lenka31 lenka31 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh velmi čtivě napsaný. Dlouho se z konce příběhu budu vzpamatovávat,opravdu pro mě nečekaný.

02.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl i druhý je velmi poutavě napsán. Autorka posunula děj do meziválečného období a samozřejmě i do období 2. světové války (velmi mě překvapila existence "Polenlager", o nichž jsem se více dověděla v knize, děkuji!). Pokud po knize sáhnete, opět se posunete po ženské lince (osudy tří sester a jejich dětí) dál v příběhu. Kniha končí rokem 1945 a popravdě se už nemůžu dočkat posledního dílu. Na závěr nesmím opomenout použití regionálního nářečí, které děj úžasně doplňuje a i pro čtenáře z jiného kraje je text srozumitelný.

13.03.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Příjemně napsaný historický román, kterému opravdu nic nechybí. Najdete tam plno historie, zápletek, lásek, zrad, pletichaření, prostě všechno, co milovníky mnoha stránkových knih nadchne.
Jediné, co mi trošku ke konci knihy přišlo zbytečné, bylo autorovo opakování/připomínání událostí, kterè se hrdinům staly na začátku příběhu.
Ale i tak hodnotím román velmi kladně a těším se na další díl....a tento díl vřele doporučuji.

01.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Stejně jako knihu Sůl moře i tuto knihu prostě musíte za každou cenu dočíst. Velmi čtivě napsaná kniha se silným příběhem.

04.05.2019 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tři lidé se společně vydávají po stopách Lovkyně, která jim nedá spát. Líbilo se mi vylíčení příběhu Niny - členky letectva Rudé armády. Autorka výstižně vystihla válečné i poválečné období a osudy všech lidí v příběhu. Trošku mě překvapil závěr knihy, její rychlý spád (v podstatě v posledních 60 stranách došlo k úplnému vyřešení). Ale i tak knihu doporučuji.

12.06.2021 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Psycho příběh,rozuzlení velmi rychlé.Kniha čtivá,těžko se odkládala.

27.10.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pecka!!!Těším se na pokračování příběhu Rowana,Citry,smrtky Faradaye...no prostě všech.

03.06.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi čtivě napsaná kniha,přečtená jedním dechem.

27.04.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha zachycující život mladé britské agentky Eve v době 1.světové války ve Francii a příběh americké dívky Charlotty hledající svoji sestřenici Rose po skončení 2. světové války ve Francii. Příběh je velice čtivě napsaný. Na konec knihy autorka vložila korespondenci a záznamy ze soudního jednání.

16.02.2019 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Romantický příběh o ženě,která utíká z okupované Francie a potkává milé lidi, kteří se stanou součástí jejího života. Příjemný vhled do módního průmyslu za 2.světové války.

21.01.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha přečtená jedním dechem!!! Skvělá...

07.01.2018 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha čtivě napsaná. V první části je popsaná současnost. Ve druhé části se vracíme o rok zpět a konečně se doplní informace k 1. části příběhu, ale jen okrajově, v náznacích. Všechny postavy knihy mají svá tajemství. Jediné, co se nakonec dovíme, je, jak skončil jeden osobní příběh. Celkem mi vadily chyby v knize, kdy třeba místo postavy Dity se tam najednou objevila Zita, a věty typu: ale to už se nestane, je to její poslední úsměv na hodně dlouho...
Ale i přes to všechno knihu doporučuji, rozhodně zdařilejší román než předchozí.

09.01.2022 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Moje vůbec první kniha spisovatele Kena Folletta a jistě ne poslední. Večer a jitro je příběhem celkem 3 hlavních hrdinů, v jejichž okolí se samozřejmě pohybují další postavy, ať už "škůdci či pomocníci". Pokud máte rádi historické romány, jistě nebudete zklamáni.

12.04.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Úžasná kniha.

29.10.2020 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Výborná kniha k vodě,s překvapivým, nečekaným koncem,jen škoda,že bylo tolik podezřelých a dopadených tak málo.

08.08.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka neurazí, ale ani nepřekvapí. Čtivě napsaná oddechovka, místy milá, místy smutná, místy naivní....Každý si v ní určitě aspoň něco najde pro sebe.

30.09.2018 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Čtivá kniha určena nejen pro náctileté, ale pro všechny, kteří se zajímají o historii...příběh popisující vznik přátelství za velmi nepříznivých událostí.

13.12.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh byl smutný, ale evokoval k přemýšlení o pomíjivosti a naplnění života.

23.08.2021 3 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milá oddychovka,která čtenáře pobaví.

17.01.2021 3 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Silný příběh,zpověď mladé ženy,která se vypisuje z bolestivé události,někdy kniha působí velmi depresivně.

25.08.2020 4 z 5