Černý pes

Černý pes https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17838/bmid_cerny-pes-PGL-17838.jpg 4 46 10

Jimmy Parisi série

Černý pes žije v hlubinách lidské mysli, tam, kde sídlí i bezútěšnost a prázdnota. Když dostane příležitost, vystoupí na povrch a vysává ze zvolené oběti všechnu životní sílu. Stalo se to i Jimmymu Parisimu. Chicagský detektiv se snaží vzdorovat depresi a pocitu profesního vyhoření, když je mu přidělen ostře sledovaný případ: jakýsi šílenec vraždí své oběti tak, že je nechá vykrvácet. Nálezy na místě činu naznačují, že vrah si počíná se zručností takřka profesionální, a co víc - že krev obětí by mohla být používána při satanistických rituálech. Navzdory vyčerpání se Jimmy pouští do pátrání po vyšinutém sadistovi, ale to ještě netuší, že vrah krutě zasáhne i do jeho soukromí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Black Dog , 2004

ArwenAragorn
23.05.2021 3 z 5

60%
Buď tichý v pusté samotě,
opuštěn nejsi-netušíš:
duchové mrtvých, kteří tě
v životě znali, dlí ti blíž
ve smrti a z vůlí svých
ve stín tě vhalí: Zůstaň tich!

Dobrá detektivka. Jimmy Parisi má tentokrát co dělat s upíry. Řeší ale i další vraždy a starost mu dělá syn Michael.
Mně se líbily všechny tři díly. Mohu doporučit.

alibaba72
30.03.2021 2 z 5

Až do konce jsem čekal, že se konečně něco stane, bude nějaký zvrat, případy se nějak spojí a nic. Tak trochu nuda, mnoho řešení na malém prostoru.

jarin58
24.08.2019 5 z 5

Bezva námět.Moc pěkně se četla.

kahuda01
21.08.2019 3 z 5

Tento díl s "upírskou" tématikou mě moc nezaujal, na Lairdův úsporný styl už jsem si zvykl, ale obsah trochu nudil. - 50%

cantona
27.06.2019 4 z 5

Třetí díl o poručíku Parisim, který pravděpodobně trpí syndromem vyhoření a přitom se snaží dopadnout vraha, který je slizký jako had. Dá se napsat, že tento díl je v podstatě podobný s předchozími díly, takže musím hodnotit stejně. Kdo má rád krátké thrillery s dějem který odsýpá tak doporučuji.

lachtan77
09.03.2019 4 z 5

já jsem spokojený. Příběh i zápletka byly přímo podle mého gusta a na Thomasův styl psaní jsem si zvykl ( možná navykl ) Zatím jsem přečetl tři díly a další už sháním.

lalaserka
16.07.2015 3 z 5

Ahoj, tato knížka mě o proti řezníkovi a bestii moc nezaujala, sice jsem jí dočetla do konce a přišla mi nudná. Vůbec se mi tam nelíbila ta životní krize strárnoucího detektiva.

Dumicek
15.03.2015 2 z 5

Nevím čím to je, ale knihu jsem někde za polovinou odložila a nedočetla. Jestli je to tím, že na čtení nemám tolik času a ke knize se vracím třeba až po několika dnech nebo je to tím, že mě to prostě neoslovilo. Pravda bude asi v obou verzích, když člověk nečte knihu každý den, tak pak ztrácí pojem o tom co vlastně čte..Kniha pro mě nebyla ničím zajímavá, přišla mi spíše až nudná, nedokázala jsem se do ní začíst. Nic mě na ní neoslovilo, psaní nijaké, prostě nic co by čtenáři řeklo: "jo tak tohle bude supr kniha" prostě škoda jí otevírat.

reccal
10.02.2014 2 z 5

Nejslabší ze čtyřky s Parisim. Životní krize stárnoucího detektiva mě nechytla.

Willandra
26.08.2012 3 z 5

Patří mezi nejčtenější autory? Možná to bylo překladem... Příběh jako takový mi přišel dobrý – zajímavý námět i prostředí, ale vyprávění mi připadalo suché.
"Bla bla," řekl.
"Bla bla," odpověděl jsem na to já...
Za mě 3/5 kvůli stylu.

Thomas Laird