Louisareading Louisareading komentáře u knih

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Naprosty ulet, ale skvely! :-)

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Jsem z knihy nadsena, krasne zpracovani, text k zamysleni. Magie tak akorat.

11.03.2021 5 z 5

Kniha o vlcich samotarich, kteri se rozhodli zit jinak. A proc ne. Jsem nadsena z fotek a celeho zpracovani knihy. Doporucuji.

11.03.2021 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Klasika vsech klasik, oproti Shakespearovi nuda, ale i tak bych to doporucila vsem k precteni, je to zaklad, na ktery se v mnoha jinych dilech odkazuje.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Driv me ten text rozciloval. Vsichni se pretvaruji, pitvori a hraji si na neco jineho. Az pozdeji, kdyz jsem to videla asi potreti v divadle, jsem se zacala bavit a pochopila kouzlo textu. Jestli to mate podobne, dejte tomuto dramatu jeste sanci, stoji za to! :)

Othello Othello William Shakespeare

Druhy nejsilnejsi pribeh, ktery Shakespeare stvoril! Krasny text, doporucuju k precteni vsem, kteri s Shakespearem zacinaji.

04.03.2021

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Krasna konverzacka od mistra mistru...

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Skvele, vypointovane, zabavne.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Pribeh vsech pribehu. Je tam vsechno, zrada, laska, nenavist, prazelstvi, smutek, nesmrtelnost. Kdyby podle toho mustru psal knihy kazdy, urcite to nebude nuda, protoze ten text je dokonaly i po stovkach let od sveho vzniku.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Dokonalost! Skvely text k zamysleni, dalsi ze zasadnich knih. Tedy alespon pro me.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zcela zásadní kniha mé puberty, miluju popisy věcí v této knize i vývoj postav a tu všeobjímající temnotu. Skvělá kniha!

04.03.2021 5 z 5

Staré účty Staré účty Jakov Naumov (p)

Skvělá kniha !

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Jak mě nudil ten seriál... kniha mě nadchla!

24.01.2021 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Skvělà kniha, dobře vystavěný příběh, ani chvíli jsem se nenudila. Doporučuji.

17.01.2021

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Podívejte se, v jakém roce byla tahle kniha napsaná a pak můžete zůstat v němém úžasu jako já, pokaždé, když jeho knihy otevřu.

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Tohle je klasika mého dětství. Kniha, kterou mi táta narval v látkovém obalu se zlatými písmenkami někdy v osmi letech, ale mě ta kniha začala bavit až o více než deset let později. Každá kniha Verna je plná fantazie a dobrodružství, sice se čtou poněkud obtížně, je to ale kvalitně strávený čas, pokud se jeho dílo rozhodnete číst. A doporučuju začít právě touto knihou.

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Krásný příběh silné ženy. Skvěle napsané, ale to u Zweiga netřeba zmiňovat.

Joseph Fouché Joseph Fouché Stefan Zweig

Dokonalost v knižním světě, o které se málo mluví.

Svět včerejška Svět včerejška Stefan Zweig

Tohle je spisovatel k sežrání. Mám ráda všechny jeho knihy a tahle je jedna z mých/jeho nej.

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Tohle je neco tak nadherneho...

25.11.2020 5 z 5