Zemřít s přílivem

Detektivní příběh z alžbětinské Anglie Alžběta Anglická se vrátila z venkovského vyhnanství do Londýna. Dnes je den její korunovace, ale i ve chvíli, kdy se mohutný průvod přibližuje k paláci ve Westminsteru, ozve se výstřel, ztlumený jásotem davu. Krátce po korunovaci se nová královna dozvídá o vraždě urozené dámy, sestry své blízké přítelkyně. Nemůže odmítnout její žádost, aby se zasadila o dopadení vraha, zejména proto, že hlavní podezřelý má blízko k trůnu. Alžběta musí být opatrná, důvěra k nesprávné osobě může být osudná. Z nádhery dvora, jeho slavností i záludných pomluv až po smrtelně nebezpečné peřeje pod Londýnským mostem, vznětlivá mladá královna musí pevně držet otěže vlády – a najít vraha, odhodlaného napadnout samotnou panovnici....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175291/zemrit-s-prilivem-175291.jpg 3.619

Alžběta I. 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art

The Tidal Poole, 2000

Kniha Zemřít s přílivem

cori

Když přistoupíme na myšlenku, že královna Alžběta se nechávala zastupovat svou bylinkářkou, aby ona sama mohla bez povšimnutí opouštět palác a hrát si na detektiva, čeká nás nenáročná historická detektivka. Alžbětě opět neznámí spiklenci usilují o život.

Jindřich osmý
29.03.2015

Jako vždy napínavé čtení.O Alžbětě první bych mohla číst pořád neboli neustále.

Majulinek
22.02.2014

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a vůbec mě nezklamala, nechybělo tam napětí a dobrodružství, které se odehrává v alžbětinské Anglii, tak mohu jen doporučit :)

iška
11.02.2014

Nic moc náročného, člověk si odpočine a nemusí příliš přemýšlet. A i to je občas potřeba.

Henriette
28.11.2013

Skvělé oddechové čtení, ve kterém se nebudete nudit. Akční Alžběta běhá po Londýně a běhá za zločinci. Příběh je trochu přitažený za vlasy, ale dobře posazený do historického prostředí.

Anglie Tudorovci Alžběta I., anglická královna, 1533-1603 historické detektivky vraždy

Karen Harper
americká, 1945

Kniha Zemřít s přílivem je v