LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Kdyby to nebyla erotika, tak dám asi míň hvězdiček... jenže v rámci žánru to nebylo špatné. Protože zápletka byla sice předvídatelná, ale erotické scény byly vzrušující... a o to přece jde, ne? :D

04.03.2022 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Přestože se jedná o příběh z Druhé světové války a odehrává se v neustále bombardovaném Londýně, nechybí spousta naděje a lásky.
Bylo to krásné a poutavé.

15.11.2021 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Když opomenu to, jak děsivé a nebezpečné mi přijde, že by se mi někdo takhle naboural do počítače...
Tak knížka byla moc povedená. Jasně, rozuzlení prvoplánové, ale to u tělech dívčích příběhů není ani trochu na škodu. A třeba já je čtu právě díky těm jasným koncům, mám je mnohem radši, než když autor zbytečně tlačí na pilu, aby čtenáře za každou cenu šokoval.

Tady musím ocenit především hlavního hrdinu, ten byl prostě skvělý :-)
A speciální pochvala je za české prostředí, u většiny YA/NA knížek mi vadí, ale tady ani trochu.

13.09.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Strašně dlouho jsem váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale patří to k tomu lepšímu, co autorka napsala.
Trochu jsem měla problém s Hunterem a jeho pohnutkami. Ale jinak to bylo úžasné. Vtipné, svižné i dojemné. Přesně to, co jsem právě potřebovala.

06.09.2021

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Tak tohle bylo milé překvapení. Nevím, proč jsem si myslela, že to bude knížka s autistickou hrdinkou.
Každopádně to bylo zajímavé a s překvapivým rozuzlením.
I když ten samotný konec mi přijde lehce přes čáru.

29.04.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Vhodné pro každého milovníka romantiky.
Příběh, který se skládá z několika zajímavých rovin. A jako čtenář jsem si vážně užívala postupné odhalování pravdy.

30.12.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Asi mám občas předsudky opačného charakteru. Protože vím, že dobrý thriller umí napsat i ženská, tak jsem se mužským autorům vyhýbala.
Ale tohle je skvělé. Tečka.
Napínavé, hrdinové chybují,...

03.11.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nemůžu si pomoct, ale připadalo mi to jak prvoplánový doják, který vůbec ničím nepřekvapil.
To už mi jsou asi milejší klasické romantické knížky, které si na nic nehrají.

22.10.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Ani napotřetí mě nezklamala. Opět to bylo napínavé a perfektně zamotané.

06.10.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Začátek slibný. Fakt jsem si myslela, že se pobavím, ale jedno klišé střídalo druhé (včetně zápletek a zvratů), vtipy nebyly vtipné a byla to vážně nuda.
Hlavně mi Sera pěkně lezla na nervy.

05.09.2020 2 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Opravdu dojemný a zajímavý příběh. A ne jen tím, že se kluk zamiluje do pro něj neznámé dívky v kómatu.
Rozhodně se autorce podařilo mě zaujmout. Taky tam bylo moc hezky zpracované téma vztahu rodič-dítě.
A i když bych ocenila o pár odstavců navíc, tak chápu, že se autorka rozhodla pro tenhle druh závěru.

08.08.2020 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Kdo by to byl řekl, že mně, která louskám jednu historickou romanci za druhou, se bude líbit něco takovýho???
Já rozhodně ne.
Autor má prostě skvělej styl, super hlášky a celkově se to čte úplně samo. Tenhle díl se mi líbil ještě víc než první. Přišlo mi to takový promakanější.

12.02.2020 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Jsou příběhy, u kterých si říkáte, jestli by nebylo lepší, aby to byl jen další nanicovatý románek. Minimálně já bych nad tím nemusela dál přemýšlet a o kolik snáz by se mi usínalo...
Tohle je taková knížní verze odložených případů.

27.11.2019 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Paráda :-) četlo se to úplně samo. Zamilované sportovní příběhy? To je přesně podle mého gusta. Navíc to byla pro oba první láska. A hlavní hrdina byl odhodlaný a žádný grázl nebo děvkař. Prostě to bylo skvělé.

20.11.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tenhle druh knížek zbožňuju. Sice středoškolský románek s dopisováním, ale skvěle napsaný, s výbornými postavami a opravdu silným příběhem, který je vhodný pro všechny generace, protože si ho užívají, jak 13 leté holky tak moje 85 letá babička.
A bylo to opravdu povedené, hodně emotivní a knížku jsem nedokázala odložit, dokud jsem ji nedočetla. Tak moc jsem byla zvědavá, jak to autorka všechno zašmodrchala!

18.09.2019 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Nemůžu si pomoct, ale ta holka na obálce prostě NENÍ Sidney :D
Jinak to byl pro mě zatím nejpovedenější díl série. Chvílemi úsměvné, trochu vtipné a celkově super pohodové. Přesně takové, jaké jsem momentálně potřebovala.

15.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Bylo to tak dobré, jak všichni píší, a možná ještě o něco lepší. Strašně se mi líbilo, jak autorka do příběhu zapojila reálnou záhadu a to Zánik Ďatlovy výpravy.

19.02.2019 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

V ramci zanru: cetba pro zeny-romantika-krimi tak je to jasnych pet hvezdicek ;-) Proste nechtejte nic narocneho nebo extra napinaveho, toho se totiz nedockate ;-)
Ale pokud chcete oddychovku s kriminalni zapletkou, tak to je presne to, co hledate ;-)

19.11.2017 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Asi už jsem prostě z některých druhů knížek vyrostla. A tahle "proměna" ošklivého káčátka mezi ně bohužel patří. Na to, aby se mi knížka dostala pod kůži a fakt jsem si ji užila, Aly s Brandonem nemají.
Na můj vkus oba moc řešili, co má Aly zrovna na sobě, moc se snažili "odzamilovat" a... bylo toho víc, co mi vadilo,... rozvleklé, zdlouhavé, s oběma bych tak půlku knihy třásla, aby už se vzpamatovali... Taky jsem si říkala, "bože, už ne! Už žádný další pohled na Alyino vysportované stehno!" A stejně tam zase byl.
Pro puberťačky dychtící po tuctovém románku asi dobrý. Ale já si půjdu znovu přečíst Moře klidu, abych na příběhy ze středních škol nezanevřela.

17.03.2016 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jsem moc mladá na to, abych to napřed četla a pak až viděla zfilmované. Na filmu jsem prakticky vyrostla a citace některých hlášek vždy patřily k rodinným sešlostem. Dost jsem se knížce bránila, neb jsem se bála, že už jsem si příliš zvykla na to, co znám... Ale ono néééé... královsky jsem se bavila. Vřele doporučuji všem přátelům britského humoru ;-)

21.12.2015 5 z 5