LivB LivB komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh, který se od začátku do konce čte jedním dechem. Obrovská dávka pozitivniho myšlení.

02.11.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Asi už jsem cíťa, ale řvala jsem snad od druhý stránky. Dva kapesníky a asi tři hodinky na přečtení. Kéž by tenhle příběh pomohl lidem, uvědomit si, jak se chovají / nechovají..

04.01.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romány nejsou zrovna ten “můj” žánr. Ale tenhle se mi moc líbil. Příběh plný pozitivní naděje i v tak neutěšené době, kterou popisuje. Kniha se četla krásně a na konci ukápla i jedna slza.

24.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Od začátku vlastně předvídatelný příběh bez tajemství a napětí. Možná bych se klonila i k částečně dámské literatuře. Ale když řeknu o jiné knize, že byla čtivá, tak tahle byla milionkrát víc. Stránek má požehnaně, ale zhltla jsem ji za dva dny naprosto bez problému. Ano, i prostředí knihovny mi bylo velmi blízké. Po delší době opravdu TA kniha, která baví a člověk nevnímá nic jiného.

04.03.2021 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Poutavé čtení, naprosto jedním dechem. Začátek velmi tísnivý, kdy člověk přemýšlí, že se asi bude bát, ale po pár stránkách už příběh doslova hltá. Teďˇ už vím, proč se tak špatně shání a proč je tato série knih tak drahá.

09.11.2020 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Sedm žen, tři muži, každý vypráví své příběhy. Některé více zajímavé, některé méně. Nicméně i přes stáří knihy a autorův styl se mi četlo dobře, většina příběhů mě rozesmála nebo aspoň vykouzlila úsměv na tváři a příběhy se sexuálním podtextem mě překvapily dost velkou odvážností, na tehdejší dobu jsou celkem peprné.

24.01.2021 3 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Klasika..vtipná knížka, úsměvné popisky různých psích plemen.

04.11.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jedním dechem, hrůzy, které si lze jen těžko představit.

03.01.2020 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Velmi zvláštní příběh, který mě na začátku dost pobuřoval. I přes jeho zvláštnost se ale četl velmi dobře, jedním dechem.

28.10.2020 3 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Velmi poutavý a čtivý příběh. V dnešní “koronavirové” době stojí k zamyšlení i posledních pár vět v knize. Tísnivé čtení, které se čte jedním dechem.

26.02.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Zajímavé, řekla bych i poutavé drama popisující naprostou beznaděj matky. Trochu mě zlobilo rozdělení kapitol, kdy každá kapitola vypráví o jiné osobě a čtenář se musí stále přepínat a vzpomínat, na co kapitola navazuje. Ale jinak dobře čtivá kniha, která by určitě šla přečíst jedním dechem.

31.01.2021 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Autorčina druhá kniha, kterou jsem četla. První byl Kříďák. Jednoduchý a čtivý styl. Nicméně trochu mě zklamal konec, vlastně takový nijaký.

17.01.2021 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Nejslabší díl z autorčiny “pruhované série”. Polovina knihy líčí život po válce - sice čtivě, ale čekala jsem popis čistě jenom událostí z války.

07.12.2021 2 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Krásný příběh o oblíbeném umělci. Velmi čtivá kniha, přečetla jsem jedním dechem.

17.01.2021 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Velmi čtivý příběh pro generaci teenagerů. Sle i přes to, že to této generace už nepatřím, tak se mi příběh moc líbil. Knížku jsem přečetla jedním dechem a s úsměvem na tváři.

03.11.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zase jedna čtivá o Harrym Holeovi. Od začátku do konce napínavá, bez zbytečného popisování “stavu” hlavního hrdiny.

19.09.2020 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Zajímavý, čtivý příběh. Začátek trochu protáhlejší, ale zbytek se četl jedním deche.

03.01.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Parádní příběh. Napínavý až do konce. Četla jsem jedním dechem.

14.11.2020 5 z 5

Můžeš žít, jak chceš Můžeš žít, jak chceš Katy Yaksha (p)

V některých částech je temžké se soustředit na to, co člověk čte. Většina kapitol by se dala shrnout v jedné větě, autorka neustále opakuje jedno a totéž dokola, jen jinak formulované. Kniha mě zklamala.

27.10.2020 2 z 5

Heydrich, Geli a Eva Heydrich, Geli a Eva Jan Minář

Velice čtivě popsané známé historické události. Dvojí dějová rovina byla na začátku knihy méně jasná, ale po několika stránkách bylo jasné, který děj právě čtu. Jediné, co mě zklamalo bylo málo “Geli a Evy” - podle názvu jsem čekala více informací a děje, který se daný dámám bude věnovat.

22.08.2020 4 z 5