lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tento díl hodonotím oproti prvnímu jako o dost slabší. Chápu, že o něčem ten třetí díl být musí, ale tady toho bylo nějak moc a přitom se dohromady nic nedělo. Všechno zůstalo nedořešeno, takže v posledním díle toho také zbývá všechno dovyřešit. Osobně na mě ani neudělal ten konec dojem, protože jak už tam toho bylo nahečmáno tolik, tak mi nějak nezbylo na to, abych ten konec nějak prožila a přišlo mi to až úplně zbytečné a jedno. Tento díl zároveň splňuje i novou Holiwoodskou normu. Máme tu toho tolik, že by to při rozepsání dalo na další tři díly.

29.05.2021 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Nechápu, kde se tu vzalo tak vysoké hodnocení. Celé je to špatné, není v tom žádná hloubka, ani cit. S postavami nesympatizuji, jsou buď špatné, nebo špatně vykreslené.

20.05.2021 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Hodnocení dávám s odstupem a druhém přečtení.
Poprvé jsem musela přemýšlet, proč, proč je Tessa tak otravná a hloupá a Hardyn sobecký a nesnesitelný. Takhle opravdu nevypadá zdravý vztah.
Ale, život není černobílý. A o tom to vše je. Kdo by nechtěl žít na růžovém obláčku ve vztahu bez problémů a hádek. Jenže se to málokomu poštěstí.
Je to přehnané, občas až absurdně, ale ne tak, že by se to nemohlo stát, vlastně je to opravdu uvěřitelné. Já tomu věřila.
Kniha je napsaná skvěle. Dobře se čte, příběh plyne a já se těšila na každou novou stránku. A další díl.
Puberta mě už dávno minula, ale přes to, nebo právě pro to, jsem si příběh vychutnala.

14.03.2021 5 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Jako první musím říct, že poprvé jsem asi zažila strach jako Anita. Zjistila jsem totiž, že tato série má přeloženo 19 dílů a nejsou to všechny. Nemám ráda nekonečné seriály. Nechápu, co z toho mohla autorka vymáčknout, ale já jsem si jistá, že to ani nezjistím.
Začátek je slibný a až do 39 strany se Anita nebojí. Jen je jí špatně. A pak to přijde. Je to tady a strach se opět zahryzne.
Já končím. Za těch 40 stránek dávám dvě hvězdy a jdu raději uklízet.

10.02.2021 2 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Čím začít, je toho tolik...
Pozor, obsahuje SPOILER.
Takže mistr Tříska má děti, a spolčily, nebo nespolčily se s upíry. Fajn, nevěděla jsem, zda zvítězí v téhle pasáži můj odpor ke krysám, nebo smích. A jako vážně jí ten jeden chtěl znásilnit, nebo jsem to pochopila špatně? Tohle bylo, dle mého, hodně ustřelené i na tuto knihu.
Jinak tedy neohrožená Anita se stále bojí. Bojí se sebe, svých přátel, i když to vlastně asi přátelé nejsou a bojí se tak nějak všech. Bojí se tak, že je to z ní cítit, vždy a všude. Je vyděšená a přitom odvážná a dokáže se dívat smrti přímo do očí, i když se chvěje tak, že jí jektají zuby o sebe. No dobře.
Vyšetřuje zločin. Úplně sama. Najali si jí upíři, kteří vlastně asi zločin ani vyšetřit nechtějí, protože se jí stále snaží zabít, či nezabít. Zabít jí ovšem chtějí i její přátelé, protože to se prostě v téhle branži nosí a nikdo se tomu ani nemůže divit.
Musím říct, že z tohohle marastu jsem zmatená jako lesní včela v úlu a jestli to někomu dává smysl, tak ho obdivuji.
Sama se popisuje jako odbornice na všechny stvůry, policie využívá její pomoci. Ale když přijde na věc, tak vlastně řekne, že vůbec neví, co to či to znamená a všemu se diví. Pozná spoustu věcí a spoustě jich dokáže vzdorovat, ale vysvětlit, proč to tak je, nebo čím je výjimečná, to už nejde vyčíst. Nechci zde rozepisovat vše, protože to už by ani potom nestálo za to knihu číst a to zase ne.
Co se týká stylu psaní, tak se čte kniha docela dobře. Popisy jsou pěkné a dokáže vtáhnout do děje, za což jsem dala hvězdy. Jen bych příště ubrala myšlenkových pochodů a hluchých míst.
Doporučuji přečíst, jelikož s tolika protiřečícími věcmi jsem se ještě v životě nesetkala. Je to fascinující zmatek, nebo tam mělo být e? Natolik se to odlišuje od všeho, co jsem kdy přečetla, že zkusím další díl. Třeba dojde k posunu, ať už kterýmkoliv směrem.

09.02.2021 3 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

Až na ten konec, ten bych vážně vytknula. Tam už to bylo moc. Za to strhávám jednu hvězdu.
Bavila jsem se a jako oddechovka, u které nechci přemýšlet je to skvělé. Napsáno čtivě a děj utíká ani jsem se nenadála a už bylo přečteno.
Doporučuji jako zákusek.

04.02.2021 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Na poslední díl jsem se těšila strašně moc. Četlo se opět samo, ale osobně tento díl hodnotím jako nejslabší. Čekala jsem, že napětí bude gradovat, čekala jsem vysvětlení zla. Konec mi přišel uspěchaný. Mám pocit, že mi více zůstalo nezodpovězeno, než by se vše vysvětlilo... I přes to nelituji. Celou sérii hodnotím jako skvěle strávený čas a děkuji.

01.02.2021 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Velmí závažné téma. Kniha je napsána poutavě, jen bych řekla, že zbytečně dlouhé pasáže v podtatě o nedůležitém. Hodně věcí vměstnaných do jedné knihy, vztahy, dlouhé popisy, ale přitom méně vyšetřování. Dva případy v jednom a úplný konec jsem si představovala jinak. Odpovědi na některé otázky, které byly důležité, nepřišly. Brutální to bylo, ale zde se to čekalo. Celkově nejsem zklamaná. Někdy je zkrátka méně více.

19.01.2021 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Autor má zvláštní styl psaní. Mám ráda, když se do knihy začtu tak, že ani nevnímám, že je to kniha. Tady se mi to nepodařilo, prostě kniha. Spousta zbytečných slov, popisů. Strašlivá zima je dle mého snad na každé stránce.

09.11.2020 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Za mě dobré. Čtivé, děj se hýbe, i když by to mohlo být svižnější. Zápletka super, konce škoda. Dalo se to napsat o dost lépe, ale to samé platí i opačně. Já si to užila. Těším se na další díl.

11.08.2020 4 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Hodnotím jako šedý průměr. Příběh mě nezaujal a dočetla jsem jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje a co hůř, bylo mi naprosto jedno, kdo je vrah a jen jsem se modlila, ať už ho nějak, jedno jak, chytí a je konec. Přemýšlím, zda dát šanci ještě další knize, nebo raději ne.

27.08.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Sérii ohodnotím jako celek. Již to tu padlo, jednotlivé knihy samy o sobě nedávají smysl a určitě nedoporučuji číst jednu bez druhé.
Příběh je opravdu překombinovaný a v podstatě se v něm vyskytlo skoro vše, co mohlo a ještě více. Autorce nejde upřít velmi bohatá fantazie mučitele. Jinak si nedokáži vysvětlit, do jakých situací se hlavní hrdinové dostávali a jak neustále a bez přestání opakovali své chyby.
Vzhledem k tomu, že i přes to, že tu padlo spousta spoilerů, já děj vyzrazovat nechci. Nedělám to u žádné knihy a ani u této to dělat nebudu.
První díl byl uvedení do děje a celkové vykreslení situace. Už v první knize poznáte, jakým směrem se kniha bude ubíhat a opravdu nikde k žádnému velikému překvapení nedojde.
Tento žánr knihy beru jako přestávku mezi svým oblíbeným žánrem, když mám vše přečteno a nudím se. Vzhledem k tomu, že čtu opravdu rychle děje se tak dost často.
Opravdu jsem se i párkrát zasmála. I přes zjevné nedostatky jsou knihy psané čtivě a děj překvapivě ubíhá směle k cíli.
Jako nejslabší v celé sérii byl každopádně poslední díl série. Ten se mi chvílemi zdál až zbytečný. Celou knihu i se závěrem bych ohodnotila jako odfláknutou s cílem už to prostě nějak uzavřít. zbytečné natahování začátku a obrovská rychlost a sled událostí na konci.
Každopádně hodnotím celkový dojem a ten ve mně série zanechala.
Musím říct, že jsem i zvědavá na filmové zpracování...

11.04.2019 4 z 5

Deník coury Deník coury Marie Kratochvílová

Omlouvám se, ale to se nedá číst. Věřím, že si najde své čtenáře,nicméně dle mě je zde špatně úplně všechno.

26.03.2019 odpad!

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Musím říct, že tento díl se mi četl hůř než první. Trvalo déle, než jsem se začetla a knížku jsem opouštěla, abych se k ní vrátila a stejně jí dočetla jen proto, že jsem byla zvědavá. Vztahová linka je oproti prvnímu dílu méně zajímavá a to bylo vlastně to, proč jsem jí četla. Necítím z toho žádný urputný trojúhelník, vše je spíš takové rozpačité a přemýšlím kdy, nebo zda vůbec se to rozjede. Začínám chápat, proč po třetím díle už žádný nevyšel. I když to špatná kniha není, jsem z toho rozpačitá.

05.01.2019 3 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Jednu hvězdu strhávám za překombinovanost začátku, ovšem později má ženská dušička zaplesala. Ze začátku jsem si opravdu myslela, že knihu ani nedočtu, dalo mi práci se do ní začít, ale pak najednou začalo všechno fungovat. Nemohu říct, že neznám lepší knihy, mým žánrem jsou spíše detektivky, ale prostě někdy je potřeba dodat něco i té holce ve mně. Musím říct, že už teď mě mrzí, že nebyly přeložen všechny díly a já se nedozvím, jak to všechno dopadne.

04.01.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Super počtení, opět skvěle napsáno. Napínavé, i když jsem přišla o pátrání, tak je to překvapivé. Robert je prostě návykový spisovatel. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

18.12.2018 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Mojí chybou je, že pokud se mi nějaká autorka zalíbí, chci přečíst všechno, co napsala a nejlépe najednou. Tady už musím bohužel konstatovat, že příběhy jsou psané podle jedné šablony. Vždy stejný scénář, jen jména a věk postav se mění. Jinak je to stejnější než stejné. Do toho jsou zápletky plytké a nedodělané. Když jsou postavy údajně naštvané, nedokážu pochopit ve většině případů proč a vůbec jim to ani nevěřím. Občas příběh přestane i dávat smysl a já si musím zkontrolovat, zda jsem nepřeskočila někde stránku, nebo řádek. Zdá se mi, že jsou knížky, čím jich je víc, odfláknuté.
Co však nemohu upřít, že jsou příběhy psané čtivě. Jenže to už je po několikáté stejné knize jedno. Já si musím dát detox a nevím, zda se k autorce ještě vrátím. Chtělo by to nový nápad a chybějící náboj.

20.05.2024 3 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Asi bych dala normálně hvězdy čtyři, ale protože se mi nelíbí místní hodnocení, je potřeba ho trochu vylepšit. Nechápu, jak je možné, že po některých knihách je takový hype a jiné mají takové nízké hodnocení a přitom si to oboje nezaslouží. Četla jsem mnohem horší knihy s mnohem vyšším hodnocením.
Jasně, souhlasím, že to není úplně realistické, jenže je to, překvapení, fikce.
I mě někdy naštve, že si autor knihy, tak nějak v průběhu, děj ohýbá podle toho, jak se mu to zrovna hodí. Četla jsem knížky, které se tvářily, že ten nejkrutější mafián se kvůli ženě změnil doslova na beránka božího a to mě taky naštvalo. Jenže tady je blbě jen to, že autorka více nepromyslela a nepropracovala ten princip Rocktonu. Jinak byla zápletka v pohodě a nelišilo se to od kdejakého detektivního příběhu v televize. A tohle bych si klidně na obrazovkách dokázala představit.
Postavy byly sympatické, líbilo se mi, že příběh byl bez zbytečně velkých a vleklých vztahových dramat, to úplně nemusím. Bylo to čtivé a děj se posouval a zároveň s ním i postavy. Za mě určitě doporučuji.

22.03.2024 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Přemýšlím, jak mám knihu vlastně ohodnit.
Prvně musím říct, že jsem zklamaná. Jako fakt hodně zklamaná. Já se na tuhle knihu chystala kolik let. Stále jsem oddalovala koupi, s tím, že nevím, jaká bude, protože recenze jsou opravdu rozporuplné. Nakonec jsem už nevydržela a knihu si koupila.
A teď lituju. Děj je rozvláčněný a táhne se a táhne a táhne. Přišlo mi, že se v knize nic neděje. Nechápala jsem, proč musí proběhnout tak dlouhé zásnuby. Ale budiž, za zvyk se toho dá schovat mnoho. Ovšem ukradená důstojnost hlavní postavy se za ničím neschová. Hlavní hrdinka, i když ji ze všech stran říkají, že je borka, je prostě jenom držák. Vydrží úplně všechno, do čeho ji namočí a to bez otázek. Prostě si to vytrpí. A já teda tyhle hrdinky smýkané osudem nemusím. Hlavní hrdina, který vypadá jako charakter, se v knize zase tak moc nevyskytuje a tím pádem si k němu není úplně jednoduché nějaký vztah vybudovat. Ony ani postavy nemají žádný vztah mezi sebou. Žádné. Autorka je všechny napsala ploché a bezcitné. Všechny postavy v knize vyskakují a chovají se nepředvídatelně a většinu času i nesnesitelně.
Co oceňuji je každopádně neotřelý a velmi originální námět. Myšlenka plujících světů a duchů je skutečně zajímavá. Bohužel je zde, více než v jiných knihách patrný nevyužitý potenciál. Kdy nápad byl skvělý, ale provedení se nepodařilo. A tak zatím musím říct, že vůbec nevím, zda budu s dalším dílem pokračovat. Bojím se, že mě čeká dalších 400 stran nekonečnosti a nezáživnosti se všemi těmi postavami, které jsou jako améby...

03.03.2024 2 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Za mě je Syn podsvětí o kočičí choupek lepší, než Dcera zimy. Kniha byla opět velmi čtivě napsaná a děj svižně ubíhal. Postavy a jejich charakter byly skvěle popsané. I když zde bylo více hlavních postav a s nimi i více dějových linek spletených do jedné, nic se mi nepletlo. Přechody mi nevadily a byly srozumitelné, nikde jsem se neztrácela. Milostné linky mohly dostat více prostoru, byly uspěchané, ale i tak mě všechno hrozně bavilo. Svět byl tak barvitě vykreslen, že jsem vše měla skoro před očima. Krásná obálka. Pět hvězd a zaslouženě. Děkuji.

15.01.2024