Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Eden Eden Helen Douglas

Nic jsem neočekávala... a nic jsem nedostala. Chtěla jsem odpočinkovou ya na jedno odpoledne a to jsem dostala, ale napřed jsem si musela slíbit, že se nad ničím nebudu pozastavovat, nic nebudu řešit atd. Hlavní hrdinka otravná a blbá, romantická linka přehnaná (klasika) a svět nedomyšlený. Jako úlovek z totální výprodeje mi to nevadilo, jinak bych byla zklamaná. Jedna z těch knih, které zapomenete okamžitě po dočtení.

07.04.2020 2 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Pravda, která neměla spatřit světlo světa...

16.03.2020 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Knížku jsem slupla jako malinu, za 2 dny, což se mi stalo naposledy v létě. Dokonce jsem chodila po domě s nosem zabořeným mezi stránky, nešlo se odtrhnout. ALE konec mě velmi zklamal:
SPOILER

knih s tímto tématem už jsem pár četla (Nocte - ale to jsou Zmizelé dívky lepší nebo například Návrat z temnoty - více profesionální a ,,medicínské" nebo, jestli si to dobře pamatuji, Tady končí svět) a přijde mi, že je toto rozuzlení používáno jako jednoduchý ukončovač s rádoby překvapivým rozluzlením.

KONEC SPOILERU
Pokud potřebujete něco jednoduchého, tak ideální. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem si ji neužila.

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Ačkoli je Kerstin Gier moje oblíbená autorka, téhle knihy jsem se trochu obávala (stějně jako druhého a třetího dílu drahokamů, nejsem fanda romance, ale ty jsem stejně nesehnala). Ale pak jsem přemýšlela, co s sebou na dovolenou do Alp a říkala jsem si, že když už nic, tak se to aspoň bude hezky číst. A mile překvapila. Samozřejmě, není to detektivka roku, ale pokud potřebujete roztomilou oddechovku, která není prvoplánová romance a je zrovna zima, tak po ní určitě sáhněte.

02.03.2020 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Až na malý zmatek v postavách (slovníčku jsem si samozřejmě nevšimla) a přehnaně dlouhé kapitoly to byla jízda, která donutí k zamyšlení. Odteďka si budu dávat pozor na všechny cookies atd. Akorát bych chtěla vytknout, že mezi dějovými linkami nebyl vynechaný ani řádek. To byl záměr, nebo to někdo odflákl?

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jedna z těch knih, které jakmile zavřete obálku, zapomenete, že jste je četli. A styl psaní zmatený, doslova wtf. Tohle že je oblíbená klasika?!

02.03.2020 2 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Jako ,,thriller” asi ok. Děj je často nekogický, jak je to doopravdy odhalíte předem, ale přeci jen je to oddechovka pro holky.

MOŽNÉ SPOILERY
Ale jako romance? Bože, tohle má být ukázka vzahu pro puberťačky? Je to Stockholmský syndrom! Vážně pokládá někdo za normální chodit se svým únoscem?

11.07.2019 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Velmi povedený závěr série, nejlepší díl z celé série.

06.07.2019 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kraťoučká contemporary s hlubokou myšlenkou. Díky délce se čte rychle, ale příběh je tím trochu plochý. Rozhovor s autorkou mě velmi dojal

10.06.2019 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Fajn oddechovka na jeden večer, neurazí, nezklame

09.06.2019 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

V žánru YA fantasy velmi, velmi dobrá 4,5*

16.05.2019

Si ty normálna?! Si ty normálna?! Holly Bourne

Tahle kniha je tak pravdivá. Poselství tu má větší význam než příběh, ale i ten je překrásný

01.05.2019

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Fajn oddechovka. Ale jsem jediná, komu přijde, že vždy, když se máme něco dozvědět, tak autorka akci utne a místo toho nám to někdo převypráví?

17.02.2019 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Jsem zklamaná. Mít to o sto stránek míň a nějaký silnější příběh, tak by to šlo. V téhle podobě ne. Ale dám šanci 2. dílu, tak uvidíme

12.02.2019 2 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Po nadupaném druhém díle přišlo ochlazení a zklamání. Z ohně se opravdu stal jenom prach a popel

11.02.2019 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Nedočteno, nemůžu hodnotit. Došla jsem cca na stranu 80 a uvědomila si, že je mi úplně jedno, jak kniha skončí, tak proč bych ji měla dočítat? Odloženo na neurčito

19.01.2019

Belladonna Belladonna Fiona Paul

Stejně jako Jed se četla úplně sama, ale chyběla mi temná atmosféra a noční Benátky

14.01.2019 4 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Nemůžu hodnotit, přečetla jsem jen deset stránek. A pak knihu vrátila do knihovny. Jsem sice cílová skupina, ale ten styl psaní? A děj? Na třetí stránce si pozvracej nohy? Na to bych řekla jen:WTF?

19.12.2018

Za zrcadlem Za zrcadlem Gena Showalter

Nedočteno. Opakování pořád toho samého dokola, a to od cca. půlky prvního dílu. Celý ten svět s dušemi jsem nepochopila. Jedna hvězda za nápad a obálku.

24.11.2018 1 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Četla jsem ji celkem dlouho, ale druhou půlku zhltla za dva dny. Škoda, že autorka první část knihy nějak nezkrátila, protože se tam skoro nic nedělo

21.11.2018 3 z 5