Řezník

Jimmy Parisi je spokojený člověk – dělá slušnou kariéru u chicagské policie a jistá půvabná rudovláska právě přijala jeho nabídku k sňatku. Pak se ale cosi šeredně zvrtne a Jimmyho život nabere podivný směr… Ve městě začal řádit bestiální vrah, který své oběti nejprve znásilní a pak zohaví jejich mrtvá těla. Policisté mu dali přezdívku Řezník, poněvadž důkazy nasvědčují tomu, že obchoduje s orgány zavražděných žen. Vyšetřováním je pověřen Jimmy Parisi. Pomocí vyspělé kriminalistické techniky a vlastní intuice se mu podaří zúžit seznam podezřelých na jediné jméno. A právě v té chvíli začíná nelítostný boj mezi policistou, rozhodnutým učinit spravedlnosti zadost, a zabijákem, který už nemá co ztratit. Jsou si překvapivě blízko – vrah má dokonce dokonalý přehled o novopečené paní Parisiové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17814/reznik-kQU-17814.jpg 4.378

Jimmy Parisi 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino

Cutter, 2001

Kniha Řezník

kahuda01
12.08.2019

Slušná detektivka - trochu kratší, spíš mi připomínala povídku, nejvíce mi vadil styl, jakým je napsána. Krátké jednoduché věty, žádná košatá souvětí, mám rád, když se autor se slovy mazlí a věty víc vypiluje, ale čte se dobře.

cantona
09.06.2019

Po dlouhé době jsem si chtěl znovu přečíst tuto relativně krátkou knihu a napsat k ní komentář. Knihu máte přečtenou v podstatě za chvíli. Děj opravdu odsýpá až se mi zdálo že snad autor chce mít dopsáno co nejrychleji. Mě osobně takto rychlý spád nevadí, ale něco mi tam přeci chybělo i když nedokážu napsat co. Za mně dobrý thriller. Proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

lachtan77
26.02.2019

Je to zajímavě napsané. Většina podobných knih je o tom polapit sériového vraha během pár dní. V tomto případě se děj odehrává rok a za tu dobu toho stihne Jimmy fakt hodně. Včetně kroužku na prstu :) Opravdu dobré byly kapitoly z pohledu vraha. Popisy vražd byly psány s citem. Žádné nechutné podrobnosti.
POZOR SPOILER
Ze začátku to řezník kosí jak na běžícím pásu. Nenechává žádné stopy a je naprosto precizní. Pak se mu přestane dařit a dělá jednu chybu za druhou. Konec by si, ale zasloužil určitě víc propracovat. Proto dávám jednu hvězdu dolů :) A pátrám po dvojce - Bestii

SilvieSisinka
26.10.2018

Napínavé. Vrah je odhalen brzy, ale dopadnout ho není tak snadné. Je hodně mazaný.
Hodně mě bavilo číst pasáže vraha. Jak co provádí, bylo to nechutné.

KaiShun
01.06.2018

7/10 hlavně cením pasáže kde je vypravěčem sám padouch, jinak je to slušně napsáno.

Zoy
10.10.2017

Velmi dobře napsána kniha, která měla spád od první až do poslední stránky. Líbily se mi myšlenky, pocity a život v podání samotného vraha

Beky
03.01.2017

Napínavé od začátku až do konce, i když už v necelé půlce víme, kdo je "Řezník". Pasáže psány ze strany vraha byly ojedinělé a dobře napsané. :-) Jděte do toho! :-)

motolka
25.06.2016

Nechutně zvrácenej thriller. Líbily se mi ty dva úhly pohledů a myšlenek dektektivů a sériového vraha. Rozhodně doporučuji. Už se těším na další díly detektiva Jimmyho Parisi. Snad ostatní detektivky budou stejně napínavé.

Thomas Laird
anglická, 1953