Lka Lka komentáře u knih

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Tak opět skvělý komiks. Několikrát jsem se od srdce zasmála. Jak kdyby to bylo od nás...
Už se těším na další knihu.

01.06.2023 5 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Další skvělý komiks na motivy Karla Čapka, tentokrát Bílá nemoc. Super počtení. Krásná grafika.

01.11.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné, milé i hezké ilustrace.

13.08.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Audiokniha :
Zajímavá kniha, která se poslouchala velmi dobře, i když ze začátku jsem si říkala, po čem jsem to zase sáhla. Kniha se mi moc líbila, i když některé tradice opravdu nechápu. Smutný příběh jedné nigerijské rodiny. Bylo mi líto, co si Yejide musela zažít.

08.08.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Moje první kniha od autorky. Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale pak kniha dostala spád.

08.02.2022 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Tak to bylo super. Napínavé od začátku až do konce. Představa, že by se mi stalo to co matkám...hrůza. Závěr knihy byl opět překvapení. Knihu určitě doporučuji a já se chystám na další...

11.08.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Audio :
Další díl povedené série. Rozjezd byl sice trochu pomalý, ale za to ten závěr. Další díl si určitě nenechám ujít.

04.05.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Audio :
Super poslech. Druhý díl byl lepší ještě než první. Jdu na další díl.

23.04.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Toto byla moje třetí kniha od autorky. Zatím byla tato nejslabší, ale i přesto se mi líbila. Bylo to opět napínavé, zápletku jsem dopředu neodhalila. Už teď se těším na poslední vydanou knihu autorky.

27.03.2021 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Audiokniha :
Od autora jsem již přečetla Sudetský dům I., II., Nebe nad Perninkem a tato kniha je pro mě nejslabší. Příliš mnoho postav a velmi rozvláčné. Tyto příběhy z období Sudet mám ráda a proto už se těším na Sudetský dům III.

26.05.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Audiokniha :
Opět super. Od začátku až do konce není prostor na žádnou nudu. Já tuhle sérii prostě miluji. Už začínám zatím poslední vydaný díl.

10.05.2024 5 z 5

Psí Známky Psí Známky G.W. Vaterlaus

Nadchla mě obálka knihy, tak jsem se do ní musela pustit. Je to krátký příběh, který pohladí po duši. Mám ráda tyto příběhy.

31.12.2023 5 z 5

Myšlenky zločince v české kotlině Myšlenky zločince v české kotlině Jiřina Hofmanová

Zajímavá kniha o životě Jiřiny Hofmanové, která byla původně učitelka a pak se stala vyšetřovatelkou. Zaráží mě, jak se k některým věcem stavěla policie. Plno inovací by pomohlo k větší objasněnosti případů, ale bohužel...
Velice mě bavily jednotlivé příběhy, obzvlášť kauza Orlických vražd a líčení myšlenek Michaela Kutílka. Naopak, vůbec mě nebavilo popisování činností policie, metody vyšetřování a dalšího. Pro běžného čtenáře velice nezáživné.

19.10.2023 3 z 5

Mrtví vypovídají Mrtví vypovídají Hans Pfeiffer

Zajímavé kriminiální případy, u kterých je objasňováno zda se jedná nebo nejedná o nehodu, vraždu nebo sebevraždu. Někdy stačí jen maličko a může to být úplně jinak. I když kniha vyšla už před několika lety některá fakta mě překvapila.

26.09.2023 5 z 5

Zpráva pro Adolfa 1 Zpráva pro Adolfa 1 Osamu Tezuka

Zajímavý a čtivý komiks, který pojednává o osudech tří Adolfů z období před druhou světovou válkou, tentokrát z pohledu Japonska. Tento komiks bych nejspíš zkrátila, bylo to příliš dlouhé. Určitě se ale pustím i do druhého dílu.

02.09.2023 4 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Audiokniha :
Moc pěkný příběh. I když je určený pro děti, mně se příběh moc líbil.

30.07.2023 5 z 5

Rabínův kocour 1. - Bar micva Rabínův kocour 1. - Bar micva Joann Sfar

Zajímavý příběh kocoura, který sežral mluvícího papouška a potom začal mluvit lidskou řečí. Pěkné hlášky, pěkná grafika.

21.07.2023 4 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Hezký komiks, u kterého jsem se stále usmívala. Je tu ztvárněn běžný život v jakékoliv rodině. Myslím si, že plno čtenářů si řekne, no takhle je to i u nás.

03.07.2023 5 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Alopecie - pro někoho neznámá nemoc. V komiksu krásně vysvětleno i ztvárněné pocity, čím si dotyčný musí projít a ev. návod jak se s tím dá vyrovnat, aby se člověk nezbláznil.

10.06.2023 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Knihu jsem si vybrala díky ČV 2023. Četla se dobře i když mě úplně nenadchla. Je to pohled do jedné rodiny, která to neměla úplně jednoduché. Vypořádat se a naučit se žít s autistickým dítětem, do toho alkoholismus a následně nevěra. A to ještě nebylo vše...
Závěr knihy to ještě víc podkopl.

06.04.2023 4 z 5