ale výsledok je trapný. A keď Adams počas svojho života nevydal všetko, čo napísal, asi vedel prečo. Mám ho za génia, ktorý by určite nesúhlasil s vydaním tohto paškvilu. Jednoducho povedané: z omrviniek pozametaných okolo stola koláč nevytvoríš.

ShiYuAkai
01.11.2018

Díky této knize jsem našla svůj idol a upevnila jsem si díky tomu své cíle. DNA byl skvělý člověk - vtipný a dobrosrdečný, a jen mě mrzí že se s ním nemohu už nikdy setkat.

lyriq
22.08.2018

Losos pochyb rozhodně nemusí sednout každému a to ani z řad fanoušků. Teď nemyslím třetí příběh Dirka Gentlyho, ale knihu jako celek, který je složen z mnoha střípků myšlenek. Zejména skrze rozhovory tu pro mě osobně vzniká působivá koláž, která ukazuje, jak úžasným, upřímným, vřelým, vtipným a inteligentním člověkem Douglas byl. Torzo samotného třetího holistického případu je pak pomyslnou třešničkou na dortu, neboť za mě se jedná o nejzábavnější příběh série, bohužel neukončené... O to více zamrzí Adamsův předčasný skon.

Liv
11.08.2014

Některé články mě neoslovily, zkrátka jsem asi do nich ještě nedospěla. Každopádně Adams jako vždy servíruje spoustu zajímavých myšlenek. Ale samotná závěrečná část Losos pochyb se mi celkem líbila.

Lubakus
19.03.2013

Teprve po této knize jsem si uvědomil, jaká osobnost byl Douglas Adams. Tolik oroginálních pojednání, zamyšlení a malých životních dobrodružství podaných neskonale zábavnou a promyšlenou formou nikde nenajdete.

Wishkah

Sbírka projevů, článků a rozhovorů s Douglasem Adamsem, povídka o Zafodovi, nedokončená knížka a nesmrtelná příhoda se sušenkama. Zábavné a zajímavé čtení