leny.wood leny.wood komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tohle mě nadchlo především díky prostředí, na Island jsem se chtěla vždycky podívat a teď chci o to víc. Příběh mě ve své 3/4 překvapil, myslela jsem, že autorka danou věc využije jinak. A líbila se mi provázanost postav z jiné knihy ze série.

20.01.2024 5 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Z 80 % jsem se bavila a dokonce se i nahlas rozesmála. Bylo pár okamžiků, kdy mi to přišlo až na sílu a třeba typy hostů na každé svatbě jsou z mého pohledu totální nesmysl (byla jsem na dost svatbách a nikdo takový se tam fakt nevyskytoval). A občas se autorka dostala do úplně zbytečných stereotypů (já je fakt nemám ráda). Suma sumárum je to super počtení na jedno/dvě odpoledne/večery, které vám zvedne náladu. :)

16.01.2024 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Skvělé popisy přírody. Líbil se mi posun Heleny, její myšlenkové pochody, pochyby o sobě samé, které máme všichni a jak se s tím popasovala. Uvítala bych méně pití alkoholu u postav.

14.01.2024 4 z 5

Láska z jiného života Láska z jiného života C. J. Connolly

Velmi povedené. Jednoznačně originální příběh o dvou realitách. Pár věcí mi tam vadilo (např. rychlé smíření s tím, že ve známém těle je jiná verze dotyčné), ale celkově jsem si to moc užila. Dokonce jsem čekala trochu jiný konec a byla jsem mile překvapena a ráda, že jsem se mýlila. Doporučuji.

12.01.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Typ knížky, u které víte, kdo je padouch a kdo hrdina od samého začátku, a přesto si čtení užijete plnými doušky. Zbožňuju tyhle romanťárny, vždycky pohladí moji duši.
Jo a ty erotický scény? Když už nic, tak tyhle vám pod kůží zůstanou.

07.01.2024 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Občas se mi četlo ztěžka, ale o dost převážilo dech beroucí čtení, kdy jsem musela číst dál a dál. Jestliže to bylo místy přitažený za vlasy, tak mně to do příběhu sedělo. Za sebe bych uvítala, kdyby tohle byl první díl a Stín větru druhý, nebo kdyby alespoň v anotaci knihy nepsali, že to volně navazuje, když to není pravda.

04.01.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantika jak má být s poznáním Kodaně absolutně nenásilným způsobem.

31.12.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Tohle opravdu ne. Nelíbí se mi koncept vzít jen tak sepsané myšlenky někoho, kdo do toho už nemůže zásahnout, a vydat je. Za mě to nic nepřináší, na další čtení jsem se netěšila, spíš jsem trpěla. Nedočteno, nehodnoceno.

26.12.2023

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Za sebe bych dala 3,5 hvězdy. Kniha má obrovskou přidanou hodnotu v reálných prožitcích lidí, také tu jsou fajn postřehy, které nutí k přemýšlení a mně v mnohém pomohly. ALE! Je tu hodně ryze osobních názorů, které autorka předkládá jako jedinou pravdu, mnohdy je až příliš radikální, což je špatně, chybí nezaujatý pohled. Ono neustále opakovat, jak nesoudí jiné lidi a vzápětí to celé pošlapat není úplně košér.

24.12.2023 3 z 5

Hobita jsem četla kdysi a toužila jsem si dát repete. Nakonec se mi to povedlo formou audioknihy. Skvělá záležitost, taková pohádka oproti Pánovi prstenů.

08.12.2023 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Příjemná oddychovka s vtipnými momenty a nenásilným přiblížením života člověka, který prochází tranzicí. Za mě super počin.

28.11.2023 4 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Každý, kdo miluje kafe, by si měl tenhle fantasticky milý příběh přečíst.

18.11.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Od autorky nezvyklý formát, některé povídky jsem si užila, jiné byly nudné, mnohé vedly k zamyšlení. Celkově hodnotím jako průměrné čtení, na oddych fajn.

10.11.2023 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Místy jsem se ztrácela v postavách, celkově ale skvělé čtení, napínavé, mnohdy jsem tajila dech a druhý díl ze série určitě nevynechám.

06.11.2023 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

3,5 hvězdy, převažovaly povídky, které mě až nudily a nemohla jsem se dočkat jejich konce.

24.10.2023 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Největší přidaná hodnota je skutečnost, že se jedná o příběh na motivy skutečné události s reálnými úryvky z různých publikací/tiskovin té doby. O válečných nevěstách jsem neměla tušení a čtení nebyl jen literární zážitek, ale také seznámení se s kusem historie.

03.10.2023 4 z 5

Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Do druhého dílu jsem se vysloveně donutila, protože jednička pro mě byla velkým zklamáním. No... Některé pasáže jsem jen přelétla, místy byl děj až přitažený za vlasy. Jako v předchozím díle i tady nechyběla rozvleklost, očividná hloupost některých postav v některých situacích. Kdyby měla kniha o polovinu méně stran, prospělo by jí to.

24.09.2023 2 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Autor patří k mým oblíbeným, jeho Katovu dceru zbožňuju, Hrobník rovněž zaválel. Ale Kejklíř? Rozvleklé, postava Fausta mi mnohdy připadala tak nesnesitelnè hloupá, téměř nic se nedělo, žádný spád, napětí, zkrátka nic. Určitě by pomohly kratší kapitoly se zakončením v takovém okamžiku, aby to navnadilo k dalšímu čtení. Jsem hodně zklamaná a do druhého dílu se mi vůbec nechce, ale když už ho mám doma...

18.09.2023 3 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Tak zajímavé téma a tak otřesně zpracované - mnohdy chaotické členění, chyby ve jménech, překlepy, zdvojení slov... Čtení mi to hodně znepříjemnilo.

03.09.2023 2 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Postupné oťukávání, vášnivé vzplanutí, nedorozumění a šťastný konec. Přesně takový předvídatelný děj romanťárny mají a přesně tohle v drtivé většině my ženy chceme. A ještě když je to napsaný čtivě s drobnými lechtivými scénami... Tohle prostě můžu.

29.08.2023 5 z 5