Důkaz

Důkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46719/bmid_dukaz-pMx-46719.jpg 4 51 14

Alex Delaware série

Ta vila byla sice rozestavěná, ale i přesto se v prominentní čtvrti tyčila jako symbol okázalého luxusu. V takovém sídle je snadné vést sladký život – ale místo toho tam došlo ke dvojnásobné vraždě. Zastřelený muž a uškrcená žena, které vrah naaranžoval do bizarního posmrtného objetí. Ten pohled otřásl i detektivem Milem Sturgisem, který je na drsnou podívanou za léta policejní praxe zvyklý. Nepotřebuje se dlouho rozmýšlet, aby pochopil, že k dopadení tohoto vraha bude potřebovat pomoc Alexe Delawarea. Totožnost zavražděné ženy zůstává neznámá, zatímco muž je identifikován jako architekt Desmond Backer, proslulý zastánce ekologických staveb a ještě proslulejší svůdce žen. A protože takovýto člověk nemá o nepřátele nouzi, Milo s Alexem se brzy probírají poměrně dlouhým seznamem podezřelých a labyrintem jejich vzájemných vztahů, okořeněných žhářstvím, vydíráním a touhou po pomstě. Pachatel sleduje každý jejich krok a jeho nevole roste. Je docela dobře možné, že až ho Milo s Alexem zaženou do kouta, stanou se cílem jeho běsu právě oni dva…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Evidence , 2009

anája
11.05.2023 3 z 5

Bohužel ani mě tento díl nezaujal, měla jsem problém dočíst.

postrach
28.08.2022 3 z 5

Tento díl mě nějak nezaujal.

Stanas513
30.12.2018 5 z 5

Opět čtivý detektivní příběh se zajímavou zapletkou a překvapivým koncem. Nelze jinak než doporučit.

ArwenAragorn
28.05.2017 4 z 5

Dávám o jednu hvězdičku méně kvůli pro mě nějak pomalému rozjezdu. K závěru si to ale autor vynahradil, objevil se nepředvídaný podezřelý a jsou tady opět excelentní dialogy (výslech nemá chybu), v tom souhlasím s čefem. Je to tak 4 a půl *.

Ellise
23.04.2017

od Kellermana nejméně zajímavá, o čemž svědčí i to že jsme ji četla měsíc

sipkulka
21.04.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobře se četla, zajímavý příběh (i když místama zbytečně zdlouhavý).

DickBach
21.04.2017 3 z 5

Mohu jen překopírovat své komentáře z ostatních knih tohoto autora. Je to dobře napsané, dějové, akční.... Ale "jen" dobré. Oddechovka u níž není nutné a vlastně ani žádoucí myšlení. Místy moc zdlouhavé. Jediné za co smekám klobouk byla "příhoda z patologie". Ta se mi opravdu líbila a nečekala jsem ji ani v nejmenším. Děkuji za ni.

čef
12.07.2016 5 z 5

Kniha se asi nebude líbit pomateným ekofanatikům a těm, kteří nedokáží ocenit vtipné dialogy. Mně se tato konverzační detektivka moc líbila, považuji ji za jeden z nejlepších příběhů autora - zejména popis manipulační techniky výslechů Mila Sturgise jsem si opravdu s potěšením vychutnal.

Petrb
10.06.2014 3 z 5

Neříkám že špatná, ale zatím nejslabší kniha, kterou jsem od Kellermana četl.

LG73
23.06.2013 3 z 5

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. Asi se nebude jednat o jeho nejlepší dílko, ovšem i přesto stojí za přečtení. Největším negativem je poněkud zdlouhavý popis. Samotná zápletka vyznívá zajímavě, je rozdělená na tři linie, které se postupně propojí. Avšak příliš pomalé tempo ji trošku degraduje.

Vlasta610
09.03.2013 2 z 5

Kniha se moc táhla, čekala jsem od ní více, chvílemi jsem myslela že ji odložím, ale dočetla jsem. Od tohoto spisovatele jsem již četla a byla jsem spokojená.

petka-2007
04.01.2013 4 z 5

Knihy tohoto spisovatele mám ráda, ale tentokrát jsem ji četla déle než ostatní, pro mne tam byly občas hluchá místa, trochu moc natažené, ale pokud na to kouknu komplexně - pěkná zápletka, mělo to nápad.

Evička
01.09.2012

Mě kniha vůbec nezaujala, vyšetřování strašně nezáživné a zdlouhavé, po 160 stránce jsem to vzdala. Od detektivek očekávám asi něco víc, detektivka má být napínavá, ale já jsem žádné napětí nezaznamenala kromě začátku, kdy hlídač našel mrtvoly. No každý ať si udělá svůj názor :-)

Martina23275
04.04.2012 5 z 5

Už je to sice dlouho co jsem to četla, ale tyto knihy mě nepřestanou bavit. Je tam napětí od začátku do konce a nikdy nevíte, kdo to udělal. Musíte číst až na konec

Jonathan Kellerman
americká, 1949