Liduka Liduka komentáře u knih

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Tak tahle kniha mě úplně pohltila. Moc se mi líbilo, jak byla kniha členěná na události před a po a jak byla psaná z pohledu několika osob. Co se týče děje, tak je to jedna z těch knih, které vás nutí číst dál a dál, abyste věděli jak to nakonec vlastně dopadne. Konec byl famózní a nečekala jsem ho.

14.01.2016 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opět skvělá kniha od Kate s detektivní zápletkou. SPOILER: jen ten konec s tím kdo je Theo mi přišel malinko přitažený za vlasy. Ale i tak mohu knihu rozhodně doporučit.

26.11.2023 5 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Nádherná kniha. Jen to přeskakování mě občas mátlo a také ta záměna jmen v románu a ve skutečnosti. Byl v tom trochu zmatek. Každopádně, když to všechno zapadlo do sebe, tak jsem byla úplně ohromená a knihu mohu jenom doporučit k přečtení.

25.08.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Hezké vánoční příběhy. Nejvíc se mi líbil ten poslední. Nicméně mi tam vadily ty nevkusné sexuální narážky. Vím, že tyhle dvě spisovatelky si na to potrpí a čekala jsem, že se tam něco určitě na tohle téma objeví, ale prostě mi to vždy kazí celkový dojem z knihy. Nicméně doporučuji k přečtení.

25.01.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda to byla jízda. Začátek trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo. Jen mi vadilo (jak už tady taky někdo psal), že se tam až moc opakovalo slovo *ukat. To bylo opravdu rušivé. SPOILER: Verity byla opravdu pěkně cáklá. Těžko se mi četlo to, co prováděla vlastním dětem. Měla jsem co dělat, abych se nepozvracela. Ten konec ale dost překvapil. Jen doufám, že to co psala v tom dopise byla pravda.

01.07.2021 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

(SPOILER) Kniha byla opravdu dobře napsaná, ale na mě docela drsná. SPOILER: Vadily mi ty vraždy malých dětí. Knihy s touto tématikou opravdu nevyhledávám a nic nenasvědčovalo tomu, že v této knize něco takového bude. Pak už jsem jenom toužila knihu dočíst, abych jí měla za sebou. Mrzelo mě, že Dominic byl stejný haj*l jako jeho otec. Doufala jsem, že dostanou s Geo druhou šanci, ale nějak jsem bohužel tušila, že to bude on, kdo je nakonec vrahem. Ještě, že oba dostali, co si zasloužili.

02.10.2020 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Výborná kniha. MALÝ SPOILER: Jen mě mrzelo, že autorka tak nějak odhalila identitu vraha už na začátku, takže jsem myslela, že nás nečeká žádné překvapení. Zmýlila jsem se a jsem za to ráda. Je ale hrozné, co může způsobit jedno vychloubání malého kluka.

15.09.2019 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Výborná kniha, která Vás držela v napětí od začátku do konce. Rozhodně jsem nečekala, že se kniha bude ubírat tím směrem, kterým se ubírala. Bylo v ní tolik lží, až jsem si říkala, kde je vlastně ta pravda a doufala, že bude u Harriety. SPOILER: Jsem ráda, že Brian dostal to, co si zasloužil.

28.08.2019 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Začátek byla vážně nuda a až v polovině se to rozjelo. Nicméně mě strašně štvaly hlavní postavy. SPOILER: Emily byla megera, které všechno procházelo, Sean slaboch, který si nechal od své ženy diktovat a Stephanie naivní blbka. Jako kdyby po mě někdo chtěl (hlavně poté, co by mi vyhrožoval, že mě i moje dítě zabije a poté co si nahrával naše důvěrné rozhovory, aby je mohl proti mě někdy použít) , abych mu pomohla zahladit stopy po vraždě a navíc abych přinesla hřeben jeho partnera, tak by mě určitě napadlo, že z toho kouká pěknej průser a navíc nějaká bouda. Taky mě dost namíchlo, že konec není vlastně uzavřený, takže se jenom můžeme domnívat, kdo půjde sedět. Podle mě, kdyby se autorka více zaměřila na vyšetřování policie místo na románek mezi Seanem a Stephanii, tak by udělala mnohem lépe a možná bychom se dočkali i uzavřeného konce. Mimochodem to vyšetřování policie taky muselo stát za houby, když ani nepoznaly, že dotyčné chybí zub a přitom by neměl. No nic. Za mě tedy pouze 3 hvězdičky.

10.05.2019 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skvělá kniha. Začátek měl spíše nádech romantiky (pokud pominu to prostředí ve vězení). Od druhé třetiny knihy mě začalo mrazit v zádech a čekala jsem, co bude dál. SPOILER: Poté co Kristy Lance zabila jsem nedokázala knihu pustit z ruky a trnula, jak to pro Kristy vlastně skončí. Konec byl ale bravurní. Jen mě mrzí, že Clifton musel zemřít, aniž by se autorka zmínila, jak to dopadlo s jeho očištěním.

03.03.2019 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moje druhá kniha od autorky a opět skvělá. Gia byla sice povrchní, ale nepřišla mi až tak zlá a intrikářská jako Jules. No a "náhradní kluk" ten byl prostě k sežrání :-) Takže kdo máte chuť na trochu romantiky ze střední, intrik a vtipu, tak směle do toho. Rozhodně doporučuji k přečtení.

15.02.2018 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, jakým stylem do toho autorka zakomponovala střípky z minulosti. Vraha jsem do poslední chvíle netušila a velmi mě překvapilo, kdo to nakonec udělal. SPOILER: Jen mě mrzelo, že tam autorka nakonec neuvedla, zda byl tedy Luke skutečně Lachlanovým otcem nebo ne a jak naložil Falk s Elliiným deníkem.

13.07.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Skvělá kniha, která mě od začátku pohltila. Začátek je sice trochu zdlouhavý, ale pak to stojí zato, takže doporučuji knihu hned nazahazovat. Už jsem si vždycky myslela, že znám identitu matky, ale nakonec bylo vše jinak. Jak už tu někdo psal, ten konec s Marianne si autor mohl odpustit SPOILER: Překvapuje mě ale, že ženu, se kterou Malone odletěl nakonec také nezavřeli, když se podílela na loupeži a byla navíc jedinou osobou, která jim mohla říci, kde se lup ukrývá. Každopádně mě na konci dojal dopis určený Amandě. Jejího chlapečka mi bylo hrozně líto.

26.03.2017 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Co říci. Kniha se dobře četla, ale přišlo mi, že v rodině se vyskytlo až moc velkých zvratů, takže to bylo těžko uvěřitelné. SPOILER: Popravdě jsem čekala na konci nějaké větší odhalení, co se týkalo Rhysovi smrti - například, že ho matka zabila sama nebo že schovala velice důležitý dopis na rozloučenou.

28.09.2016 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

kniha byla moc pěkná a dobře se četla. Akorát jsem si myslela, že když je tak tlustá, tak tam bude popsán život celé generace, ale příběh se týkal hlavně Grace a jejího skandálu. I tak tam ale podle mě mohla autorka přidat trochu více romantiky. ZAČÁTEK SPOILERU: Mrzelo mě, že vztahu Vikrama s Grace věnovala asi jenom 10 stránek. Každopádně je zvláštní, že všechny tyto knihy, kde se střídá současnost s minulostí, končí vždy tragicky pro hlavní postavy. Asi jsem i doufala, že Vikrama vstane z hrobu, když se Cahill zmiňoval, že ještě nejspíš žil, když ho zahrabával. Docela bych brala i knihu, kde je pro postavy nachystán, i přes všechny komplikace, přeci jenom dobrý konec. KONEC SPOILERU

21.06.2016 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Emilia přijíždí do Franice, aby převzala rodinné jmění. Seznámí se tam se Sebastianem, jehož babička Connie se znala s jejím otcem. Jak se ale vlastně poznali, když ona žila za války v Anglii a on ve Francii a jaký byl jejich příběh? Popravdě jsem od knihy moc nečekala, ale byla skvělá! Obahovala lásku, zradu, intriky i napětí a i když moc nemusim knihy, kde se píše o válce, tady mi to vůbec nevadilo. Střídání částí minulost-současnost vás nutila číst stále dál a dál. Sebastianovi jsem od začátku nevěřila, že má čisté úmysly a to jeho tajemství mě dostalo!

22.03.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha. Čtivá, místy velice vtipná a hlavně o životě. Louise jsem moc fandila a stále doufala v dobrý konec, i když jsem předem věděla, že nepřijde. Vím, že by to pak byl asi moc slaďák, ale přesto si myslím, že by knize více slušel happyend. Nicméně už se moc těším na filmové zpracování, které se má letos dostat do kin.

12.03.2016 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Nádherná kniha. Tento autor je prostě geniální. Moc se mi líbí, jak dokáže propojit osudy lidí, kteří spolu nemají zdánlivě nic společného. Toto je druhá kniha, kterou jsem od něj četla a rozhodně ne poslední!

28.02.2016 5 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Vcelku dost povedený thriller. SPOILER: Musela jsem číst stále dál a dál, abych se dozvěděla kdo nakonec zabil Persefonu. Persefona mi byla velice nesympatická tím jak se chovala, nicméně se to dalo pochopit vzhledem k tomu, že se k ní matka chovala, tak jak se chovala. Podle mě Sylviina matka byla dost naivní a nechávala se využívat Benovým otcem. Nechápu, jak se mohla s takovým despotou vídat a vůbec ho i milovat ho.

15.03.2023 4 z 5

Urozený sluha Urozený sluha Barbara Cartland

(SPOILER) SPOILER: Kniha byla celkem fajn a téma mě moc zaujalo. Líbí se mi tenhle styl, kdy se ze šlechtice stane pan nikdo a pak se to na konci vlastně hodí, že je tak bohatý. Laela byla podle mě až moc naivní a i ten konec mi přišel až nějak moc kýčovitý. Samé miláčku sem, miláčku tam. Bylo to až moc nepřirozené. Za to strhávám jednu hvězdičku. Jinak ale mohu knihu doporučit.

03.11.2022 4 z 5