Láska přemůže i smrt

V třetím dílu knižní řady PODSVĚTÍ se znovu setkáváme s pánem Podsvětí Johnem Haydenem a jeho pozemskou přítelkyní Pierce Olivierovou. Jejich příběh připomíná bájné postavy Háda a Persefonu – se vším napětím i bouřlivostí. Největšími nepřáteli obou milenců jsou kruté Fúrie, bytosti, jejichž jediným cílem je zbavit se pána Podsvětí. Nelehký úděl Pierce a Johna ale komplikují i někteří obyvatelé Ostrova kostí. Kdo z nich je Fúrie a kdo jen obyčejný zločinec? Ostrov kostí není bezpečným místem pro nikoho. Pro Pierce a Johna však není kvůli Fúriím bezpečné už ani Podsvětí, kde v době jejich nepřítomnosti nastávají nevídané změny, teplota stoupá, kolem krouží krvelační krkavci a hromadí se mrtvé duše čekající na spásný přesun do věčného klidu. Co způsobilo tuto nerovnováhu, je záhadou. Poté, co Johnův pokus o vyřešení situace končí tragicky, přebírá Pierce veškerou zodpovědnost za záchranu Podsvětí i celého Ostrova kostí před hrozící zkázou. Není toho na sedmnáctiletou Pierce trochu moc? Dokáže zvládnout všechny úkoly, které na ni klade její nové postavení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288136/laska-premuze-i-smrt-Hh1-288136.jpg 3.8118

Podsvětí 3.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Awaken, 2013

Kniha Láska přemůže i smrt

CampHalfBlood

Série byla skvělá, třetí díl podle mého nejslabší

Kudík
08.12.2019

(+ SPOILER) Nejhezčí díl z celé série. Bála jsem se konce, ale naštěstí byl slovy pana Smitha (správce hřbitova) prostě skvělý. :)
SPOILER: Líbily se mi scény nově příchozích, a to hlavně Chloe, Sportovce a paní Engleové. Dále úprk Pierce na kole z domu své matky před fúrií..., kdy postupně narazí na holčičku s tričkem "Tátova princeznička", vrátnou v Dolphin Key a záchranáře s motorovkou. Pobavilo mě vysvětlení pana Smitha policejnímu šéfovi Santosovi, že cca 60 lidí utrpělo hromadně úpal. :) Konec byl paráda. Přečteno v rámci dne.

Medasek
13.08.2019

Úžasné zakončení série. Škoda, že už nebudou další díly :(

elyonka9643
26.06.2019

Cabotovou mám moc ráda. Dobře se mi čte a její hlavní hrdinky nejsou až tak hrozně hloupé jako to bývá u jiných knížek pro náctileté.:) Za mě paráda.:)

Gabriela456
16.12.2018

Nádherná série.

Hana28
02.10.2018

Noooo jsem trochu na vážkách a upřímně nevím co si mám myslet, první dva díly mě celkem bavily ... taková oddechovka na dlouhé zimní večery... ale co se třetího dílu týče... jsem asi totálně zklamaná taková nesmyslná slátanina. Chápu, že je to napsaný pro náctileté ale i na ně to musí být přeslazený. Děj předvídatelný bez šťávy žádné překvapení ani, prostě nic, co normálně v knížkách od této autorky bývá...

chmelda212
23.04.2018

Ani nevím, co ke knize napsat. Nenadchla tolik, jak jsem od závěru trilogie očekávala, ale na druhou stranu ničím neurazila. A přiznávám, že jsem ji dočetla jen proto, abych zjistila jak to dopadne s Johnem. Nebýt jeho, asi bych knihu odložila v půlce.

Ulrika
21.09.2017

Hezký konec a jelikož zůstal otevřený, třeba se Meg Cabot k sérii Podsvětí ještě vrátí.

Mezi láskou a smrtí
Mezi láskou a smrtí