lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knížka se čte jedním dechem. Sama se zajímám o psychologii a případ Sage byl pro mě velmi zajímavý. Také kniha krasně vypráví o síle přátelství. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

17.10.2021 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Tak to po 40 stránkách vzdávám. Ztráta času. Zápletka slabá. Kdyby žák napsal takovouto slohovku, dostal by ode mě slabou trojku.

11.10.2021 2 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Kniha mě zaujala hlavně osobními příběhy. Jednání politiků jsem vynechávala, protože jich byla plná televize. Každopadně zajímavý počin a dosti náročná práce.

02.10.2021 4 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Autorce se podařilo spojit dvě věci: ukázku manipulativního člověka (Josef), který jde přes mrtvoly za svým cílem a Alzheimerovu nemoc. Mám za sebou péči o starého tatínka a maminčino zapomínání se zhoršuje. Kniha není depresivní, je velmi pravdivá. A v životě člověka jsou chvíle, kdy nemůže téměř nic dělat a kdy je toho na něj moc. Knížka je napsaná svižně.

27.09.2021 4 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Tomáše Halíka vnímám jako moudrého a zralého člověka. Ac jsou jeho ostatní knihy pro mě někdy příliš složitý, tuto jsem zhltla. Pan profesor je mi příkladem, jak žít svoje osobní charisma a dozrávat k toleranci a svatosti.

23.09.2021 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Kniha může být velkou pomocí pro ty, kdo ztratili někoho blízkého, hlavně pro mámy s malými dětmi. Obdivuhodná je Veroničiny otevřenost. Některé věci se zbytečně opakují.

20.09.2021 4 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Skvěle napsaný příběh. My, Evropanky, si vůbec neuvědomujeme, jak se máme skvěle. Pro mě veliké povzbuzení, že když člověk chce, dosáhne i nemožného. A jako katoličku mě kniha podnítila víc přemýšlet, jak moc náboženství ovlivňuje můj život.

30.08.2021 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Kniha skvěle vystihuje chlapslé myšlení. Ač na povrchu drsná, jde do hloubky. Úsporný styl psaní mi sedl.

23.08.2021 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Slaďárna hodně pohádková. Ale do lázní prima.

20.07.2021 2 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Mě kniha nezaujala. A heště jsem měla problém s japonskými jmény.

10.07.2021 2 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Myslím, že Veronika má dar psát. Kniha mě zaujala velmi, protože je psaná otevřeně a souzní s mým životem. Fandím lidem, kteří na sobě pracují.

18.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová píše výtečně. Jen prosím nečtěte v depresi. Knížka je fakt velmi smutná. Poselství knihy je nadčasové.

02.06.2021 4 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Kniha mě oslovila. Jediné, co mi vadilo, ze je až příliš útržkovitá.

03.05.2021 4 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Výborně napsaná kniha se spletitými vztahy a skvělou psychologií postav.

08.04.2021 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Díky knížce jsem si uvědomila, jak psychicky náročné je být slavný. Sex je líčený vkusně a líbila se mi psychologie postav.

19.02.2021 4 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Kniha je dobře psaná, ale tak smutná, že jsem ji musela odložit. Prostě na ni teď nemám dost odolnou psychiku.

15.01.2021 4 z 5

S Pánem Bohem se žije naživo S Pánem Bohem se žije naživo Aleš Opatrný

P. Aleš je jedním z nejmoudřejších kněží, které z nám. Bylo pro mě radostí číst rozhovory s ním. Z knížky si pamatuju: "Mozart ten mi zachránil život."

29.12.2020 5 z 5

Lara Lara Anna Pasternak

Skutečný příběh Borise Pasternaka. Co byla jeho milenka a žena jeho života schopná udělat pro lásku, to je tu dočtete. A připomenete si zrůdnost sovětskéko komunistického režimu. A dočtete se, jak je možné kvůli jedné knize trpět.

07.12.2020 5 z 5

Osobní svědectví studentky, která dva semestry pobývala na studiích v KLDR. Moc se mi líbí její snaha o objektivitu. Zároveň člověku zůstává rozum stát, jak je možné takhle zbožštit vůdce lidi. A ta hrůza, jak ideologie proniká úplně všude.

22.10.2020 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Toto se může stát každé, či každému z nás. Knížka má spád a nutí k přemýšlení. Pro mě ponaučení: nikdo nemůže mít všechno.

22.10.2020 4 z 5