LukBook LukBook komentáře u knih

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Za mě parádní thriller. Líbil se mi o kousek víc než Útočiště. Má skvělou atmosféru, hodně strašidelného pachatele, skvělé zvraty a nečekaný závěr. Více v mojí recenzi v záložkách

16.09.2021 5 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

I po deseti letech od vydání je to skvělý román pro mládež. Nyní navíc podpořen za mě velmi dobrým filmovým zpracováním získává druhý dech. Více o knize se dozvíte v mém příspěvku pod záložkou Recenze

12.09.2021 5 z 5

… stačilo jen říct Jáchymov … stačilo jen říct Jáchymov Anna Strnadová

Velice silný příběh podle skutečných událostí, ukazující krutosti komunistického režimu. Věnuje se létům, které byly zřejmě nejhorší. Jen několik let po válce byli lidé opět bezdůvodně zavíráni a mučeni. Člověku je při čtení těchto ukrutností opravdu smutno.

06.09.2021 5 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

Velice zajímavý psychologický román. z části je vyprávěn zavražděnou ženou, přesto to není žádná duchařina. Daleko blíže má k detektivce, ale nabízí i reálná vážná témata jako jsou zneužívání a manipulace žen od jejich mužských protějšků. Více se dočtete v mém článku v záložce Recenze.

05.09.2021 5 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

Velice napínavý thriller plný lží. Pravda vás nakonec určitě ohromí a napětím nebudete dýchat až do samotného konce. Velice dobře propracovaná zápletka.

13.08.2021 5 z 5

Deník Marie K. Deník Marie K. Ivana Andrews

Krásný romantický příběh, částečně z války, s velice dojemným závěrem. Spíše pro ženy, ale třeba i muži si díky válečné tématice najdou své.

10.08.2021 4 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

Jasně, je to trochu šílené. Značná část lidí knihu nepobere. Ale zároveň je to dostatečně originální, hodně akční a vlastně i celkem zábavné

07.08.2021 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Budu upřímný. Mám radši fantasy než sci-fi. Tahle kniha mě ovšem dostala. Nabízí hodně skvělé akce, zajímavé technologie, spoustu vesmírných potvor, ale i opravu udivující zvraty a ohromující závěry. Čte se to velice dobře a po dočtení budete mít chuť na přídavek. Více v mojí recenzi v odkazech

18.07.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Velice propracovaný psychologický thriller, nabízející dvě na první pohled nesouvisející zápletky, které se skvěle propojí (což samozřejmě víme už od začátku). Po přečtení si možná budete pokládat řadu otázek. Zachoval bych se stejně? Co bych byl schopen udělat kvůli povýšení? A jak mohou být lidé takto krutí?

12.07.2021 5 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

Za mě je Pornovláska velice zajímavou knihou. Nakouknete pod pokličku erotické branže, poznáte samotné aktérky, ale i fotografy a další profese. Je to dostatečně vzrušující, ale i emotivní.

04.07.2021 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Každý kdo četl asi ví, že se jedná o dost specifickou knihu. Není to klasická ombie vyvražďovačka, ale velice emotivní román tvářící se velice reálně. Někteří možná jeho netradiční styl nezkousnou, ale většina čtenářů ho prostě miluje

29.06.2021 4 z 5

A přiveď zpět naše roztroušené... A přiveď zpět naše roztroušené... František R. Kraus

Stejně jako první kniha souborného vydání díla Františka R. Krause prostě úžasná. Podrobné strhující vyprávění o zážitcích autora týkajících se holocaustu. Ocitnete se v Terezíně i Osvětimi a společně s ním budete zažívat hrůzy tohoto období. Za mě jedno z nejzásadnějších děl literatury o holocaustu, i vzhledem k tomu, že poprvé vyšlo krátce po válce.

28.06.2021 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Výborně splnil mé očekávání. Ano je to extrémní a úchylné, ale s tím už to začínáte číst. Podle mě skvěle napsané, vyvolává ve čtenáři silné emoce.

27.06.2021 5 z 5

Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy František R. Kraus

Za mě úžasně napsané povídky s velice kouzelnou atmosférou. Autor patří mezi průkopníky literatury týkající se Holocaustu a rozhodně by měl stále mít velkou pozornost čtenářů i všech, kterým není minulost ukradená

24.06.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Kritika Šprtů a frajerů je zde poměrně nelítostná. Ale mě se líbili. Jasně trošku zpomalily z té zběsilosti. Ale to jste opravdu čekali, že to bude celých 12 dílů jen samá akce? Já mám rád ústřední postavy, které mi přijdou zajímavé. A celkově jejich boj proti mimozemšťanům mě prostě baví. ZA mě další skvělý díl, lehce srovnatelný s předchozími

18.06.2021 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Další velice silný příběh z prostředí holocaustu. Přináší osobní prožitky autora, jeho ztráty....Jen těžko lze pochopit, že se něco takového mohlo odehrávat. I po desítkách let bychom měli věnovat vzpomínky zemřelým v koncentračních a vyhlazovacích táborech.

16.06.2021 5 z 5

Mrchožrouti Mrchožrouti Magnus Jonsson

Napínavý thriller plný ohavných zločinů, ale i pravicového a levicového extremismu. Kdo četl první díl, asi už ví, na co se má připravit. Volné pokračování je možná ještě o něco akčnější a zajímavější.

02.06.2021 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Velice silný a smutný román. Nabízí téma, které je v současné době (rok 2021) více než aktuální. Celé vyprávění je hodně emotivní zejména kvůli tomu, že hlavní roli tu hrají děti. Autorka si vymyslela opravdu zajímavou zápletku a vložila jí do velice temných kulis, díky čemuž její sílu ještě zdvojnásobila. Slabší povahy a přecitlivělí jedinci - tohle radši nečtěte. J

15.05.2021 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Za mě velice zajímavá kniha z prostředí holocaustu. V některých momentech možná až přehnaně brutální, ale holt to bylo v koncentrákách opravdu peklo. Samotná zápletka je však fiktivní a s tím je potřeba dopředu počítat. I přesto rozhodně doporučuji všem, kteří se o tuto tématiku zajímají.

10.05.2021 4 z 5

Checkpoint Charlie Checkpoint Charlie Iain MacGregor

Velice působivé a strhující vyprávění o berlínské zdi očima pamětníků. Dostanete se pod kůži tajným agentům, politikům i obyčejným lidem, kteří se ji pokusili překonat a utéct do západní části. Fakt skvělá knihy i pro všechny, kteří se chtějí s historií berlínské zdi seznámit.

02.05.2021 5 z 5