Listonožka Listonožka komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tak za mě se mi víc líbil tento druhý díl, víc než Šelma. Děj měl rychlý spád, s napětím jsem čekala, kdy vraha dopadnou. Vtipné, že se ani moc nesnažil se skrývat a vše mu vycházelo. Možná nás mohl autor ještě trochu napínat s odhalením zločince, konce má příliš rychlé.

29.12.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začátek dobře navnadil, dobře se četlo. Konec trochu přitažený za vlasy, ale celkově fajn čtení. Už mám přečtenou i druhou knihu. Komu se nebude líbit, má alespoň fešnou knihu do knihovny. Série má moc krásné obaly.

29.12.2022 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Jako úplně špatné to nebylo, ale za mě trošku chaotické. Nechytila jsem pověstnou ,,slinu" k dočtení, často jsem knihu odkládala. Maminčin mazánek byl úplně jiný level.

25.09.2022 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Tuhle autorku jsem objevila náhodou a musím říct, že jsem rozhodně nešlápla vedle. Čtivé, napínavé, v nitru tak ponuré postavy, až měl člověk pocit, že na vraždě se podíleli všichni. Nitka k vrahovi dávkovaná tak akorát. Tady není co vytknout.

25.09.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Napínavé čtení, stejně jako ostatní od Bryndzy.

18.12.2021 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Jako matka jsem byla z některých pasáží dost nesvá. Docela brutalitka. Navíc jsem se jednu chvíli tak vcítila do děje, že jsem začala přemýšlet, jestli taky některé ze svých dětí neprotěžuji... Super námět, který brnká na rodinnou strunu a vztahy k dětem.

11.07.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knihu jsem dostala jako dárek na odchodnou do jiného zaměstnání a musím říct, že se kolegyňkám výběr neskutečně povedl. Čtivý děj udržoval neustále v napětí, reálnost tak akorát, scény výborně vykreslené. Těším se na další díly ze série.

11.07.2021 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Tak za mě docela nuda, námět byl dobrý, ale napsáno divným stylem... Konkrétně mou pozornost to prostě upoutat moc nedokázalo. Odvíjet se to začalo až cca od poslední třetiny. Do té doby jsem to odkládala snad 5x a pořád si říkala, že to z povinnosti dočtu. Jedinné plus je, že vraha se mi podařilo odhalit až u konce, což se mi běžně nestává :-)

18.04.2021 1 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tip na vraha jsem měla až v půlce knihy. V merku jsem měla 2 osoby. Samozřejmě to nakonec byla ta druhá... Dobře se mi to četlo. Zajímavá dějová linka.

07.02.2021 4 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Děj nebyl špatný, jen ta rádoby romantická nota nedosažitelnosti církevního protějšku to docela uzemnila. I ty akční scény, ze kterých vždy hlavní hrdinka po boji jak s medvědem vyšla vždy bez vážnějších zranění, knihu zbytečně shazovaly...

10.01.2021 2 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Další z knih, která by mohla být o 150 stránek kratší, a i tak by neztratila na kráse. Předvídatelný děj. Asi by se mi více líbilo filmové zpracování. Rode mě bohužel příliš nezaujal.

02.01.2021 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nesba čtu postupně, různé díly H. Holea nezávisle na pořadí a pořád mě to utvrzuje v tom, že jeho knihy a styl psaní mě prostě baví. Tady taky pecka.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Krváky mám ráda, zápletka zajímavá, provedení horší. Zvážím, jestli od autora přečtu něco dalšího.

03.11.2020 3 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Příliš nenadchnulo.

03.11.2020 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavé, s dobrým spádem. Klasika mezi detektivkami. Líbilo.

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Ač to na začátku vypadalo na svižný a zajímavý děj, poslední třetina to zabila. Konec rychlý, dost přitažený za vlasy.

03.11.2020 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo mě ještě nikdy nezklamal. Sice ještě nemám přečtené všechny knihy ze série Harryho Holea, ale píše to tak pěkně a pro mě s minimální návazností, takže si dokážu každou knihu vychutnat bez znalostí té předešlé. Už teď se těším, že brzy sáhnu po další.

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Drsňárny, romantika s neznámým a nečekané rozuzlení. Opět kniha, kterou jsem pořídila v antikvariátu za pár korun a potěšila. Příjemné čtení, třeba k vodě.

03.11.2020 3 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Další náhodný kup v Levných knihách a nezklamalo. Místy zrůdně morbidní scény, až i já co by toho milovník, jsem občas chtěla tyto reálně zpracované scény přeskočit. Jednu hvězdu ubírám za poněkud předvídatelný a až moc fantaskní konec. Jinak super čtení za pár korun ;-)

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Knihu jsem si pořídila náhodně, hleděla na mě z výlohy antikvariátu. Koupila jsem jako čtení na dovolenou a četla se velmi příjemně. Čtivá, napínavá, složitá tak akorát pro letní čtení. Za mě spokojenost.