LG73 LG73 komentáře u knih

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Wau. Další kniha Daumhauga mě zcela uchvátila. Geniálně vymyšlená zápletka, která čtenáře neustále udržuje ve střehu a brání mu přestat číst. A když už si myslíte, že jste pochopili autorův záměr, tak zjistíte, že je všechno úplně jinak. Můžu jen doporučit k přečtení.

09.10.2013 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Zase trošku jiný Urban, ale pořád stejně osobitý. Jeho knihy na mě působí velmi rozporuplně a někdy si říkám, že má autor hodně bujnou fantazii.

09.10.2013 3 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Nejnovější kniha Miloše Urbana mě opět velice zaujala. Děj příběhu se točí kolem tajemné houby Boletus arcanus, kterou náhodou objeví v lese hlavní hrdina. Tato houba je zvláštní, viditelná jen pro některé lidi a po jejím snězení se u člověka objevují halucinace. Po jejich odeznění se však člověk stává mladším a krásnějším, zároveň se však na houbě stává i závislým. Hlavní hrdina se tak dostává nejen do drogového opojení způsobené houbu, ale zároveň se zaplétá s lidmi, kteří se snaží obchodovat s Boletusem. Samotný děj příběhu postupně ukazuje, jak se společnost toužící po mládí a kráse začíná měnit a kolik z toho ziskuchtivý lidé dokážou vytěžit. Samotný závěr knihy je opět typickým pro Urbana. I když v tomto případě mi nepřišel natolik otevřený a záhadný.

22.09.2013 4 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Vondruškovi knihy miluji. Detektivky zasazené do období české renesance mají stejné kouzlo jako příběhy s Oldřichem s Chlumu a já si u nich vždycky skvěle odpočinu.

22.09.2013 5 z 5

Finské pouto Finské pouto Pekka Hiltunen

Také jsem od knihy očekávala něco jiného. Měla jsem stejný pocit, že se nedokážu ztotožnit s hlavními hrdiny a kontakt čtenáře s postavami je neosobní. Ale možná problém tkví i v tom, že jsem zvyklá na určitý styl psaní jiných severských autorů a prostě jsem se nedokázala adaptovat na nový \"finský\" styl. Proti samotnému příběhu nemám žádné výraznější připomínky, čte se dobře. Asi si budu muset počkat na další díly a pak uvidíme, zda si Hiltunen získá mé srdce :).

22.09.2013 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Knihu jsem nedočetla. Oproti prvnímu dílu na mě příběh působí hodně jako červená knihovna. Já bohužel tento žánr příliš nemusím, takže mě kniha příliš nebavila. A docela mi i vadilo, že se ze začátku neustále opakuje shrnutí předchozího dílu. V pokračování je samozřejmě obvyklé, že autor do děje zakomponuje předchozí fakta, ale v této knize se stejné informace opakují hned několikrát. Kniha bude určitě pro spoustu čtenářů zajímavá, ale já mezi ně nepatřím.

22.09.2013 2 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Ještě lepší než Zimní oběť. Na autorův styl psaní jsem si už zvykla a začala rozlišovat i drobné nuance, které detektivce přidávají na atraktivnosti.

01.09.2013 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Tak tato kniha mě opravdu hodně bavila. Vůbec jsem nedokázala odhadnout, jakým směrem se bude příběh ubírat. Když jsem si asi v polovině knihy myslela, že případ začínám rozplétat, tak jsem zjistila, že je všechno úplně jinak. Nechybí napětí, akce a nebezpečný vrah ohrožující celé město. Ovšem jsem zvědavá na pokračování. Autorka totiž v této knize vystavěla komplikovanou zápletku a zůstává otazkou, zda ji takové "protáhování" neublíží. Prozatím se ovšem na další díl těším.

23.08.2013 5 z 5

Zahrada pozemských rozkoší Zahrada pozemských rozkoší Giacinta Caruso

Tato detektivka byla velice příjemným oddechovým čtením. Příběh sice neobsahoval žádné komplikované a dramatické scény, ale byl snadno srozumitelný a dobře se četl. Největším překvapením, které mě po celou dobu bavilo, byl detektiv posedlý neustálou touhou po sexu, ale to mu naštestí nebránilo ve zdárném vyřešení případu :).

11.08.2013 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha mě neoslovila tolik, jak jsem očekávala. Ze začátku jsem se do ní začetla, ale ke konci jsem dospěla k názoru, že kdyby měla asi o sto stran míň, tak by to bohatě stačilo. Proti samotnému příběhu nic nemám, objevují se zde sice prvky červené knihovny, ale autorka je dokázala vyvážit velice realistickým popisem středověkého života a především složitého postavení tehdejších žen. Dokonce oceňuji i snahu zapojit do fiktivního příběhu celou řadu historických reálií. Autorka však podle mě děj zbytečně natáhla a překombinovala a tím ubrala příběhu kouzlo. Ovšem zkusím se začít i do dalších dílu, aych si na tuto historickou sérii dokázala vytvořit ucelený obrázek.

11.08.2013 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Je vidět, že knihy Jo Nesba mají vzestupnou tendenci. Švábi jsou už mnohem propracovanější než Netopýr. Příběh a jeho rozuzlení mě dokázalo zcela nadchnout a stále více se těším na jeho další knihy.

11.08.2013 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Od této knihy jsem neočekávala žádné přemrštěné nároky, ale byla jsem mile překvapena. Příběh zpočátku působí jednoduše, ale s každou další stránkou se stává zamotanější a dokonale vás pohltí. A nejvíce překvapí závěr příběhu a odhalení vraha, které je skutečně nečekané.

29.07.2013 5 z 5

Bestie Bestie Thomas Laird

Detektivky Thomase Lairda působí až mrazivě reálně, především při popisu myšlenek a činů vraha. V Bestii autor vytvořil příběh složený ze dvou časových linií. Detektiv Jimmy Paris po nálezu mrtvé ženy musí pokračovat ve vyšetřování třicet let starého případu, při kterém nedokázal jeho otec usvědčit pravého viníka vražd sedmi mladých žen. Paris ví, kdo stojí za všemi vraždami, ale postupně zjišťuje, že nad pachatelem drží ochrannou ruku americká armáda a vláda. Vyšetřování začíná být velice nebezpečné a život detektiva Parise je ve velkém ohrožení. Děj knihy je napínavý a dobře se čte.

29.07.2013 3 z 5

Poslední velmistr Poslední velmistr Matilde Asensi

Zajímavý a napínavý námět příběhu byl sice zpočátku slabší, ale postupně mě velice zaujal a kniha se četla skvěle.

29.07.2013 4 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

První kniha autorky s názvem Lovkyně informací mě sice bavila, ale byla jsem trošku zklamaná, protože jsem měla pocit, že nenaplnila všechna má očekávání. Byla jsem tedy zvědavá na Neviňátko a toto pokračování můžu ohodnotit jen superlativy. Příběh je podle mě mnohem zajímavější, má větší spád a hlavně zde už hlavní hrdinka nepůsobí jako "Supermanka". Autorka se více věnuje i jejím vnitřním pochybnostem a pocitům a děj působí mnohem propracovanějším dojmem. Mohu jen doporučit k přečtení.

12.07.2013 5 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Detektivky Mari Jungstedtové nejsou sice nejlepší severské krimi, ale rozhodně nijak neurazí. Autorka příběh příliš nekomplikuje a vytváří jednoduchou, přímočarou zápletku, napsanou ovšem velmi čtivě, což způsobuje, že necelých 300 stránek přečtete opravdu rychle.

12.07.2013 3 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Lisa Jackson si zvolila jednoduché téma knihy...sedm smrtelných hříchů, které se v myšlenkách a činech masového vraha stávají postrachem života v New Orleans. Snad až trochu banální zápletku dokázala autorka báječně rozvést a vytvořit příběh plný napětí, strachu, neobvyklých vražd a nescházejí i nervy drásající scény, kdy vrah sleduje svou obět z bezprostřední blízkosti.

07.07.2013 4 z 5

Vodní labyrint Vodní labyrint Eric Frattini

Další z knih navazující na Dana Browna a pohrávající si s náboženskou tématikou. Autor zasadil děj do 80. let minulého století a propojil zde skutečnou historickou událost s fikcí. Do knihy přeneseně zakomponoval atentán na papeže Jana Pavla II. Bohužel kniha by se asi bez tohoto tématu obešla. Příběh zabývající se postavou Jidáše Iškariotského už je zajímavý sám o sobě a pokus ukázat, že snad za atentátem na papeže může stát někdo přímo z Vatikánu, ho možná zbytečně narušovalo. Kniha celkově nedokázala naplnit moje očekávání. Zajímavé téma silně narušovala určitá "plochost". Hlavní hrdinka se dokáže téměř s každou postavou dokonale spřátelit a autor se příliš nezabývá jejími vnitřními myšlenkami nebo obavami. Epilog knihy taky nebyl žádným velkým překvapením, snad až na jednu maličkost. Vodní labyrint se dá určitě přečíst, ale nedá se od něho očekávat něco extra výjimečného a šokujícího.

07.07.2013 3 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Zatím poslední z dílů se Schongaunským katem a jeho dcerou mě překvapil nejvíce. Od začátku má příběh velice rychlý spád, hlavní hrdinové jsou po celou dobu v ohrožení života a čtenář je dějem dokonale pohlcen od první až po poslední stránku

24.06.2013 5 z 5

Důkaz Důkaz Jonathan Kellerman

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. Asi se nebude jednat o jeho nejlepší dílko, ovšem i přesto stojí za přečtení. Největším negativem je poněkud zdlouhavý popis. Samotná zápletka vyznívá zajímavě, je rozdělená na tři linie, které se postupně propojí. Avšak příliš pomalé tempo ji trošku degraduje.

23.06.2013 3 z 5