Bestie

Rukou bestiálního vraha zemřelo sedm studentek zdravotní školy. Zločin se odehrál v šedesátých letech a jako vyšetřovatel byl k němu přidělen Jake Parisi, Jimmyho otec. Podařilo se mu sice vypátrat pravděpodobného pachatele jménem Carl Anglin, ale svědkové, kteří mohli dokázat Anglinovu vinu, se začali záhadně ztrácet nebo umírat. Vzápětí tragicky zahynul i samotný Jake – a po Anglinovi se slehla zem. O třicet let později došlo k podobnému masakru a Jimmy Parisi je příliš zkušený detektiv, než aby věřil na náhody. Rozhodne se dokončit otcovu práci a znovu rozpoutá hon na Anglina. Brzy zjistí, že při tehdejší krvavé lázni nezemřely všechny studentky, ale že jedna zůstala naživu. Jimmy i Anglin ji nutně potřebují najít: Anglin proto, aby ji navždy umlčel, a Jimmy z ní hodlá učinit korunní svědkyni. Pro všechny tři aktéry začíná zoufalý boj s časem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17831/bestie-cyS-17831.jpg 4.253

Jimmy Parisi 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino

Season of the Assassin, 2003

Kniha Bestie

kahuda01
12.08.2019

V podstatě stejné jako první díl, tady mi vadilo ještě střídání dějovych linek, chvílemi jsem se v tom ztrácel.

cantona
16.06.2019

Po delší době jsem znovu přečetl tento román a musel jsem z hodnocení ubrat jednu hvězdu, poněvadž by to bylo nefér pro knihy které jsem hodnotil maximem. Samozřejmě kniha měla spád, žádné hluché místo jako v prvním díle, ale i zde mi prostě něco chybělo. Každopádně kdo má rád krátké thrillery, které mají spád tak doporučuji...

lachtan77
28.02.2019

Docela mě to bavilo i to střídání minulosti s Jimmyho tátou. Jasně, místy to bylo trochu přes čáru ( atentát na Kennedyho a stoletý seriový vrah), ale nějak mi to tam sedělo. Na časově zdlouhavé vyšetřování už jsem si u Lairda zvykl. Je to stejný jako u Řezníka, tak to tentokrát nehodnotím kriticky. Kniha se mi četla dobře a rád se vrhnu do trojky :-)

SilvieSisinka
27.10.2018

Knihy od T. Laird jsou napsané až skutečně mrazivé dobře. První díl mě bavil o něco více. Zde bylo také mnoho mrtvol a jeden vrah. Který myl moc mazaný a měl velmi vlivné známé.

KaiShun
01.06.2018

6/10 trochu slabší druhý díl. Po jedničce mírné zklamání. Ale cením více časových os příběhu.

Zoy
20.10.2017

Kniha byla snad lepší, než první díl. Četla se dobře a nutila Vás to číst tak dlouho, až jste ji dočetli. Jediné, co mi vadilo, bylo neustálé opakování určitých vět. Nemám pocit, pokud se někdo rozhodne knihu číst, že by zapomněl o čem kniha je a muselo se mu to opakovat

Liduka
04.08.2017

OBSAHUJE SPOILER: Musím se přiznat, že na mě byly vraždy až moc brutální a přišlo mi i těžko uvěřitelné, že by někdo zavraždil tolik svědků, jen aby ochránil bestiálního vraha, vždyť to muselo být samo o sobě podezřelé. Navíc knize sebralo další důveryhodnost to, že se čtenář nakonec vůbec nedozvěděl, proč Carla vláda chránila. Všechno byly jen domněnky a navíc tak nějak přitažené za vlasy. Knize se ale musí nechat, že byla velmi čtivá.

Holanka
23.08.2016

Knihu Bestie od Thomase Lairda jsem dočetla poměrně nedávno. Byla velmi zajímavá teda, alespoň pro mě. Kniha byla velmi zajímavá tím, že tam byli dvě časové linie, které se nakonec spojily v jednu. Bylo to velmi nezvyklé čtení. Bylo to dobře napsané a zpracované. Nejvíc mě překvapilo, že to bylo i velmi realistické. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí.
Bohužel se na této knize našli i chyby, které mě osobně nevadili. Můj názor, ale ne všichni sdílí. Např. : Ta časová linie byla podle mě dobrá, ale neustále jsem musela zkoumat v jakém jsem roce. Od začátku jste věděli, kdo je vrah, což bylo v celku nezvyklé. Navíc mi tam trochu chyběl pohled vraha.
Celkově se mi kniha, ale velmi líbila a určitě si přečtu další knihy od Thomase Lairda. Musím uznat, že jeho psaní se mi velmí líbí a dobře se mi to čtou jeho knihy ,což je pro mě velmi důležité.

Thomas Laird
anglická, 1953