Urozený sluha

Urozený sluha https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9613/bmid_urozeny-sluha-653ada4907a98.jpg 4 34 5

Camfield série

Hrdinou románu je markýz z Mounteagle, kterého se dotkne, že dívka, která tvrdila, že ho miluje a s níž se chtěl oženit, prahne jen po šlechtickém titulu a po penězích. Markýz si vylije srdce svému příteli lordu Charlesi Carringtonovi, s nímž se nakonec vsadí o své nejlepší koně. Carrington totiž tvrdí, že markýz neví nic o skutečném životě a že se nedokáže vydávat po celých čtrnáct dní za sluhu, aby tak poznal, jak žije chudá většina světa. Markýz s pomocí svého kočího získá místo u skvělých koní lady Horncliffové, ženy rozmarné a tyranizující služebnictvo. Probudí však zájem její společnice Laely, sestřenice jejího zesnulého manžela. A tak markýz z Mounteagle nakonec sázku prohraje, ale získá za to mnohem vyšší odměnu, lásku na celý život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Loved For Himself , 1992

Liduka
03.11.2022 4 z 5

(SPOILER) SPOILER: Kniha byla celkem fajn a téma mě moc zaujalo. Líbí se mi tenhle styl, kdy se ze šlechtice stane pan nikdo a pak se to na konci vlastně hodí, že je tak bohatý. Laela byla podle mě až moc naivní a i ten konec mi přišel až nějak moc kýčovitý. Samé miláčku sem, miláčku tam. Bylo to až moc nepřirozené. Za to strhávám jednu hvězdičku. Jinak ale mohu knihu doporučit.

MinaHawke
31.07.2018 5 z 5

Moc hezký příběh, je to pravá romantika. Mám vážně moc ráda knihy od Barbary, protože člověk si při nich odpočine a zapomene na starosti.
Hrdinou knihy je markýz z Mounteagle, který je zrazen od dívky, která tvrdila, že ho miluje. Uzavře sázku se svým přítelem, že se nezvládne vydávat za sluhu. Markýz sázku přijme a vydá se na místo, kde má vykonávat práci kočího. A při té příležitosti se seznámí s dívkou Laelou. Vyhraje tedy markýz sázku?

reader.007
10.07.2015 2 z 5

Taky máte oblíbené knihy, jejichž vtipné pasáže si přehráváte při nějaké zvláště nudné činnosti?
No, já každopádně zařazuji tuto do mého seznamu, protože tolik jako u ní jsem se zasmála málokdy a opravdu nevím, čemu víc. Jestli tomu, jak byl hrdina uchvácen půvaby koktavé a věčně ubrečené nanynky, která bez zadrhnutí nesesmolí ani tu nejkratší větu, nebo jeho urputné touze (navzdory vlastnímu prostopášnému životu) získat ženu neposkvrněnou pomalu ani pohledy kolemjdoucích, případně autorčinu pevnému přesvědčení, že neřestný život je jen pro tu lůzu, co žije pod schody a pak samozřejmě ještě pro zbohatlíky, kteří se chtějí vetřít do "slušné" společnosti všech těch čestných a mravných hrabat, markýzů a lordů, na jejichž rodokmeny se práší už dlouhá staletí.
Prostě z celé knihy dýchá přesně ta správná nadutost společenské elity, která je neochvějně přesvědčena, že pán domu je Bůh, který se bez pardonu poslouchá na slovo, ctí, miluje a o kterém se v žádném případě NEVEDOU DRBY :-) Ani se nedivím že Frantíkům onehdá došla trpělivost...

Naias
17.01.2015

Hlavný hrdina si pri liečbe zlomeného srdca zvolil mimoriadne účinný spôsob – terapiu prácou. Ešteže sa markíz prezlečený za kočiša nedal na špionáž. To by mal životnosť čajovej kanvice z čokolády. Nie je síce ako sluha presvedčivý, ale zato je úžasný fešák. A Ona je pochopiteľne pôvab sám, a to aj po prudkom záchvate plaču, čo jej my úbohé smrteľníčky môžeme len ticho závidieť. Proste typická Cartlandová, nerealistická, presladená, občas humorná, aj keď vďaka kúzlu nechceného. Čitateľ sa našťastie nezoznámi len s markízovými úvahami o falošnosti žien a jeho hraním sa na rytiera na bielom koni, ale dostane možnosť aspoň letmo nahliadnuť do sveta služobníctva, s ktorým má autorka naozaj skúsenosti. Ich hierarchia, zvyky a názory boli zaujímavé, len škoda, že nedostali viac priestoru.

Amalka032
05.03.2013

Nádherná kniha :) Doporučuji všem romantickým duším :) .. Nadšení od začátku do konce :)