Spící město přehled

Spící město
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477817/bmid_spici-mesto-lur-477817.jpg 3 175 175

Spící město série

< 1. díl >

Co kdybyste jednoho rána zjistili, že vaši rodiče nejsou k probuzení? Přesně tak začíná napínavý příběh Spícího města. Čtyři vyděšení sourozenci Kryštof, Samuel, Kristýna a Ema postupně zjišťují, že nespí jen jejich rodiče, ale úplně všichni lidé, kteří kdy měli děti. Všude zavládne chaos, na ulicích přestane být bezpečno a děti nevědí, co dělat. Musí se ale o sebe postarat. Tím spíš, když toho nejmladšího, Samuela, někdo odveze neznámo kam. Nastává dobrodružná cesta za záchranou malého brášky. Děti během ní poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. Shledají se všichni sourozenci? A probudí se jejich rodiče z podivného spánku? První díl trilogie, podle nějž vznikl celovečerní film.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spící město. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (45)

marketa3815
06.07.2024 5 z 5

Knížku četla naše devítiletá dcera, hodnotí ji jako moc dobrou, dobrodružnou.

LuciaSangster
16.06.2024 3 z 5

Jestli čekáte něco jako Hunger games, tak to fakt ne :D
Když se mi do rukou dostala takhle kniha, tak bych nečekala, že to bude první propadák tohohle roku pro mě.
Anotace zněla skvěle. Kdo by si nechtěl přečíst příběh o tom, jak jeho rodiče usnou a on zůstane sám? Věděla jsem, že je český i zahraniční film, takže to musí být super no ne?
Děj byl sám o sobě zajímavý. Rodiče, kteří spí a nikdo neví proč. Děti se musí o sebe postarat nebo se dostanou do škol, kde se o ně postarají. Ze začátku opravdu zajímavě zpravované.
Kde tedy nastává zádrhel? První u chování dětí. Byly až moc přehnané reakce a charaktery. Mohlo mi to přijít kvůli tomu, že já dítě ještě nemám. Takže to maminkám nebo otcům může přijít normální.
Tahle kniha je spíš pro mladší publikum než dospělé. Nápad opravdu dobrý, ale zbytek mě bohužel nebavil. Knihu jsem celou nedočetla. Prostě to nešlo, a to já málo kdy knihy nedočítám.
Můžete se podívat na film stejnojmenný nebo si pustit audioknihu, která je hezky zpracovaná.


Zemlja
14.04.2024 3 z 5

Líbil se mi nápad - co se začne dít, když rodiče nelze vzbudit. Autor se nebál ukázat v knize, která je asi spíš pro mládež, kam až to někteří ne zrovna morálně zdatní mohou dotáhnout.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021


Knižní novinky (16. týden)

14.04.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Spící město v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených258x
ve Čtenářské výzvě20x
v Doporučených14x
v Knihotéce93x
v Chystám se číst97x
v Chci si koupit20x
v dalších seznamech5x