Louisareading Louisareading komentáře u knih

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Tohle je klasika mého dětství. Kniha, kterou mi táta narval v látkovém obalu se zlatými písmenkami někdy v osmi letech, ale mě ta kniha začala bavit až o více než deset let později. Každá kniha Verna je plná fantazie a dobrodružství, sice se čtou poněkud obtížně, je to ale kvalitně strávený čas, pokud se jeho dílo rozhodnete číst. A doporučuju začít právě touto knihou.

28.12.2020 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Tohle je neco tak nadherneho...

25.11.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Skvělý příběh, četlo se to samo. Je to velmi oddechová literatura, ale velmi poutavě zpracovaný děj. Na každé stránce se něco děje, člověku buší srdce a je zvědavý, jak to dopadne. Sice je to Michle, ale čte se fakt sama.

24.02.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha se mi líbí jako celek. Příběh je podaný přímočaře, bez zbytečných kudrlinek, tak, jak nám události servíruje sám život.
Snaha sester uchytit se v životě a vzájemně si pomáhat, byla dojemná. Přednesení možnosti tvorby a přežití ve válce zajímavé.
Forma i styl se mi zdají zvládnuté.
Někdo píše o chybách, nenašla jsem jich tam ale víc, než je v jiných knihách běžné a dojem z díla mi těch pár drobností nezkazilo.

24.02.2024 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zcela zásadní kniha mé puberty, miluju popisy věcí v této knize i vývoj postav a tu všeobjímající temnotu. Skvělá kniha!

04.03.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavá a místy až děsivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.11.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha mého mládí.

20.11.2020 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Detektivka, která v dnešní době, kdy je spousta dobrých detektivek na trhu, obstojí.

25.02.2024 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Těšila jsem se a nejsem ani trochu zklamaná! Miluju generační příběhy! Povedené!

24.04.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Moc ráda čtu české autorky a ráda se k jejich knihám i vracím. Tohle je takové ne moc složité rodinné drama, ale oddychovka to také není. Hlavně ne pro ty, kdo zažili něco podobného, jako Štěpán. Dobře napsané.

24.04.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Klasická detektivka s mrazivým příběhem, který se dobře četl, dobře ubíhal, ale nic víc. Všechny tyhle knihyj sou psané podle stejného mustru, myslím, že by je dost dobře dokázali psát už i roboti. Nicméně to neznamená, že by kniha byla špatná, bavila mě.

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Z knihy jsem nadšená, líbilo se mi na ní hlavně to, že ač se zabývá tématem "dnešní třicátníci", není to pojatá jen jako trapné sarkastické navážení se do všeho kolem. Kniha má příběh, nápůad, hezky vykreslené postavy i kulisy. Doporučuju všem, které unavují neustálé pokusy o humor, které nakonec působí únavně. Tohle je svěží kniha!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Hypnóza mě dlouhodobě zajímá, proto jsem se o ní prostřednictvím příběhu s chutí dočetla něco víc. Děj měl spád, postavy byly dostatečně vykreslené. Moc mě to bavilo.

20.03.2022 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Skvělà kniha, dobře vystavěný příběh, ani chvíli jsem se nenudila. Doporučuji.

17.01.2021

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Jsem milovnicí historických knih, filmů a seriálů a tuhle lahůdku jsem přečetla po doporučení mou nejlepší kamarádkou. Knihu jsem četla poměrně dlouho, asi dva měsíce, ale to i proto, že jsem si od tohoto historického tématu skákala do současnosti k jiným autorům, abych nelítala vzduchem několik století zpátky. A mohu ji jen doporučit. Pět hvězdiček.

21.11.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Je to takové bytostně bolavé čtení. Nemám moc ráda podobné knížky, ne, že bych tíhla k povrchosti, ale četba je pro mě především nástroj na uklidnění, a podobná knížka, už kvůli svému názvu nikoho uklidnit nemůže. Takže jsem si ji zakázala číst před spaním, abych neměla špatné sny. Vždycky jsme v rodině považovali za hrdinu, takže jse si ji ale přečíst musela. A nelituju toho. Jen ta obálka je příšerná. Ale fakt příšerná!

21.11.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Osvědčená klasika, skvělý jazyk, ikonický příběh.

20.11.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další kriminálka, která nezklame. Je skvělé, že jde o sérii.

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Miluju jeho dialogy, to, jak umí vykreslit atmosféru a napětí mezi postavami. A tady je toho napětí víc než by čtenář mohl zprvu čekat. Doporučuji!

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krása!