Láska přemůže i smrt

V třetím dílu knižní řady PODSVĚTÍ se znovu setkáváme s pánem Podsvětí Johnem Haydenem a jeho pozemskou přítelkyní Pierce Olivierovou. Jejich příběh připomíná bájné postavy Háda a Persefonu – se vším napětím i bouřlivostí. Největšími nepřáteli obou milenců jsou kruté Fúrie, bytosti, jejichž jediným cílem je zbavit se pána Podsvětí. Nelehký úděl Pierce a Johna ale komplikují i někteří obyvatelé Ostrova kostí. Kdo z nich je Fúrie a kdo jen obyčejný zločinec? Ostrov kostí není bezpečným místem pro nikoho. Pro Pierce a Johna však není kvůli Fúriím bezpečné už ani Podsvětí, kde v době jejich nepřítomnosti nastávají nevídané změny, teplota stoupá, kolem krouží krvelační krkavci a hromadí se mrtvé duše čekající na spásný přesun do věčného klidu. Co způsobilo tuto nerovnováhu, je záhadou. Poté, co Johnův pokus o vyřešení situace končí tragicky, přebírá Pierce veškerou zodpovědnost za záchranu Podsvětí i celého Ostrova kostí před hrozící zkázou. Není toho na sedmnáctiletou Pierce trochu moc? Dokáže zvládnout všechny úkoly, které na ni klade její nové postavení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288136/laska-premuze-i-smrt-Hh1-288136.jpg 3.8137

Podsvětí 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Awaken, 2013

Kniha Láska přemůže i smrt

ladyfromskye

Že je Meg Cabotová velmi dobrá spisovatelka, to vím. A jen díky tomu je mi jasné, kde se stala chyba.
Bože, jak mohl někdo pustit ven knížky tak mizerně přeložené, bez pořádné jazykové redakce i bez korektur? Ještě kdyby se to stalo jen u prvního dílu a zbylé dva byly v pořádku. Ale ona ta tragédie přesáhla i do druhého a třetího dílu! A co je možná úplně nejhorší, taková "kvalita" se dostane do rukou dětem a mládeži, kteří z nás všech čtenářů nejvíce potřebují, aby texty, které čtou, měly za sebou perfektně odvedenou práci. V tomto směru opravdové zklamání.
Pod nánosem "práce" českého týmu se nicméně ukrývá opravdu okouzlující a kvalitní young adult trilogie inspirovaná starými řeckými bájemi. Českému čtenáři bude téma jistě blízké, vždyť kdo nečetl tyto Petiškou převyprávěné staré příběhy, jako by ani nebyl. Autorka si s bájí skvěle vyhrála. Propracovala do detailů svoji verzi Podsvětí i jeho pravidla. Převedla děj z Řecka na existující ostrov Key West, na jehož hřbitově doopravdy rostou stromy s rudými květy a jehož dějiny jsou přesně tak děsivé, jak Meg Cabotová popsala. Poklonu jí skládám také za postavy. Opravdu živoucí, uvěřitelné, do detailu vykreslené se všemi svými chybami i přednostmi. Ne vždycky budete s jejich jednáním souhlasit, někdy se nad ním pozastavíte, ale v tom, alespoň za mě, spočívá kvalitní vykreslení postav. Protože v reálném světe v nás lidé kolem nás a jejich jednání vyvolávají stejné emoce prakticky denně. Pochválit musím také opravdu povedené obálky.
Příběh má ale také nějaké svoje mouchy, mně například přišlo, že prostředky všech tří knih trošku kulhaly oproti začátkům a koncům, ale nenudila jsem se ani jsem neměla nutkání knížky odložit. Vlastně jsem každou z nich zhltla za pár hodin, čemuž sice napomohlo, že si "užívám" nemocenské, ale moje knihovna je příliš obrovská (fakt obrovská, velká je slabé slovo :-) ) na to, abych ztrácela čas s něčím, co mě nebaví.
Závěrem: i když jsem kromě češtiny s jazyky na štíru, docela vážně uvažuji o tom, že pro opakované čtení, na které určitě jednou dojde, bude lepší vlastnit originály.

anelise

Nové postavy (Chloe, Sportovec a paní Engleová) příjemně překvapily.

lenka7679

Až na ten konec, ten bych vážně vytknula. Tam už to bylo moc. Za to strhávám jednu hvězdu.
Bavila jsem se a jako oddechovka, u které nechci přemýšlet je to skvělé. Napsáno čtivě a děj utíká ani jsem se nenadála a už bylo přečteno.
Doporučuji jako zákusek.

Booky84
06.09.2020

Úžasné zakončení celé série.

CampHalfBlood
19.02.2020

Série byla skvělá, třetí díl podle mého nejslabší

Kudík
08.12.2019

(+ SPOILER) Nejhezčí díl z celé série. Bála jsem se konce, ale naštěstí byl slovy pana Smitha (správce hřbitova) prostě skvělý. :)
SPOILER: Líbily se mi scény nově příchozích, a to hlavně Chloe, Sportovce a paní Engleové. Dále úprk Pierce na kole z domu své matky před fúrií..., kdy postupně narazí na holčičku s tričkem "Tátova princeznička", vrátnou v Dolphin Key a záchranáře s motorovkou. Pobavilo mě vysvětlení pana Smitha policejnímu šéfovi Santosovi, že cca 60 lidí utrpělo hromadně úpal. :) Konec byl paráda. Přečteno v rámci dne.

Medasek
13.08.2019

Úžasné zakončení série. Škoda, že už nebudou další díly :(

elyonka9643
26.06.2019

Cabotovou mám moc ráda. Dobře se mi čte a její hlavní hrdinky nejsou až tak hrozně hloupé jako to bývá u jiných knížek pro náctileté.:) Za mě paráda.:)