LukBook Online LukBook komentáře u knih

Treblinka - povstání v továrně na smrt Treblinka - povstání v továrně na smrt Michał Wójcik

Za mě výborná kniha mapující druhý nejvražednější tábor druhé světové války. V několika ohledech dokonce předběhl i Osvětim. Najdete tu historii Treblinky, popisy hrůz, které se v ní uskutečnily, ale i odvážný boj o život a pro několik málo jedinců šťastný konec.

18.06.2020 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Kristýna Sněgoňová se zlepšuje s každou knihou. Město v oblacích je opravdu skvělé postapo plné akce, nečekaných zvratů a masakrujícího závěru

17.06.2020 5 z 5

Povídky a příhody ze zadního domu Povídky a příhody ze zadního domu Anne Frank

Zajímavá knížka především pro ty, kteří už četli Deník Anny Frankové. Nabízí několik textů o jejím přežívání v úkrytu, ale především vlastní vymyšlené povídky. Ty jsou poměrně čtivé, obsahují často zajímavé až poučné myšlenky.

15.06.2020 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Za mě hodně zajímavý román, ve kterém najdete poměrně netradiční pohled na holocaust. Obsahuje i sondu do mysli obyčejných Němců, kteří byli nejdříve velkými příznivci Adolfa Hitlera, ale později někteří z nich přecijen procitli. Více v mé recenzi

14.06.2020 5 z 5

Deník ze dna Deník ze dna Tomáš Řepka

Nenechte se zbytečně odradit od zdejších recenzí. Kniha určitě není dokonalá, ale nabízí zajímavý pohled na tuto osobnost i do zákulisí českého vězeňství. Jeho fanouškům vřele doporučuji.

09.06.2020 4 z 5

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Humorná fantasy pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od dlouhých epických ság a chtějí se při čtení pobavit. Najdete tu hodně magie, démonů, ale především vtipné dialogy. Navíc nyní v krásném novém vydání u nakladatelství Triton Více v recenzi v odkazech.

07.06.2020 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Další krásný klukovský příběh od Jaroslava Foglara. V roce 2020 navíc vychází luxusní nové vydání od Albatrosu. Ostatně toto nakladatelství vydává celou sérii knih Jaroslava Foglara, které nabízejí jeho příběhy ve velice pěkném obalu.

07.06.2020 4 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Poměrně zajímavý severský thriller, přestože má i své mouchy. U hlavní postavy je znát inspirace Lisbeth Salanderovou, což je částečně potvrzeno i v textu. Ale jinak pohodové čtení

31.05.2020 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Za mě skvělá fantasy a jedna z nejzajímavějších českých autorek tohoto žánru. Taky teda pěkná řezničina. Více v recenzi v odkazech

28.05.2020 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Sto lidí, sto chutí. Přestože prozatím jsou zde komentáře svědčící spíše o průměrnosti knihy, za mě je to opravdu pecka. Velice čtivé a napínavé. Originální způsob, jakým je celý příběh napsán. Nenechte se odradit a třeba vás příjemně překvapí.

25.05.2020 5 z 5

J SS Bach J SS Bach Martin J. Goodman

Zajímavá kniha řešící věci válečné i poválečné. Zabývá se nejen přímým zážitkem se samotným holocaustu, ale i jeho následky a traumaty u samotných obětí

19.05.2020 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Skvělá kniha o alternativní historii s trochou fantastiky. Roman Bureš umí vytvořit úžasné světy, i když z nich mám většinou hodně špatné sny. Více v mojí recenzi v odkazech

14.05.2020 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Za mě vynikající detektivní thriller s mezinárodní kvalitou. Rozhodně stojí za přečtení. Je teda trošku brutálnější, takže byste ho měli číst s tím, že vám nevadí ostřejší scény

03.05.2020 5 z 5

Sousedka Sousedka Patty Brown

Za mě moc zajímavej thriller. Není moc dlouhej, ale o to je akčnější a nepostrádá slušně mrazivou atmosféru

27.04.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Za mě vynikající román, ve kterém je hlavní hrdina dozorce v Osvětimi. Díváte se tedy na události holocaustu trochu jiným pohledem. Zároveň tam probíhá související milostná linka, která ovšem není nějak přehnaná. Osobně se mi kniha četla daleko lépe než Růže bílá, černý les a v rámci podobných románů týkajících se holocaustu ji řadím mezi ty nejlepší. Jsem hodně zvědavý na další autorovu knihu. Více ode mě v recenzích

02.04.2020

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Za mě vážně parádní kniha. Super detektivní zápletka s trochou hororové příchuti v tajemném gotickém prostředí. Více než 400 stran mi uteklo jako voda a na konci jsem byl smutný, že ji musím odložit. Více v recenzi

21.03.2020

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Opravdu působivá knížka, ve které se ocitnete v komunistických lágrech, kde vězni bojovali o vlastní život. Zajímáte se o holocaust a nacistické koncentrační a vyhlazovací tábory? Potom byste si měli přečíst i tuto knihy, abyste zjistili, že ani po konci druhé světové války se někteří lidé neměli o moc lépe. Více v mojí recenzi

17.03.2020

Všechno je lež Všechno je lež Michelle Sacks

Za mě zajímavej Road trip. Celé je to vyprávěné sedmiletou holčičkou, která je prostě úžasná. Bohužel jí osud přichystal nejednu neveselou chvilku

12.03.2020 4 z 5

Článek II. Článek II. Jiří Šimáček

Shrnu jen krátce. Opravdu výjimečný komiks o atentátu na Heydricha, který se zaměřuje i na méně známé postavy. Emotivní kresby a zajímavé informace. Více v recenzi, kterou najdete v odkazech

08.03.2020 4 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Výborný extrémní horor, který potěší všechny fanoušky pořádně morbidních scén. Vedle očekávané brutality ovšem nabízí i slušně vykonstruovanou zápletku

08.03.2020 4 z 5