leny.wood leny.wood komentáře u knih

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Po celou dobu čtení vypadal příběh poměrně nevinně, ale ke konci to nabralo neskutečné obrátky a konec? Ten mě teda dostal. Skvělý počin.

24.01.2023 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou Lenkou Vlasákovou - brilantní!

06.01.2023 5 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, sonda do duše Matthewa Perryho. Nevím, co někteří čekali - Perry popisuje svůj boj se závislostí zcela otevřeně, je vulgární, syrový, sem tam vtipný. Vhled do mysli závislého člověka ukazuje, jak je to pro něj těžké, pro nás "čisté" nepochopitelné. Ano, některé věci se opakují, ale to je tím, že závislost je začarovaný kruh a vyjít ven navždy není jednoduché. Co v mých očích knihu sráží, je fušeřina, kterou předvedl korektor českého vydání. Tolik překlepů a chyb mi čtení dost ztížilo, proto jen tři hvězdy.

18.12.2022 3 z 5

Půjčila jsem si knihu v knihovně a velmi brzy mi došlo, že ji musím vlastnit. Srozumitelně sepsané informace o jídle, což je v dnešní době, kdy se na vás ze všech stran valí protichůdné info, neocenitelné.

08.12.2022 5 z 5

Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky) Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky) Patricia Spinelli

Zajímavé myšlenky. Úplně bych se tím směrem nevydala, ale hodně myšlenek jsem si odnesla, koneckonců proč si nerozšířit obzory.

07.11.2022 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Úplně bych to nenazvala mrazivým thrillerem, ale čtivost se nedá upřít, užila jsem si to. Postavy skvěle vykreslené a ačkoliv je pachatel poměrně lehce odhalitelný, nádech napínavosti vás přesto neopustí.

17.08.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Naprostá dokonalost. Jussi, pospěš s dalším dílem!

07.08.2022 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Škoda, že nejdou dát půlené hvězdičky, vidím to na 2,5 (horší průměr). Většina povídek za moc nestála, našlo se pár světlých výjimek.

19.07.2022 2 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Jako vždycky naprostá paráda. Děj plyne až strhujícím dojmem, nechybí překvapivé zvraty.

30.06.2022 5 z 5

Diagnóza žena Diagnóza žena Zuzana Součková

A kde že je ten humor? Ani nevím, proč jsem to dočetla, a protože se tak stalo, to jednu hvězdu dávám. Kniha mě nebavila, v mnoha momentech jsem cítila hořkost z podporování stereotypů vůči ženám.

28.05.2022 1 z 5

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

Zatím mě autorka nikdy nezklamala, opět další fajn oddechovka.

15.05.2022 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Válka si nevybírá a Otčenášek to skvěle ukazuje ve své novele.

28.04.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Byla bych raději, kdyby byl upřednostněn příběh ústřední dvojice, ale spíše převládají vzletné popisy všeho okolo, co by tam ani nemuselo být. A poslední věta mi přijde vzhledem k celkové koncepci knihy až sprostě odbytá.

27.04.2022 3 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Kdybych se mohla vrátit v čase, pak rozhodně do doby a k těm, kteří Bibli vymysleli, protože takovou fantazii nemá/neměl nikdo.

24.04.2022

Prostopravda / Paměti Prostopravda / Paměti Mikuláš Dačický z Heslova

Prostopravda byla fajn, Paměti horší, zvlášť od doby, kdy začal převládat přehled úmrtí a sňatků (s uvedením jmen) v Kutné Hoře.

06.04.2022 4 z 5

Kupidova střela Kupidova střela Šimon Lomnický z Budče

Zajímavý pohled do 16. st. a na šesté příkázání Nesesmilníš. Šílená doba, šílený náboženský fanatismus, místy jsem žasla, místy se smála (že to mysleli vážně). Naštěstí jde doba kupředu a co bylo tehdy dogmatem, dnes neplatí (uf).

04.04.2022 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá záležitost, kterou jsem završila filmovým zpracováním se Seanem Connerym.

23.03.2022 4 z 5

Co Bůh? Člověk? Co Bůh? Člověk? Bedřich Bridel

No... Kontrast Bůh vs. člověk beru, ale co je moc, je moc.

16.03.2022

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Nejlépe se mi četla první část sestávající především z pověstí. Často mi vadila Kosmova afektovanost vůči některým událostem, uvítala bych větší nestrannost, což ale rozhodně nesnižuje důležitost celého díla. Co mě ještě překvapilo, byly některé vulgární výrazy (např. zkurvysyn) a celkově tu najdete mnoho zajímavých slovních obratů.

14.03.2022 3 z 5

Srdce temnoty / Výspa pokroku Srdce temnoty / Výspa pokroku Joseph Conrad

Nebylo to špatné, ale nijak extra mě četba neuchvátila. Hodně jsem bojovala s nadřazeností bělochů nad černošskými domorodci. Ačkoliv chápu, že v tehdejší době tomu tak bylo, číst o tom mi není příjemné a velmi to ovlivnilo mé celkové vnímání knihy.

07.03.2022 3 z 5