Lubakus Lubakus komentáře u knih

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Nedočteno a odloženo na neurčito. Snad se k tomu někdy vrátím. Zamrzelo. Bohužel.

23.02.2016

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

In your face Mrs. Heinlein. Maso na špejli servírované s mezihvězdnou marinádou. Ač je vize J. Haldemana co se budoucnosti lidstva týče velice depresivní, nadšeně jsem vrněl blahem nad touto protiválečnou "již nějakou dobu" sci-fi klasikou.

20.10.2015 5 z 5

Král krysa Král krysa James Clavell

Ta drtivá pointa (obyvatelé věznice = .....) je hodně velký kladivo do palice.

31.08.2015 5 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Watchmen feat X-Men aneb některý seperschopnosti jsou asi člověku fakt na prd...

20.07.2015 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Mohu všem doporučit. Krásné vyprávění o generaci američanů, která si vzala do ruky pušku a šla pomáhat osvobodit svět od nacistické tyranie.

11.11.2014 4 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

U knihy je jasně vidět, že jejím autorem holt není spisovatel. Nu což. Pokud by byl spisovatelem, nemohl by podat ono mrazivé svědectví jedné akce, v jeden pro spoustu lidí hodně blbej den. Ukázkový příklad odhodlání a schopností členů elitních vojenských jednotek.

22.10.2014 4 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Pro mého kamaráda to nejlepší sci-fi všech dob. A já i přes to, že jsem velkým obdivovatelem a fanouškem Duny, mu nedokážu argumentovat. Nadčasové dílo plně si zasluhující býti zavedeno do povinné četby všech středních škol.

19.09.2014

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Tímto končím s Heinleinem. A to nadobro. Všechny zápory z dosud od něj přečtených knih moje maličkost (hlavně díky jeho až kultovnímu statutu v žánru sci-fi) odkládala bokem a sváděla vše pouze na špatný výběr z autorova repertoáru. Během první půle Hvězdné pěchoty jsem překypoval nadšením a doslova "chrochtal blahem", jak parádní a zajímavý svět buduje. Leč to o5 spadlo do nezáživnosti a veškeré osudy jak lidstva, tak i hlavního hrdiny mě zajímaly asi jako nejnovější album Justina Bíbra.

17.09.2014 3 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Fabian se posunul trochu jiným směrem než jsou Mariňáci nebo Carpe Diem. Nářez je to však stále pořád. "Mír je pro buzny. Oorah!!!!"

10.06.2014 4 z 5

Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Krutá hra. Kruté mrazy. Krutý osud Dan Simmons

Opravdu skvostné "béčko" se srdcem na dlani.

06.05.2014 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Bejt ponořenej 300 str. v hlavě tohoto člověka je vskutku vysilující počin.

17.02.2014 5 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

Megadílo. Přečíst a zemřít? No to umírání raději ne. Přeci jen to má pokračování, že ano.

07.02.2014 5 z 5

Ač obsah mnohonásobně ubíjí formu, což spěje k určité rozháranosti tohoto příběhu, je to neuvěřitelné čtení. Celková etapa kol obou terminátorů (T2 je pro mne jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů všech dob) a politické kariéry jsou přímo božské...

07.02.2014 4 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Žůžo dobrodrůžo. Neuvěřitelné dobrodružství bratří Mašínů a jejich tlupy. Imho, ten třídní boj, pokud je mne dobře známo, tak vyhlásil bolševik.

07.02.2014 5 z 5

Štatl za Husáka Štatl za Husáka Jana Soukupová

Spíše lokální. Pro ostatní nemající ke Štatlu žádný vztah (nikomu nic nevytýkám) zřejmě nezajímavé a nic neříkající. Já se ovšem bavil královsky.

08.10.2013 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Neodložitelná záležitost. Jedna z nejúžasnějších knih, jakou jsem kdy měl ve svých rukou.

26.09.2013 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Úžasná záležitost. Přečteno během 2 dnů (bohužel musím občas i spát nebo jít do práce). Měl jsem chuť vyběhnout z domu a začít řvát všude kol sebe, jak je ta kniha čtivá a dechberoucí. Holt Gabčík a Kubiš boli fest frajeři.

26.08.2013 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

I přes tu občasnou vyšší hladinu "USA" patosu to bylo setsakra mrazivé. Škoda že nejde sehnat několikráte zmiňovaný román: Běda, Babylóne od Pat Franka. PS. Od teď budu vždy poněkud mírně nervóznější, když vypadne proud.

26.06.2013 4 z 5

Losos pochyb Losos pochyb Douglas Adams

Teprve po této knize jsem si uvědomil, jaká osobnost byl Douglas Adams. Tolik oroginálních pojednání, zamyšlení a malých životních dobrodružství podaných neskonale zábavnou a promyšlenou formou nikde nenajdete.

19.03.2013 5 z 5

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Cliff Šimak je génius. Úžasná kniha od začátku do konce. Milovníkům nejen sci-fi povídek mohu jen doporučit.

19.03.2013 5 z 5