LukBook LukBook komentáře u knih

Moje vlast!: Proč jsem byl neonacistou Moje vlast!: Proč jsem byl neonacistou Christian Ernst Weißgerber

Dobrá kniha, ale určená jen pro specifickou sortu čtenářů. Popisuje životní příběh německého neonacisty, jeho pohnutky k tomu, aby se přidal k extrémistům. Kniha je hodně filozofická a popisuje názory těchto lidí.

29.11.2020 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Za mě ještě o kousek lepší než Mapa dní. Od začátku se kniha pořádně rozjela a nabídla hodně akce, nové postavy i slavné návraty a prostě starý dobrý svět podivných. Paráda...

25.11.2020 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Za mě opravdu výjimečná kniha. Na dané téma asi nejlepší, co jsem četl. Podrobnou formou popisuje nejen věznění a podmínky v pracovních táborech při uranových v Československu 50.let, ale i velice kruté výslechy z dané doby. Autorka píše opravdu přesvědčivě a kniha ve vás celkově zanechá hodně silné pocity

22.11.2020 5 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Za mě sympatická jednohubka. Je poměrně krátká, takže jejím přečtením nic moc neztratíte. Naopak vás mohou mile překvapit zajímavé postavy, dostatečně depresivní a temný děj nebo nějaká ta duchařina

17.11.2020 5 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Za mě opravdu komplexní dílo o Osvětimi. Velice čtivým způsobem se věnuje hrůzám, které se odehrávaly v tomto vyhlazovacím táboře. Dozvíte se hodně informací o místním odboji a nechybí ani spousta fotografií. Podle mého názoru jedna z nejzajímavějších knih na toto téma.

16.11.2020 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Za mě fakt paráda. Trochu střízlivější než ostatní Kotletovy knížky, ale stále nepostrádá jeho hlavní ingredience. Hodně akce, skvělý hlášky a sem tam nějaká ta mrtvolka.

12.11.2020 5 z 5

Hollyino tajemství Hollyino tajemství Katja Brandis

Za mě opět parádní kniha. Tak trochu souhlasím s názorem, že oproti prvním dílům je někdy lehce pomalejší, ale nemusí to být nutně na škodu. Celá série je opravdu dlouho a nemůže to být akční jízda od začátku do konce. Dočkáte se ovšem zajímavých zvratů, nových postav a nechybějí ani nebezpečné souboje a bitky

10.11.2020 5 z 5

Bican proti Hitlerovi: Fotbal v Protektorátu Čechy a Morava Bican proti Hitlerovi: Fotbal v Protektorátu Čechy a Morava Zdeněk Zikmund

Výjimečná kniha o fotbalu za Protektorátu. Přečtete si v ní i o Vlastovi Burianovi a mnoha dalších. Nechybí ani vyprávění o obětech nacismu, kteří bohužel byli i mezi fotbalisty. Hodně podrobná publikace s řadou zajímavých informací

08.11.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Parádní thriller, trochu připomínající knihy u nás populárnějšího Roberta Bryndzy. Napínavý a mrazivý děj, nechybějí ani nějaké ty vztahy, pořádná policejní práce a nakonec brutální finále.

01.11.2020 5 z 5

Krysy z Ravensbrücku Krysy z Ravensbrücku Anna Ellory

Zajímavě zpracovaný román o holocaustu, ve kterém ovšem velká část děje odehrává desítky let po něm. Popisy z koncentráku jsou opravdu syrové a drsné.

28.10.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Velice zajímavý thriller. Napínavý od prvního momentu, kdy žena spáchá sebevraždu, a předtím předá své dítě cizí ženě. Otázka proč a kvůli komu vás potom provází celým příběhem. Škoda, že to je tak krátké, takže vám to strašně rychle uteče. Stejně jako všechny dobrý věci. :-(

28.10.2020 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Za mě opravdu skvělý psychologický thriller. Neuvěřitelně napínavý, hodně přesvědčivé postavy a řada nečekaných zvratů. Tuhle knihu si musíte přečíst.

24.10.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Rozhodně jedna z lepších Kingových knih mezi těmi novými. Jasně nevyrovná se to klasice typu To, ale příběh je zajímavý a poutavý. Pro mě trochu podobné Stranger Things

21.10.2020 4 z 5

Hitlerova zpověď Hitlerova zpověď Christopher Macht

Zajímavá kniha, ve které autor nabízí fiktivní rozhovory mezi Adolfem Hitlerem a židovským lékařem, který léčil jeho matku. Ústřední postava třetí říše v ní shrnuje svůj život a zásadní body jako politický vzestup, knihu Mein Kampf, ale třeba i sexuální život. Hodně zajímavé. Nutno brát trochu z rezervou, ale obsahuje i řadu faktů

19.10.2020 5 z 5

Oblečené k tanci na sněhu Oblečené k tanci na sněhu Monika Zgustová

Velice zajímavá kniha. Čtivým způsobem jsou sepsány vyprávění 9 žen o jejich prožitcích z táborů i vězení Sovětského svazu, ale i návratu do společnosti. O gulazích se nemluví tolik jako o nacistických koncentrácích, přitom tam bylo uvězněno ještě více lidí

07.10.2020 5 z 5

Estébáckou Prahou Estébáckou Prahou Prokop Tomek

Moc zajímavá knížka. Dozvíte se základy o praktikách StB, ale především poznáte desítky pražských míst, ze kterých sledovali nebo přímo v nich mučili a věznili lidi

05.10.2020 5 z 5

Pekelný plášť Pekelný plášť Simona Michálková

Za mě pěkná knížka na pomezí fantasy a pohádky, která se postupně hodně slušně rozjede. Určená spíše mladším čtenářům, ale třeba se v ní ztratí i ti starší. Je tam hodně magie, ale i lásky.

30.09.2020 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Za mě hodně zajímavá kniha v rámci akční sci-fi. Jedná se o debutový román autora, který má rád Kotletu nebo Kopřivu. Parádní postapokalyptický svět a někdy až brutální rubanice

29.09.2020 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Rozhodně je to zajímavá kniha, jen se nesmí tak doslova brát jako horor. Asi nejvíce bych ji zařadil jako psychologický thriller. I když závěr je tedy poměrně brutální. Ale přečtení určitě nelituji

28.09.2020 4 z 5

Vynálezce Alva 3 Vynálezce Alva 3 Jiří W. Procházka

Za mě další skvělá kniha od mých oblíbených autorů Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky. Pro fanoušky Alvy povinnost a doporučuji rovněž všem dětem (i rodičům), kteří mají rádi poctivé české příběhy. A je tu i komiks!

19.09.2020 5 z 5