leuska leuska komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dobře, po čtvrt hodině vytrvalého pláče, kdy jsem dočetla tuhle knihu se odvážím napsat mé hodnocení. Bez podmínečně téhle dost propracované knize a hlavně příběhu dávám pět hvězdiček! Troufnu si i napsat, že to je nejlepší a nekrásnější kniha, kterou jsem kdy četla! Vyvolala ve mně spoustu emocí od zlosti až po největší smutek. Jojo Moyesová napsala nádherný příběh dvou zcela odlišných lidí. Tohle prostě..tahle knížka je pro mě skvost! Už se těším i na film, u kterého si samozřejmě pobrečím taky.. Plánuju si tuhle knihu přečíst ještě jednou tedy ne jednou klidně i několikrát..neomrzí, vážně ne! :) Silně emociální kniha, která Vás dostane až k slzám. Z toho se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Úžasné, silné, překrásně napsané!

25.06.2016 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Je mi stydno, že tohle byla moje první kniha od autorky, ale musím souhlasit s pár čtenáři pode mnou, že k této knize se už nikdy nevratim, ne ze by to bylo špatně napsané, ale tohle tema se mi četlo strašně špatněPři čtení jsem cítila úplnou bezmoc Samozřejmě bravurně napsané, smekám !

25.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Hodně silný příběh víc k tomu asi nemám

24.03.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tyjo, k téhle knize bych se asi nedostala nebýt čtenářské výzvy. A musím říct, že mě to moc bavilo, i když jsem nikdy nebyla nějaký extra Fanda do české literatury 70. let. Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale v budoucnu si ho asi zkusím pustit.

10.03.2023 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Já tuhle sérii naprosto miluju! Bylo mi neskutečně líto Kopa, ale chápu Kaidan je prostě Kaidan... Příští týden si jdu okamžitě pro poslední díl!

01.07.2018 5 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Líbilo se mi na tom, že to nebyla žádná tuctová erotika. Mělo to příběh, dotýkalo se to silných životních témat. Mé první seznámení s autorkou a začlo to dobře.

11.08.2020 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Bavilo mě to skoro stejně jako předchozí díl. Ale konec knihy mi zlomil srdce...Tyler se zachoval jako zbabělec a nechal Eden samotnou...
Tihle dva mě neskutečně baví jako celá série, jsem zvědavá na závěr celé série. :-)

24.06.2019 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Moje první přečtená kniha od tohoto spisovatele a musím říct, že se mi to sakra líbilo. Takové kontroverzní knihy mám ráda a musím říct, že po Poštovním úřadě se Bukowski řadí k mým TOP spisovatelům.
Je to BŮH!!

18.06.2019 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Moje první kniha od pana Kinga... Ze začátku mě to tak moc nechytalo, hrozně se to vleklo, ale tak od strany 80-100 mě to začalo bavit a chtěla jsem vědět jak to sakra dopadne :D
Takže za pomalejší rozjezd ubiram jednu hvězdičku, ale pořád jsou to 4*/5*

02.01.2019 4 z 5

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy William Bryan French

Tak jsem se zas něco zajímavého dověděla tady z té celé oblasti no...a necítím se bezpečně :D

17.08.2018 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Tahle kniha mi roztrhala srdce na tisíc kousíčků... Minimum dialogů postav - což mi vůbec nevadilo, ale celá kniha je spíš takového psychologicko-filozofického rázu, kde hlavní postava promlouvá spíše se sebou samým a to se mi líbilo.
A teď se půjdu kouknout na film ať mám úplné porovnání :).

07.02.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Upřímně, příběh se mi líbil, ikdyž jsem knihu četla až po shlédnutí filmu. Myslím, že nejdřív se vrhnu do příběhu očima Christiana a až poté si přečtu pokračování :-)

09.03.2016 4 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Edgara Allana Poea miluju! Havrana jsem četla nespočetněkrát a v různých překladech, a ty ostatní básně? No, některé jsem absolutně nepochopila, ale zase ty ostatní se mi líbili :-). Takže hodnotím 4*/5*

21.07.2018 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Milá oddechovka, ale pro mě nic světoborného. Další díly si odpustím :-) .

05.05.2018 2 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Chvilkama mi bylo až zle z toho jak byl Řezník zvrhlý (takové věci nesnáším), ale příběh jako takový se mi velmi líbil - pořád se tam něco dělo. Nejvíc mi k srdci přirostla postava Sam (to byla správňačka) a naopak jsem neměla v oblibě Matta (arogantní blbeček, kterej myslí jen na sebe a přítelkyně je mu úplně ukradená, no hnus). Autorka postavy velmi dobře vykreslila a dokázala jsem se do nich vžít, takže závěr? Ano bavilo mě to i přesto, že to bylo místy fakt nechutný xD 4*/5*

28.03.2018 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Typickej Burton! A to miluju! :) V předvánočním čase to je nutnost si přečíst!

16.12.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Mně se ta kniha strašně moc líbila! Jelikož se o takové "věci" zajímám tak to pro mě bylo dost zajímavé! Oblíbila jsem si postavu Lili a to ve všech směrech. Ale překvapilo mě jak potom profesor Bolk zjistil co Lili měla od narození v té dutině břišní potom mi to do sebe zapadalo to záhadné krvácení z nosu a ty křeče břicha. Krásně napsaná kniha a myslím, že tohle ve světové literatuře chybělo.

20.07.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Co na to říct? :) Minulé léto jsem první díl Afteru četla na Wattpadu a musím říct, že v knižní podobě mě to neomrzelo! :) 1D zbožňuju takže pro mě to bylo naprosto úžasné! :) Ikdyž mě rozčílila jedna věc změna jmen!!!! Jak už bylo zmiňováno v předchozím komentáři Hardin bude vždycky Harry Styles ♥

21.04.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Po dlouhé době co jsem se u knížky rozbrečela.. Moc jsem si oblíbila postavu Gatsbyho a taky proto mě dost i mrzelo co se s ním stalo.. (nechci psát spoilery :D ) Líbilo se mi jak autor z Gatsbyho očí popisoval Daisy takovou tou pravou zamilovaností :) Musím říct, že tohle je hodně povedená kniha! Stojí za přečtení! :) A dovolím si citovat jednu větu z knihy, která se mě dost emociálně dotkla: "Hleděl na ni ten důstojník tak, jak si každá dívka přeje, aby se na ni muž někdy díval."

03.04.2016 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Chápu, že to není nějaký extra literární počin, ale jako celkový pohled do hlavy alkoholika mi to stačilo. Autorku obdivuji, že s tímto šla ven.
Co se týče jejího manželství, osobně mi přišlo, že v tom období, kdy se už léčila byl její manžel až moc toxický, místo toho aby byl Míše oporou tak jí vyhrožuje tím, že ji sebere dceru Vůbec se mi to nečetlo dobre a divím se ji, že s nim vůbec zůstala.

08.04.2023 3 z 5