lenka31 lenka31 komentáře u knih

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Příjemné zakončení životních osudů všech z místa,kde hokej je nejen hokej.

23.05.2023 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Poutavý příběh plný emocí.

10.03.2023 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Čtivá kniha určena nejen pro náctileté, ale pro všechny, kteří se zajímají o historii...příběh popisující vznik přátelství za velmi nepříznivých událostí.

13.12.2022 5 z 5

NSA: Národní bezpečnostní úřad NSA: Národní bezpečnostní úřad Andreas Eschbach

Trvalo mi delší dobu, než jsem se odhodlala k přečtení této knihy. Příběh je zasazen do období 2. světové války s tím, že lidé využívají moderní technologie, které dokáže člověk nejprve využít, i když nakonec ho technologie sama dostihne, viz osudy obou hlavních hrdinů. Autor se pevně držel historických událostí, válku sice nakonec vyhrál stát, který se jako první dostal k výrobě atomové bomby, ale jsme ve sci-fi románu, tak proč ne.
Zajímavé varování před moderní technologií, trochu jako v dílech českého autora meziválečného období.

04.02.2022 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Romantický příběh o ženě,která utíká z okupované Francie a potkává milé lidi, kteří se stanou součástí jejího života. Příjemný vhled do módního průmyslu za 2.světové války.

21.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha čtivě napsaná. V první části je popsaná současnost. Ve druhé části se vracíme o rok zpět a konečně se doplní informace k 1. části příběhu, ale jen okrajově, v náznacích. Všechny postavy knihy mají svá tajemství. Jediné, co se nakonec dovíme, je, jak skončil jeden osobní příběh. Celkem mi vadily chyby v knize, kdy třeba místo postavy Dity se tam najednou objevila Zita, a věty typu: ale to už se nestane, je to její poslední úsměv na hodně dlouho...
Ale i přes to všechno knihu doporučuji, rozhodně zdařilejší román než předchozí.

09.01.2022 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh byl smutný, ale evokoval k přemýšlení o pomíjivosti a naplnění života.

23.08.2021 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Další díl skvělého vypravěče přečteno. Mé doporučení pro milovníky historických románů stále pokračuje. Jen na poslední díl si chvíli počkám, neboť kostra příběhu mi připadá podobná s předcházejícími díly a taky ta stránková nálož je opravdu náročná....ovšem stojí za přečtení!

19.08.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Příjemně napsaný historický román, kterému opravdu nic nechybí. Najdete tam plno historie, zápletek, lásek, zrad, pletichaření, prostě všechno, co milovníky mnoha stránkových knih nadchne.
Jediné, co mi trošku ke konci knihy přišlo zbytečné, bylo autorovo opakování/připomínání událostí, kterè se hrdinům staly na začátku příběhu.
Ale i tak hodnotím román velmi kladně a těším se na další díl....a tento díl vřele doporučuji.

01.08.2021 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Kniha se středověkou detektivní zápletkou a koncem,který překvapil. Hlavní hrdinka si může nakonec zvolit svoji budoucnost, její rozhodnutí mě překvapilo, žádný úprk se nekonal.
Se souslovím pojídačka hříchů jsem se setkala poprvé.
Kniha má spád, dobře se čte. Stojí za přečtení.

20.06.2021 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tři lidé se společně vydávají po stopách Lovkyně, která jim nedá spát. Líbilo se mi vylíčení příběhu Niny - členky letectva Rudé armády. Autorka výstižně vystihla válečné i poválečné období a osudy všech lidí v příběhu. Trošku mě překvapil závěr knihy, její rychlý spád (v podstatě v posledních 60 stranách došlo k úplnému vyřešení). Ale i tak knihu doporučuji.

12.06.2021 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Moje vůbec první kniha spisovatele Kena Folletta a jistě ne poslední. Večer a jitro je příběhem celkem 3 hlavních hrdinů, v jejichž okolí se samozřejmě pohybují další postavy, ať už "škůdci či pomocníci". Pokud máte rádi historické romány, jistě nebudete zklamáni.

12.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl i druhý je velmi poutavě napsán. Autorka posunula děj do meziválečného období a samozřejmě i do období 2. světové války (velmi mě překvapila existence "Polenlager", o nichž jsem se více dověděla v knize, děkuji!). Pokud po knize sáhnete, opět se posunete po ženské lince (osudy tří sester a jejich dětí) dál v příběhu. Kniha končí rokem 1945 a popravdě se už nemůžu dočkat posledního dílu. Na závěr nesmím opomenout použití regionálního nářečí, které děj úžasně doplňuje a i pro čtenáře z jiného kraje je text srozumitelný.

13.03.2021 5 z 5

Druhý spánek Druhý spánek Robert Harris

Pro mě první kniha tohoto druhu, kterou jsem přečetla. Trvalo mi pár desítek stran, než jsem děj zařadila časově (zajímavá myšlenka autora!). Závěr příběhu byl překvapivý, hlavně přerod faráře, ne však šokující (úloha biskupa v příběhu), úplný konec uzavřený/otevřený.

12.02.2021 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milá oddychovka,která čtenáře pobaví.

17.01.2021 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Úžasná kniha.

29.10.2020 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Silný příběh,zpověď mladé ženy,která se vypisuje z bolestivé události,někdy kniha působí velmi depresivně.

25.08.2020 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Děj knihy zpočátku velmi pozvolný, po zjištění,co se na tom grilování stalo, kniha dostává spád, osudy hrdinů opět zajímavě propojeny.

15.08.2020 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Výborná kniha k vodě,s překvapivým, nečekaným koncem,jen škoda,že bylo tolik podezřelých a dopadených tak málo.

08.08.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh velmi čtivě napsaný. Dlouho se z konce příběhu budu vzpamatovávat,opravdu pro mě nečekaný.

02.08.2020 5 z 5