leny.wood leny.wood komentáře u knih

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Nebylo to špatné čtení, pasáže nudné se střídaly s těmi zajímavějšími, celkově průměr.

13.02.2022 3 z 5

Rozmanitosti z historie Království českého Rozmanitosti z historie Království českého Bohuslav Balbín z Vorličné

Na tehdejší dobu velmi rozsáhlé a komplexní dílo. Některým věcem jsem se zasmála, ale je jasné, že od 17. st. věda velmi pokročila. Navíc doprovodné komentáře "Rozmanitostem" jen přidávají na kvalitě.

06.02.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Osobně bych knihu neoznačila za thriller, spíš poutavější román, a to jsem se slovem "poutavější" opatrná. Očekávané napětí se nedostavilo, pro mě kniha představuje průměrné čtení. Víc by mi u této zápletky vyhovovalo, kdyby příběh nevyprávěly ústřední postavy, ale neutrální vypravěč.

30.01.2022 3 z 5

Nebeští kavalérové Nebeští kavalérové Adam Michna z Otradovic

Výběr ze tří hymnických cyklů. Pro dnešní převážně ateistické čtenářstvo určitě nelehké čtení, ale jednoduché rýmy tomu pomáhají. Rozhodně doporučuji si některé písně pustit na youtube, četbu to umocní a snad i změní názor na ni.

28.01.2022 4 z 5

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Pak že ženy patří k něžnějšímu pohlaví. Určitě to není čtení pro každého, ale jsou zde i příběhy, které mi do konceptu knihy úplně nesedí. Chyběly mi fotografie u každého jména. Je jasné, že u některých historických postav asi nebudou k dispozici, ale u těch ostatních by to bylo příhodné.

13.01.2022 4 z 5

Lítice Lítice Richard Weiner

Povídkám jsem na chuť nepřišla, takový průměr.

03.01.2022 3 z 5

Cesta ke hřbitovu Cesta ke hřbitovu Ota Filip

Co se vleče, neuteče - tak bych shrnula svůj dojem z knihy. Čte se dobře, líbil se mi i příběh, ale na mě byl děj příliš rozvleklý, uvítala bych jej kratší.

02.01.2022 3 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Některé příběhy převyšují jiné, ale celkově velmi příjemné čtení v předvánočním čase. Povídky nejsou jen k pobavení, ale také k zamyšlení.

27.12.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Až mi bylo místy úzko.

06.12.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Příjemná oddychovka, která pobaví a má v sobě i mnohá ponaučení. Škoda některých do očí bijících pravopisných chyb, ale rozhodně to nepředčí dobrý pocit ze čtení.

05.12.2021 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Poměrně příjemná jednohubka, když si vezmu, že s Hrabalovým stylem psaní mám všeobecně problém.

23.10.2021 3 z 5

Základní myšlenky jsou super. A to je tak všechno. Za mě to autor bere ze špatného konce. Ochočování, soudce, oběť? To jako vážně? Ne, takhle Vesmír a vnímání sebe sama skutečně nefunguje.

21.10.2021 1 z 5

Pravděpodobná tvář Pravděpodobná tvář Jiří Mucha

Kontrast uvolněné Francie a socialistických Čech. Ačkoliv se objevily pasáže, které mě nudily, celkově čtení stálo za to, a to především díky silné autenticitě.

16.10.2021 4 z 5

Dům bez pána Dům bez pána Egon Hostovský

Rozhodně to nebylo špatné, poměrně čtivé, ale na mě místy příliš rozvleklé.

05.10.2021 3 z 5

Cizinec hledá byt / Dobročinný večírek Cizinec hledá byt / Dobročinný večírek Egon Hostovský

Četla jsem "Cizince" a příběh doktora Marka, který s sebou přináší mnoho otázek a nejasností, se mi líbil.

26.09.2021 4 z 5

Pekař Jan Marhoul Pekař Jan Marhoul Vladislav Vančura

Pane Vančuro, je mi to nesmírně líto, ale já váš styl fakt nemám ráda. Absolutně nečtivé, skákání z jednoho na druhé, nejasné myšlenkové pochody postav...

18.09.2021 2 z 5

Studené slunce / Marieta v noci Studené slunce / Marieta v noci Jiří Mucha

Četla jsem jen Studené slunce a určitě doporučuji ke čtení, protože Muchův deník velmi dobře vykresluje situaci, když vás pošlou za nic do dolů odpykat si trest. Není to jen popis událostí, ale také myšlenkové pochody autora, vracení se ve vzpomínkách apod.

15.09.2021 3 z 5

Měsíc - Jiné oči Jiřího Mahena Měsíc - Jiné oči Jiřího Mahena Milan Suchomel

Četla jsem pouze Mahenův Měsíc v rámci studia a byly to chvíle nevýslovného utrpení. Bylo velmi těžké udržet pozornost a soustředit se, abych alespoň něco z textu měla. Nakonec mi pomohly doplňující informace na internetu.

02.09.2021 1 z 5

Dvě prosy Dvě prosy Ivo Vodseďálek

Nebylo to špatné, kupodivu poměrně čtivé, ale takové nijaké.

31.08.2021 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Vhled do vnímání světa dětskýma očima a uvědomění si, že stejnou situaci vnímá každý úplně jinak. V něčem bylo dětství fajn, v jiných situacích (ztotožnění se se svým dětským já) jsem ráda, že už jsem dospělá. A jako dospělá jsem si čtení maximálně užila, navíc doprovodné kresby atmosféru v knize skvěle doplňují.

27.08.2021 5 z 5