lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Hodnocení: Toto byla má 3. přečtená kniha od autorky a opět jsem byla velice příjemně překvapena, sice se mi kniha Jeden z nás líbila o něco víc kvůli dynamičtějšímu ději, ale tato kniha patří též k velmi kvalitním thrillerům.
Kniha měla v tomto případě velice pomalý rozjezd a zvratů jsem se dočkala až ve 2. polovině knihy, za to knize odebírám 1 ⭐️. Ale za to ty překvapivé momenty v 2. polovině knihy byly bomba a ty autorka opravdu umí, když už je člověk přesvědčen že odhalil celý příběh, tak se to nakonec převrátí úplně jiným směrem. Co se týče autorčina stylu, tak mi tato kniha přišla celkem odlišná od ostatních autorčiných knih, ale ty suprové a strhující momenty nechybí ani v této knize. Styl psaní autorky mi sedl ve všech jejích knihách, je srozumitelný , ne zbytečně komplikovaný a přeplácaný. A co se postav týče, tak na ty si také nestěžuji- skvěle vykreslené charaktery, příběhy každé z postav, které do sebe skvěle zapadají a vzájemně se doplňují a propojují.
Pokud Vám nevadí pomalejší rozjezdy a máte rádi napínavé čtení s překvapivými momenty a originálním námětem, tak si knihu klidně přečtěte, myslím si že nešlápnete vedle.

01.01.2022 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Ihned před otevřením knihy mě zaujala krásná obálka, která mě ještě více nalákala se do knihy co nejdříve pustit. Byl to můj první retelling nějaké pohádky- tentokrát se jednalo o retelling Sněhurky a už na úvod musím říct že velice zdařilý.
__
Moc se mi líbilo to,že si autorka z té originální Sněhurky vzala opravdu jen základy a příběh předělala po svém, řekla bych že mě retelling bavil i více než původní pohádka, přece jen zde bylo několik okamžiků překvapení , které se odlišovaly od původního příběhu a autorka dala příběhu úplně jiný a originální nádech.
__
Líbílo se mi též, že se nejednalo jen o povrchní pohádku bez myšlenek, kniha obsahovala velmi výrazné a moc hezké poselství, že si nemáme brát k srdci připomínky ostatních, ale jít si vždy za svým ať to stojí co to stojí.
__
Hlavní hrdinka Sophie byla ze začátku taková naivní a nemohu si odpustit i výraz trošku hloupoučká,ale přesto je to hlavní hrdinka,ke které jsem si po několika kapitolách našla cestu a celkem jsem si ji oblíbila, ale štvalo mě, že se několikrát mohla poučit ze svých chyb, ale neudělala to, byla na můj vkus až moc důvěřivá. Ale postupem příběhu tato postava udělala velký krok vpřed a bylo skvělé sledovat její postupný vývoj k lepší a silnější osobnosti, kterou se poté stala- byla statečná, odvážná, laskavá. Šla si za svým a nezalekla se žádné výzvy ani klacků, které jí mnoho postav házelo pod nohy. I k ostatním postavám jsem si našla cestu líbílo se mi že každá postava měla svůj příběh, který byl v knize taktéž zmiňovaný- každá postava si něco prožila a to se poté odrazovalo na jejich osobnosti. Taktéž byly dle mého postavy dobře vykreslené.
__
V knize mně také vyhovovaly krátké kapitoly, díky kterým se mi kniha četla rychleji a lépe, než kdyby se jednalo o méně delších kapitol, v knihách upřednostňuji kratší kapitoly.
__
Styl psaní mi taktéž sedl a v průběhu knihy jsem s ním neměla žádný problém a byla jsem schopná se začíst ihned po několika stránkách.
__
Co se děje týče, tak se v několika momentech dal celkem předvídat, ale jelikož se jednalo o retelling tak zde bylo i dost překvapivých momentů, což také mohu ocenit.
_
Prvních pár stran jsem byla trochu zmatená-tak za to těch 0,2 ⭐️ dolů,ale jinak se jednalo o skvělý retelling, který mohu všem milovníkům pohádek a fantasy knih doporučit.

28.04.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Hodnocení: Na tuto knihu jsem se díky její veliké propagaci a tématu Druhé světové války, ale bohužel jsem z ní nebyla nějak více nadšená a hodnotím jí přízviskem průměrná . Kniha sleduje peklo koncentračního tábora v Osvětimi z pohledu porodní sestry, neboli takového místního anděla, který zachraňoval matky a děti. Kniha je psána odlehčeným jazykem , díky kterému se kniha četla i přes velice silné a drsné téma velice dobře. Opět jsem byla ráda že jsem se něco nového o této době přiučila a líbilo se mi že byla kniha psána z pohledu porodní sestry a zároveň zde byly vidět i hrůznosti, které v táboře dělal doktor Josef Mengele.
A teď k těm negativům. Měla jsem problém s orientací v jednotlivých časových rovinách ( v knize a místy jsem se i ztrácela v postavách. Kapitoly mi přišly velice chaoticky, nesmyslně a nesystematicky členěné. Zároveň mi přišlo že zde bylo dost pasáží, které se daly zkrátit a ne tak zbytečně protahovat, některé pasáže se docela často opakovaly a kniha místy díky tomu přestávala být čtivá.
Líbilo se mi že se zde vyskytovalo dost myšlenek, které nabádaly čtenáře k zamyšlení a že se to autorka snažila psát i přes náročné téma s lehkostí a zakomponovala tam opravdu pěkné myšlenky. Též oceňuji že zde autorka zmiňuje události, které se v této době odehrávaly i mimo tábor, jsem ráda že jsem se dozvěděla něco nového. Knihu opravdu nemohu doporučit citlivějším osobám , kterém by velká část knihy mohla být nepříjemná. A pokud jde o to, zda Vám knihu ve výsledku doporučím, či ne, tak to řeknu asi takto- líbil se mi styl psaní a také to že kniha byla psána z jiného úhlu pohledu, než bývá zvykem, ale to provedení a členění knihy bylo za mě horší a musela jsem tomu odebrat celkem dost ve finálním hodnocení. Pokud Vás zajímá téma 2. světové války, tak knihu pro mě za mě zkuste.

02.03.2021 4 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Hodnocení: Na tuto knihu jsem náhodně narazila u nás v knihovně a zaujala mě svou obálkou, ale byl to propadák a určitě se zařadí mezi nejhorší knihy tohoto roku, byla to má první přečtená kniha za rok 2021 a jednalo se o neskutečný propadák. Jediné co se na knize povedlo je celkem hezká obálka, ale ten obsah už trochu pokulhává.
Už od začátku jsem se nemohla do knihy začíst, bylo to neskutečně nudné, monotónní a bez jakékoliv pointy,nebo zápletky. Nechápala jsem proč o tom vůbec autorka píše a co tím chtěla čtenářům vzkázat.
Postavy byly mdlé, nevýrazné, nikoho jsem si neoblíbila a byly neskutečně odbyté. Zápletka v knize absolutně nulové, jednu hvězdičku dává první časti, která nebyla tak špatná, ale pak to jelo neuvěřitelně z kopce a byla jsem ráda když jsem knihu dočetla, protože jí považuji za ztrátu času. Z této série jsem četla již 2 knihy a byly skvělé, ne vždy se s výběrem knihy trefím. Jednoznačně Vám knihu nedoporučuji, je to ztráta času a mně kniha nepředala vůbec nic.

07.01.2021 1 z 5

Královský rozmar Královský rozmar Philippa Gregory

Hodnocení: Počínaje rokem 2020 jsem se rozhodla ,že bych mohla zkusit číst nový žánr knih a tím jsou historické romány . Rozhodla jsem je doopravdy dobře -historie mě strašně chytla a zajisté hodlám v četbě historických knih pokračovat! A nyní k samotné knize - jednalo se o mou 1. historickou knihu a opravdu nelituji ,že jsem se do ní pustila ,knihu jsem hltala a nemohla jsem se dočkat , až se dozvím, jak to dopadne s hlavními osobnostmi . Kniha byla psána krásným ,poutavým jazykem se špetkou romantiky a zamilovanosti . Čekala jsem ,že to bude psáno starou češtinou a nebudu tomu rozumět . Nyní teoreticky čtu pouze historické romány od této autorky a opravdu píše nádherně -všechny historické osobnosti jsou krásně vykresleny ,člověk se v ději skvěle orientuje a těší se ,jak se bude děj vyvíjet dále . Ale 1 věc mi vadila -neviním z toho autorku ,poněvadž tato osoba pravděpodobně taková byla a tou je Kateřina Howardová. Nemusím poustavy ,které se předvádějí a tato mladá koketka je toho skvělým příkladem . Jsem opravdu ráda,že jsem se dala do historických románů ! Vše ,co jsem od této autorky zatím přečetla mohu vřele doporučit!
Komu doporučuji? Všem, které zajímá a fascinuje historie ,hlavně tedy dějiny Anglie a kteří se rádi dozvědí něco nového o historických osobnostech.

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Hodnocení: opět musím zmínit,že jsem se nejspíše zamilovala do historických románů,ani tento nebyl výjimkou . Strašně se mi líbí autorčin styl psaní -nádherný jazyk s nádechem vášně a romantiky. Moc jsem si oblíbila samotnou Margaret -člověk odhodlaný udělat vše pro svůj úspěch ,někdo ,kdo se jen tak nevzdá -celkově mám takovéto ambiciózní postavy moc ráda. Margaret vždy hledala oporu v Bohu -jak to s jejím cílem dopadlo prozrazovat nebudu. Autorka nejenže skvěle píše ,ale i skvěle vykresluje historické osobnosti a jejich osudy. Půl odebírán pouze velkému množství vedlejších postav ,ve kterých jsem se moc nevyznala a měla jsem v nich chaos .

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Hodnocení: kniha mě ze začátku vůbec nebavila, neměla v sobě žádné napětí ,příběh se táhl a já jsem se do ní nedokázala začíst,ale jakmile došlo k 2 . polovině knihy, tak jsem se do ní začetla a bavila mě . Celkově mi byla Alžběta I. v velice sympatická a mám v plánu si vypůjčit i další knihy o ní. Autorčin styl psaní mě ze začátku moc neoslovil ,ale jak kniha postupovala ,tak jsem si zvykla jak na jazyk,tak na příběh. Co se týče rozuzlení,tak to jsem byla velice překvapená . Velice oceňuji soupis událostí a rodokmen na začátku knihy a moc se mi líbil i nápad zrealizovat historickou detektivku . Obdiv u mě má i Alžběta ,že se vypravila pátrat na vlastní pěst- Alžbětu I. jsem si touto knihou strašně oblíbila . Přes nezajímavý začátek se z toho stala velice pěkná a zajímavě pojatá kniha .
Komu doporučuji? Všem,kteří mají rádi historii a chtějí se něco dozvědět o tehdejším životě a zvyklostech a zároveň jim nevadí napětí a detektivní příběhy.

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Hodnocení: knihu jsem si půjčovala z toho důvodu,že jsem již knihu od Oscara Wildea četla-konkrétně obraz Doriana Graye a moc se mi líbila. Musím říci ,že tato kniha byla přitažena za vlasy - milostných scének tam bylo strašně moc ,nevyskytovala se zde žádná výraznější zápletka ,či pointa -čekala jsem od toho mnohem více.
Druhá novela Milostná růže byla ještě 100x větší propadák- sprostá slova skoro na každé stránce a neuvěřitelně se to táhlo ,žádné zápletky nic .. Jeden z nej propadáků tohoto roku. Za mě jedno velké NE .
2,5???? jsem dala části,jenž napsal Oscar Wilde,poněvadž se to přecejen rychleji četlo a odsýpalo ,nejvíce jsem se zasekla u 2. části -absolutně jsem se nemohla začíst a byl to úspěch,že jsem to vůbec dočetla až dokonce .
Tento žánr nechci už delší dobu vidět.. Jsem ráda že to mám za sebou

05.01.2021 2 z 5

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Hodnocení: ze začátku jsem si knihu celkem oblíbila,seznamovala jsem se s prostředím,postavami a celkově mi to přišlo takové milé čtení.
___
Asi po straně 50 jsem měla veliký problém se do knihy začíst,raději jsem ve volných chvílích projížděla stories na Instagramu ,než abych pokračovala v četbě knihy a prostě až dokonce jsem se přemáhala ,abych tu knihu vůbec dočetla a když jsem se rozhodla,že ji přece jen přečtu až do konce,tak ani ten závěr za nic nestál a nedošlo k žádnému vyvrcholení .
Co se týče postav ,jenž vystupovaly v příběhu,tak ty byly neslané,nemastné a žádnou jsem si neoblíbila.
A pokud se mám zmínit o stylu psaní,tak ten byl neskutečně zdlouhavý ,nudný ,autor někdy úplně odbočil k vedlejším příběhům,jenž vůbec nebyly důležité pro posun děje . Celkově se to neskutečně moc táhlo , až moc se tam prolínala minulost s přítomností,což já ve knihách moc nemusím a jsem poté celkem zmatená.
Vůbec jsem zde též nezaznamenala nějakou výraznější pointu,která by také celý příběh posunula o nějaký ten level výše... Za mě doopravdy ne.. A za co kniha dostala 2,5? Za to,že se mi celkově ve knihách líbí prostředí dřívější Anglie a na začátku mě kniha i celkem bavila. A také má moc pěknou obálku.
Komu doporučuji? Doopravdy knihu nedoporučuji

05.01.2021 2 z 5

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Hodnocení: knihy od této autorky mám moc ráda , ani tato nebyla špatná a celkem mě i bavila- historické romány -to je moje . Na to že se jednalo o historický román, tak byla kniha napsána srozumitelným a ne zbytečně složitým jazykem.
Byly zde jisté pasáže, které nebyly tak čtivé a někdy jsem raději projížděla Instagram, ale jakmile jsem se dostala k 2. půlce , tak se zde již vyskytovala větší akce a napětí a knihu jsem přečetla za 4 dny -samozřejmě s přestávkami . U historických knih mám většinou problém s tím si zapamatovat všechny postavy a jejich příbuzenské vztahy,ani tato kniha nebyla výjimkou a někdy jsem v tom měla chaos -kdo je na čí straně, kdo ke komu pratří atd. - snad mě chápete co tím myslím . Jinak mi byla nesympatická postava Isabely a naopak jsem si velice oblíbila Annu z Wavricku ,ostatní postavy mi byly vcelku lhostejné .
Vyskytovaly se zde různé zvraty a tím více mě celá kniha bavila ,nemohu říci ,že jsem knihu doslova hltala, ale v rámci možností byla fajn. Od autorky jsem už četla lepší kousky ,ale nemohu říci,že by mě kniha nudila.
Pokud máte rádi historické romány a zajímáte se o historii ,tak si knihu klidně přečtěte

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Hodnocení: opět mě autorka nezklamala a čtení jsem si moc užila! Dokonce i více ,než předchozí knihu Jen jedna bude královnou. Kniha se mi četla moc dobře a moc jsem si oblíbila hlavní hrdinku -Kateřinu Aragonskou,která si šla za svým a byla cílevědomá, inteligentní a jen tak neustoupila a nevzdávala se ,takovéto hlavní hrdinky mám velice ráda. Autorka píše doopravdy čtivě a dokáže čtenáře zaujmout a vtáhnout do děje. Měla jsem opět menší problém se zapamatováním všech jmen a názvů sídel,kam se postavy stěhovaly. Opět se zde vyskytovaly nějaké pasáže,které byly zdlouhavé-jednalo se hlavně o jednotlivé bitvy ,ale opravdu jsem si čtení užila a těším se na další autorčinu knihu,protože to s tou historií doopravdy umí-klobouk dolů! Zase mám v anglických dějinách větší pořádek.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Hodnocení: na tuto knihu jsem se strašně moc těšila a moc mě potěšilo,když jsem jí měli u nás v knihovně .
Kniha mě chytila hned na první straně a už mě do konce nepustila , neustále mě to nutilo přemýšlet kdo za zmizením Sáry vězí . Při čtení jsem byla napnutá jako kšandy a přečetla jsem ji jedním dechem .
Autorčin styl psaní mi doopravdy sedl a i díky použitému jazyku se mi kniha četla úplně sama a neuvěřitelně rychle .
Strašně se mi líbila ta pošmourná atmosféra ,která ve knize byla famózní a strašně se do celého příběhu hodila .
A co se týče spojení detektivního příběhu a trošku i fantasy , tak to se doopravdy povedlo a díky tomuto velice zajímavému spojení mě to ještě více bavilo ,než kdyby to byla jen detektivka????. A to prostředí metra se mi k celému příběhu velice hodilo a přidávalo to celému příběhu na tajemnosti a záhadnosti -to já prostě můžu!
Děj byl doslova naplněný zvraty a akcí a záhadami a upřímně takovýto konec,jaký ve knize byl mě i celkem překvapil.
Postavy jsem si v průběhu děje oblíbila a postupně jsem rozuměla důvod, proč se zrovna tak chovají . Asi nejvíc jsem si oblíbila Klaudii , která mi přišla jako neskutečně tajemná,záhadná a nečitelná postava plná tajemství a takové postavy já prostě můžu! A to ještě nesmím opomenout že byl příběh doplněn o mnoho symbolů a detailů a to je také něco pro mě-čím více záhad-tím lépe.
Doporučuji všem ,co mají jako já rádi knihy s ponurou atmosférou a naplněné záhadami . Za mě jedno velké doporučení.

Emma Emma Jane Austen

Hodnocení: protože mě 2 již přečtené knihy od Jane Austenové velice příjemně překvapily ,tak jsem se rozhodla přečíst i další kousek z autorčiných děl.
Emma mě neodradila ani svou tloušťkou, co se stran týče ,tak měla přes 500 stran. Na knihu jsem neměla tolik času ,tak jsem jí přečetla až za týden .
Za mě to byla nejslabší kniha od Jane Austenové, ale přesto jí nemohu považovat za špatnou nebo nepovedenou,pár věcí mi na ní ale vadilo.
Opět musím vyzdvihnout velice inteligentní postavy , které v autorčiných románech zbožňuji narozdíl od těch naivních ,které se též v některých knihách vyskytují. V této knize jsem si nejvíce oblíbila Emmu, Jane a pana Knightleyho .
Velice se mi líbila postupná vývoj hlavní postavy- Emmy ,která se ke postupem děje měnila k lepšímu . A naopak mi hrozně vadila postava paní Eltonové,která na mě působila strašně arogantním dojmem a měla jsem chuť ji přerazit.
Některé pasáže mi přišly až moc zdlouhavé a zbytečné-moc zdlouhavých pasáží s návštěvami. Na můj vkus se dlouho nic nedělo a chvílemi mě kniha přiváděla do menší čtecí krize,ale druhá polovina knihy mě již ze čtecí krize dostala a byla o poznání akčnější a občas přišly i nějaké zvraty.
Kniha byla opět plná skvělých myšlenek, které nabádají čtenáře k zamyšlení a moc se mi líbily.
Opět jsem měla chaos v postavách jako u skoro každého historického románu.
Jinak nebyla kniha jako celek vůbec špatná a pokud máte rádi klasiky ,tak jí určitě zkuste.

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Hodnocení: toto byla má 2. přečtená LGBT kniha,již delší dobu jsem si jí chtěla přečíst . Sice je tato kniha považována za pokračování hitu Já, Simon ale já jsem Simona nečetla a vše jsem ve knize pochopila.
Četbu knihy jsem si užila i když de zde vyskytly nějaké ty nedostatky.
Již od začátku se mi kniha četla strašně jednoduše a rychle , styl kterým byla kniha napsána se mi ke knize velice hodil-nebyl ničím speciální ale přece k samotnému příběhu celkem trefný. Akorát mě zbrzdila ve čtení škola-četla jsem hlavně v MHD a proto mi to trvalo déle.
Líbily se mi časté zmínky známých filmů a hudebních skupin ,hlavně mě vždy pobavily časté zmínky o HP a byla jsem ráda že je hlavní hrdinka ze Zmijozelu jako já . Celkově se zde vyskytovalo velké množství vtipných hlášek,což je též podstatné plus. Co se hlavní hrdinky -tedy Leah týče, tak mi byla celkem sympatická,ale byly chvíle kdy jsem její chování nechápala ,protože ne vždy se zachovala úplně ukázkově.
Kniha též řešila více zásadních témat řešených v této době jako je LGBT komunita a jiná témata ,která by se neměla podceňovat a přehlížet.
A za co jsem ubrala knize 1 hvězdičku? Nevyskytovala se zde úplně výrazná zápletka, ze které bych byla extra nadšená ,chyběla tomu více zamotaná zápletka a nějaké části knihy mi přišly takové nijaké- prostě bez větší akce -někdy se tam skoro nic nedělo . Ale jinak jsem knihu přečetla s chutí a pokud chcete něco oddechového,tak si jí klidně přečtěte.

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

Kniha sleduje nelehkou životní cestu Oskara , který jako dítě vyrůstal s rodiči závislými na alkoholu a drogách a poté jeho dospělost, kdy už s rodiči nežil a potloukal se životem po vlastní ose.
Mně již od začátku příběh sedl a byla jsem schopná se začíst ihned po přečtení pár prvních stránek. Příběh Oskara byl popisován reálně,bez jakýchkoli příkras a jazyk ve kterém byl příběh napsán mi sedl- jazyk byl ozvláštněn bohatšími větami a toho si vždy u knih vážím.
Sice pro mě Oskarovo dětství bylo o trochu zajímavější a čtivější než jeho dospělost, ale to mi skoro nic neubírá na kvalitě knihy - za to dávám těch 0,5 ????dolů .
Už od začátku mi vrtalo hlavou co je za tím tajemným hlasem,který Oskarovi v skoro celé knize napovídal a neměla jsem ponětí, co za tím hlasem může stát, byla jsem ráda že byla má otázka zodpovězena,konec se doopravdy povedl - byl uzavřený a na všechny otázky,které jsem si v průběhu četby kladla mi autor na konci knihy odpověděl. Jsem člověk co moc nemusí uspěchané a otevřené konce a přesně tato kniha mi nabídla pravý opak,za což jsem ráda.
Postavu jsem si žádnou v průběhu knihy neoblíbila, ale postavy byly záměrně takové zkažené a zoufalé,což se k té temné a pesimistické atmosféře knihy velice hodilo. Hlavně mě zajímal postupný vývoj Oskara, který mě v některých chvílích až šokoval .
Příběh byl velice silný a skvěle napsaný,doporučuji si ho přečíst úplně všem,protože je až neskutečné jaké může mít na člověka dopady jeho dětství, byla to první kniha,kde jsem se s tímto tématem setkala a jsem za to vděčná!

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Jednalo se o první rozsáhlejší komiks, který jsem kdy četla, měla jsem ho přečtený za dva večery. Čtení komiksu jsem si celkem užila,ale nějaké ty chybičky tam za mě byly.
Na první pohled mě zaujala moc hezká obálka knihy a po otevření knihy následně i krásně ilustrovaný a po grafické stránce velice povedený komiks.
Příběh ubíhal velice rychle už jen proto,že se jednalo o komiks, stránky se mi otáčely jedna báseň a komiks jsem měla přečtený za chvíli. Pokud bych neměla školní povinnosti,tak bych komiks přečetla za jeden večer.
Děj byl zajímavý,čas od času se v příběhu vyskytly nějaké zvraty a momenty,které jsem neočekávala,že by se mohly stát . Akorát na mě byl příběh takový moc jednolitý a někdy se dalo celkem dobře předpovídat,co se v příběhu asi stane. Jednalo se o fajn oddechovku,ale kdybyste chtěli něco spletitějšího ,tak to musíte hledat jinde.
Hlavní hrdinku- Meru jsem si moc oblíbila, protože mám moc ráda postavy,které nechtějí za každou cenu splývat s davem a jdou si za svým a přesně taková Mera byla-sama sebou a cílevědomá.
Konec byl otevřený, otevřené konce moc nemusím,ale věřím že bude/nebo již je nějaké pokračování,kde se vše rozplete a vyjasní,protože tam dost věcí zůstalo neuzavřených .
Mohu doporučit těm,kteří hledají nenáročný a odpočinkový příběh,který budou mít za jeden večer přečtený,ale pokud chcete něco složitého a více dějově náročného,tak asi raději sáhněte po
něčem jiném.

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Kniha mě ihned pohltila svou temnou a záhadnou atmosférou,kterou já u knih prostě mohu! Knihu jsem četla sice delší dobu,protože máme poslední dobou strašně věcí do školy a času na čtení mám tím pádem méně ,alespoň jsem mě kniha udržovala delší dobu v napětí . Velice obdivuji autora, za to ,že má tak skvělou fantasii,protože ten knižní svět byl vážně skvěle promyšlený do detailů a všemožných spojitostí,které do sebe skvěle zapadaly. Na atmosféře knihy a tomu skvělému světu , který mě ihned vtrhl do příběhu nemohu nic vytknout.
__
Děj byl plný napětí,některé události jsem sice předvídala,ale těch zvratů tam bylo mnohem více a jakmile jsou v knize zvraty, tak to prostě mohu! A pokud by mě mělo něco v knize nudit,tak to bylo doopravdy jen pár pasáží,kde se skoro nic nedělo,ale těch tam bylo vážně minimálně a nijak to neubírá knize na kvalitě. Vyskytovalo se zde dost zvratů za sebou a příběh skončil uzavřeně, což je také jedno velké plus. Všechny otázky,které jsem si v průběhu čtení kladla mi byly na konci příběhu zodpovězeny a já jsem byla spokojená,protože těch záhad byl v příběhu vážně nespočet. Hlavně co vše stojí za těmi tajemnými stíny,které neustále škodily obyvatelem vesnice,ve které se příběh odehrával. Měla jsem pár hypotéz,ale nakonec to skončilo úplně jinak.
__
Styl psaní autora mi velice sedlo,protože mám ráda když jsou věty takové originální,nebo květnaté-nevím jak to vysvětlit,ale snad mě chápete.
__
Hlavní postavu jsem si též celkem oblíbila z jednoho důvodu- byla odhodlaná jít do všeho po hlavě a nezalekla se žádné překážky , byla neskutečně statečná.
__
Knihu Vám mohu vřele doporučit,pokud zbožňujete jako já knihy s temnou, místy i depresivní a záhadnou atmosférou .

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hodnocení: byl to můj první přečtený horor a byla jsem opravdu upřímně nadšená! Určitě si v budoucnu mám v plánu přečíst zbývající 3 autorčiny knihy a více se začít zaměřovat na horory.
__
Autorčin styl psaní mi sedl,kniha se díky tomu četla rychle a byla velice čtivá. Styl psaní mi ke knize sedl, děj autorka zbytečně neprodlužovala, akorát bych o trochu více rozvedla ten konec,který na mě byl moc uspěchaný.
__
Děj byl úplně bombastický! Kniha mě byla schopna hned od začátku vtáhnout do děje a začetla jsem se vážně ihned po pár úvodních stránkách .
V knize bylo mnoho zvratů a okamžiků, které bych za žádných okolností nečekala, vyskytly se zde i snadno předpovídatelné události, asi jako v skoro každé knize .
Velice obdivuji autorčinu fantasii, protože ty vymyšlené nadpřirozené prvky v knize byly skvělé! A to samé platí i o úžasné a temné atmosféře,která provázela knihu od začátku do konce????.
__
Oblíbila jsem si i hlavní hrdiny příběhu -sourozence,kteří mezi sebou měli velice pevný a moc hezký sourozenecký vztah. Stáli při sobě stůj co stůj a vzájemně se podporovali v těžkých chvílích .
__
Pokud jste milovníci temnějších a hororových knih,tak Vám tuto mohu velice doporučit.

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Hodnocení: tuto knihu jsem úplnou náhodou spatřila v novinkové sekci naší knihovny,tak jsem si říkala že si ji zkusím přečíst, protože mám knihy od Yoli moc ráda. Za mě byla tato kniha takovým průměrem,četla jsem už lepší young adult knihy a celkově knihy od Yoli.
Na první pohled mě ihned zaujala moc hezká a neobvyklá obálka,která se k samotné knize velice hodila a byla moc hezky slazená.
Knihu budete mít přečtenou opravdu rychle,protože se jedná o nijak náročný odpočinkový příběh na pár dní. Kniha se mi četla dobře a rychle,ale ten příběh mi nepřišel svým obsahem nijak převratový nebo speciální,že bych z něj byla nějak více odvázaná a nadšená.
Hlavní hrdinka mi celkem často lezla na nervy a někdy jsem vůbec nechápala její rozhodnutí a jednání. Žádnou hlavní postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila,spíše mi často nějaké lezly na nervy. Přišlo mi že se v knize odehrávaly neustále podobné věci a příběhu chyběl šmrnc, nebo jak to říct,nebo nějaké ten dobrodružný nádech,který mi tam celkem chyběl. Co se romantické linky týče , tak se dala docela dobře předvídat a nějak mě neohromila.
Ale pokud chcete nějaké odlehčení na pár dní,tak proč ne, třeba se Vám bude líbit více než mně.

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Hodnocení: Od Markéty Lukáškové jsem již četla Lososa v kaluži a Vlaštovku v bublině, obě tyto knihy se mi moc líbily, tak jsem neváhala a půjčila jsem si od ní zbývající 2 knihy- InTyMně a Pandu v nesnázích. Tato recenze bude zaměřena na knihu InTyMně, jen podotknu,že Pandu v nesnázích mám nyní rozečtenou a vypadá velice dobře.
Už od prvních stránek mě kniha vtáhla do děje a velice dobře a rychle se mi četla. Velice mě v knize bavily autorčiny příhody a zážitky z dětství a později z dospělosti , u kterých jsem se zasmála, někdy skoro nahlas a některé pasáže v knize mi v něčem i otevřely oči a díky nim jsem se na mnoha věcmi zamyslela. Pomohla mi hlavně ta část knihy,kde autorka popisovala jak se vypořádávala s nízkým sebevědomím a úzkostmi,kde jsem se nad hodně věcmi zamyslela. Sice jsem nezažila dobu devadesátek,kterou autorka v knize popisuje, ale bavilo mě to snad ještě více,než kdybych tuto dobu zažila, protože jsem se dozvěděla ještě trochu více o tom,jak to v této době chodilo, co zrovna bylo trendy a tak. Velice mi sedl autorčin skvělý smysl pro humor, díky kterému mě kniha bavila ještě více a někdy jsem se držela abych se nezačala smát nahlas. Díky stylu psaní se kniha četla doopravdy sama a ani jsem moc nevnímala otáčení stránek,protože jsem neměla problém s tím se začíst.
Pokud hledáte nějakou knihu, u které se zasmějete, kde zjistíte jak se žilo v devadesátkách a zároveň Vám v něčem otevře oči,tak Vám knihu InTyMně mohu jen a jen doporučit.