Černý pes

Černý pes žije v hlubinách lidské mysli, tam, kde sídlí i bezútěšnost a prázdnota. Když dostane příležitost, vystoupí na povrch a vysává ze zvolené oběti všechnu životní sílu. Stalo se to i Jimmymu Parisimu. Chicagský detektiv se snaží vzdorovat depresi a pocitu profesního vyhoření, když je mu přidělen ostře sledovaný případ: jakýsi šílenec vraždí své oběti tak, že je nechá vykrvácet. Nálezy na místě činu naznačují, že vrah si počíná se zručností takřka profesionální, a co víc - že krev obětí by mohla být používána při satanistických rituálech. Navzdory vyčerpání se Jimmy pouští do pátrání po vyšinutém sadistovi, ale to ještě netuší, že vrah krutě zasáhne i do jeho soukromí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17838/cerny-pes-PGL-17838.jpg 4.139

Jimmy Parisi 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino

Black Dog, 2004

Kniha Černý pes

jarin58
24.08.2019

Bezva námět.Moc pěkně se četla.

kahuda01
21.08.2019

Tento díl s "upírskou" tématikou mě moc nezaujal, na Lairdův úsporný styl už jsem si zvykl, ale obsah trochu nudil. - 50%

cantona
27.06.2019

Třetí díl o poručíku Parisim, který pravděpodobně trpí syndromem vyhoření a přitom se snaží dopadnout vraha, který je slizký jako had. Dá se napsat, že tento díl je v podstatě podobný s předchozími díly, takže musím hodnotit stejně. Kdo má rád krátké thrillery s dějem který odsýpá tak doporučuji.

lachtan77
09.03.2019

já jsem spokojený. Příběh i zápletka byly přímo podle mého gusta a na Thomasův styl psaní jsem si zvykl ( možná navykl ) Zatím jsem přečetl tři díly a další už sháním.

lalaserka
16.07.2015

Ahoj, tato knížka mě o proti řezníkovi a bestii moc nezaujala, sice jsem jí dočetla do konce a přišla mi nudná. Vůbec se mi tam nelíbila ta životní krize strárnoucího detektiva.

Dumicek
15.03.2015

Nevím čím to je, ale knihu jsem někde za polovinou odložila a nedočetla. Jestli je to tím, že na čtení nemám tolik času a ke knize se vracím třeba až po několika dnech nebo je to tím, že mě to prostě neoslovilo. Pravda bude asi v obou verzích, když člověk nečte knihu každý den, tak pak ztrácí pojem o tom co vlastně čte..Kniha pro mě nebyla ničím zajímavá, přišla mi spíše až nudná, nedokázala jsem se do ní začíst. Nic mě na ní neoslovilo, psaní nijaké, prostě nic co by čtenáři řeklo: "jo tak tohle bude supr kniha" prostě škoda jí otevírat.

reccal
10.02.2014

Nejslabší ze čtyřky s Parisim. Životní krize stárnoucího detektiva mě nechytla.

Willandra
26.08.2012

Patří mezi nejčtenější autory? Možná to bylo překladem... Příběh jako takový mi přišel dobrý – zajímavý námět i prostředí, ale vyprávění mi připadalo suché.
"Bla bla," řekl.
"Bla bla," odpověděl jsem na to já...
Za mě 3/5 kvůli stylu.

Thomas Laird