leny.wood leny.wood komentáře u knih

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Tuhle knížku bych dávala povinně hned v porodnici! Provází mě už víc než rok a nedám na ni dopustit.

Spánek miminek Spánek miminek Anna Růžičková

Za mě jednoznačně MUST HAVE pro pochopení dětského spánku a citlivému přístupu k němu.

Tvůrce českých moří Tvůrce českých moří Jiří Dobrylovský

Bravurně sepsaný životní příběh Jakuba Krčína, nechybí doslov s vysvětlením, jak autor postupoval.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Poslední dobou si tyhle oddechovky s očekávaným koncem užívám. Milý příběh o tom, jaký je dar mít milující rodiny, ale jak i tenhle dar může lézt jednomu na nervy, a proto se rozhodne prorazit vlastní cestu. Čte se to samo.

19.08.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Čtivé pasáže s těmi nudnými se střídali poměrně pravidelně. Film mám ráda, knížce jsem moc na chuť nepřišla.

19.08.2023 3 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Za mě silné čtení, je to pro mě o to těžší že mám děti a utíkat před válkou je těžko představitelé. Čte se svižně, je to psáno lehce, bez dlouhých a krkolomných souvětí.

12.08.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Čtivý to bylo, o tom žádná, ale že musí být všechny postavy de facto trosky se sklenkou alkoholu v ruce a sebetrýzněním se, to mi vadilo dost a v mých očích to příběhu uškodilo.

08.08.2023 3 z 5

Romance u moře Romance u moře Jane Austen

Trvalo mi, než jsem se zorientovala ve vztazích mezi jednotlivými postavami; rozjezd byl pomalý, číst mě začalo bavit až zhruba od poloviny. Zkusím seriál, který má poměrně vysoké hodnocení a třeba mě bude bavit víc.

06.08.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh, který není jen o hrůzách druhé světové války, ale také o přátelství, jeho věrolomnosti, o síle rodiny. Drtivá většina se odehrává před válkou, pak je to divoký sešup, u kterého bych uvítala občasné přibrzdění. Konec mě příliš nepotěšil, na můj vkus odbytý.

26.07.2023 4 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Vídeň 19. století, fungování policie, rozmach kriminalistiky, žádná postav, kterou si hned oblíbíte (nebo alespoň já to tak měla), svižný děj. Jo, tohle mě bavilo a těším se na další díl.

25.07.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Naprostá rozkoš tuhle knížku číst, vystřídala se u mě celá škála pocitů a neuvěřitelně jsem zrelaxovala.

19.07.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Pro mě slabší dílo autorky, některé pasáže se velmi špatně četly, hlavně promluvy postav mnohdy nepříjemně splývaly.

17.07.2023 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Tohle je přesně ta knížka, která je stvořená pro horké letní dny trávené u bazénu, moře, na terase apod. Je v ní smutek, smích, zlost a samozřejmě ji čtete s předpokladem šťastného konce. Knížce by slušelo méně stránek a méně nejrůznějších (mnohdy až těžko uvěřitelných) příměrů. Celkově ale velmi zdařilé.

09.07.2023 4 z 5

Toma Feltona jsem měla vždycky ráda a po přečtení jeho životního příběhu ho mám ještě raději.

27.06.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kniha plná naděje, která vyvažuje smutek, na tváři se vám při čtení objeví úsměv, škleb, slzy. Proč jsou knížky v životě důležité, zjistíte mezi řádky Knihonoše. Je mi jedno, že je děj předvídatelný a asi každý pochopí, kam to spěje. Knížek o knížkách není zase tolik a jestli ano, neumím je hledat a o to víc si potom čtení užívám.

14.06.2023 5 z 5

Brilantní!

04.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtení ve vás vyvolá neuvěřitelné pocity, je to silné, je to pobuřující, je to smutné. O to smutnější, že se to reálně děje.

26.05.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Z tohohle mi bude špatně ještě hodně dlouho.

01.04.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Vhled do doby, kdy to ženy neměli jednoduché a společnost byla jaksi mimo mísu (ne že by to mnohdy bylo teď lepší). Snad seriál nebude průšvih, docela se na něj těším.

03.02.2023 5 z 5

Harry jej srdcovka, trojku vnímám jako poslední díl, který je ještě "dětský", ve čtyřce se to láme. Vždycky při čtení "vězně" si uvědomím, jak je filmové zpracování tohoto dílu zpackané.

27.01.2023 5 z 5