Deník ze dna přehled

Deník ze dna
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437723/bmid_denik-ze-dna-TeH-437723.jpg 2 76 76

Bývalý fotbalový reprezentant, kapitán Sparty, hráč italské Fiorentiny a anglického West Hamu, legendární obránce Tomáš Řepka vydává svou nejosobnější zpověď. Během výkonu trestu si psal deník, který obsahuje exkluzivní svědectví o tom, jaké byly jeho poslední dny na svobodě a co se po její ztrátě odehrávalo v jeho nitru, jak velký náraz prodělal první dny za mřížemi, na co myslel, k čemu se upínal a jak se ve vězení změnil… V připravované knize se dočtete o jeho každodenní rutině, o tom, jak si zvykal na vězeňskou stravu, jak musel přijmout omezení dosavadních hygienických zvyklostí, jak na něj reagovalo jeho nové okolí, jak se začlenil do pevně daných pravidel, do řádu věznice, co mu nejvíc chybělo a co mu dávalo naději… Řepkův deník v knižní podobě doplní i exkluzivní fotografie a zpovědi jeho nejbližších i fotbalových legend, které stály při něm.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deník ze dna. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

Njangu
předevčírem 3 z 5

Jakékoliv biografie v audioverzi jsou pecka. Tohle bylo trošku kratší, nebylo to špatné, ale slabší to bylo.
Čekala jsem to trošku víc zajímavější. Nicméně vzhledem k člověku, který to psal a není žádný spisovatel, ale sportovec, to nebyl úplně brak. Poslechnout se to dalo.

RyxiraAmyGinger
08.02.2023 1 z 5

Palivo napsal vše podstatné, jeho komentář miluju a pročítám si ho pravidelně, tudíž se ani nebudu pokoušet jej napodobit či dokonce překonat.


JajaCZ
25.09.2022 3 z 5

Bola som veľmi zvedavá na ten ODPAD, za ktorý veľa ľudí túto knihu považuje. Dostala sa ku mne nejakou náhodou. Ani neviem. Síce nie som fanúšik futbalu, ani nesledujem Tomášovo spávanie sa skrz bulvár, no nejaké perličky sa dostali i ku mne a rozhodne na mňa nepôsobil pozitívnym, či sympatickým dojmom. S prístupom ku knihe som ale nejaké sympatie voči jeho osobe vypla a počúvala spoveď človeka, čo mal všetko a dostal sa za svoje správanie, či rozhodnutia, za mreže. Tomáš spisovateľ nebude, ale bola som celkom prekvapená, že sa to počúvať dalo a malo to nejakú hlavu a pätu. Popisoval, čo sa mu premietalo v hlave pri nástupe alebo pobyte, či počas súdu alebo aký bol prístup ostatných spoluväzňov a bacharov k nemu. Pre niekoho to možno bude chválenkárstvo, že sa tam hral na borca, ale ja verím, že naozaj bol vo väzení, pre niektorých za hviezdu. Nech už je jeho perzóna akákoľvek, to, čo dokázal v športe, sa mu uprieť nedá. Myslím, že kniha by mohla zaujať jeho fanúšikov. Celkom sa mi páčila časť o jeho detstve, z akých pomerov pochádzal, ako sa dostal k futbalu. Špinenie jeho bývaliek si ale jeho mamka mohla odpustiť. Ako sama povedala, stála by za ním i keby sa proti nemu obrátil celý svet a to vypovedá o objektivite rodiča. Tomáš sebekriticky uznáva, že je výbušný a impulzívny, no ani náznak toho, že by s tým chcel niečo robiť, či naopak niektorých svojich činov ľutuje. Snáď mu tento zážitok troška otvoril oči a možno prehodnotí svoje postoje a reakcie. Knihu by som popísala i ako vyznanie jeho terajšej priateľke, ako to neľahké obdobie s ním zvládla. Myslím, že tento kúsok nie je nič, čo by som chcela čítať niekedy opakovane. Nebudem polemizovať ani o spravodlivosti/nespravodlivosti jeho pobytu vo väzení. Ostáva mi len veriť v to, že v jadre nie je zlým človekom, ale o tom bude musieť presvedčiť nie mňa, ale hlavne svoje deti, bývalé ženy a súčastnú partnerku.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Deník ze dna v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených90x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit4x

Autorovy další knížky

Tomáš Řepka
česká, 1974
2020  39%Deník ze dna
2017  37%Děkuju
2011  65%Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky
2018  32%Kapitán - Na kdyby nehraju!
2018  0%Diář Tomáše Řepky 2019