Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Stále aktuální dílo. K maturitě úplně ideální, je to jednoduché na pochopení, srozumitelné a čte se velmi rychle.

23.02.2023 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Bylo to zajímavé čtení a velmi rychle se to četlo :D Poezii vůbec nečtu, ale bylo to fajn. Zajímavý příběh, verše krásný. Havlíček měl talent.
Myslím si, že každý by si měl aspoň jednou za život přečíst něco od Havlíčka. Je to zkrátka česká klasika.

10.03.2023 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Tohle je fakt povedená westovka! Strašně se mi líbilo filmařské prostředí a zápletka. Romantická linka byla taky krásná, postavy mi byly sympatické.
Knížka mě moc bavila, knížky Kasie West mám moc ráda a tato nezklamala.
5/5 ⭐

11.10.2022 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Na tuto knížku jsem se těšila dlouho. A teď jsem se k ní konečně dostala.
Bylo to pro mě milé překvapení. Knížka má originální nápad, který mě hned zaujal.
Příběh byl dojemný, smutný, srdcervoucí a zároveň krásný. Zkrátka silný příběh. Obsahoval i dost hlubokých a chytrých myšlenek.
Kluky jsem si strašně zamilovala, oba měli skvělé charaktery. Navzájem si pomohli a změnili se.
Mateo byl zlatíčko. V nějakých věcech jsem se s ním i ztotožnila. A to s tím jeho tátou... To bylo zničující.
Rufus byl, řekla bych, víc dospělý. To co se stalo s jeho rodinou mi bylo hrozně líto. Nezasloužil si to. Byl Mateovi krásnou psychickou podporou. To ale byli oba. Jak bylo v knize: Zachránili se navzájem.
Myslím, že kdyby to nebylo vyspoilerované, tak bych na konci brečela. Byla jsem smutná a zlomená, ale slzy se neobjevily.
I vedlejší postavy byly úžasné. Některé měly opravdu dobré srdce.
Autorův styl psaní mi sedl, četlo se mi to opravdu velmi dobře. Stránky mi ubíhaly pod rukama rychlostí blesku a dočetla jsem to dřív, než jsem si myslela.
No, myslím si, že tenhle příběh mi v srdci zůstane ještě dlouho a že se k němu někdy vrátím.
Bezesporu 5 ⭐

„Život není určený k tomu, aby ho člověk žil sám.“

„Rodinu si nevybíráte, přátele ano. V některých případech zjistíte, že byste se jim raději měli vyhnout. Jiní stojí za každé riziko.“

25.09.2022 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Vůbec jsem neměla v plánu tuhle knihu číst, jenže potom jsem si ji všimla v knihovně a řekla jsem si, že jí zkusím. Nakonec jsem ráda, že jsem si ji půjčila, protože jsem si ji užila.
Bylo to čtivé, hrozně rychle jsem ji přečetla. Děj ubíhal pod rukama a byl zábavný. Opravdu nenáročné čtení. Postavy byly také super. Jejich příběh byl zajímavý. Stránky jsem zběsile otáčela, protože jsem chtěla vědět, co se stane dál.
Sexuální scény jsem si také užila, byly dobře napsané.
Celkově styl Elle Kennedy mi sedl už v knížkách On a My. Takže doufám, že se někdy dostanu i k jejím dalším knihám.
4,5 ⭐

11.09.2022 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye od stejného autora se mi tolik nelíbil, ale tohle mě zaujalo, a tak jsem se rozhodla tomu dát šanci. A bylo to rozhodně lepší! Četlo se to strašně rychle, měla jsem to za den přečtené. Jazyk mi nepřišel tak složitý, takže se mi to četlo vcelku dobře. A navíc, je to komedie, takže je to vtipné a pobavíte se u toho.
Pokud nevíte co do četby k maturitě, tak si rozhodně vyberte toto dílo. Pro ty, kteří neradi čtou je to dobrá volba. Je to krátké, rychlé a zábavné. Za mě jedno z nejlepších děl k maturitě :)

03.08.2022 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Illuminae je první sci-fi, které jsem četla a... Wow! Po této knížce asi začnu sci-fi číst víc. Jako první musím rozhodně zmínit naprosto dokonalé grafické zpracování. Je to neskutečně dobře vymyšlená a originální knížka. Příběh byl ale také skvělý! Nejvíc mě bavily konverzace mezi Kady a Ezrou. Hodně jsem si je oblíbila. Oba byli sympatičtí a velice stateční. Kady byla opravdu bojovnice. Obdivuju ji. Celkově to zkrátka bylo velmi napínavé a čtivé. Na to, jak to je tlustá bichle, jsem ji měla přečtenou velice rychle. Každý den jsem to četla skoro do půlnoci, ale kdybych nebyla tak unavená, četla bych dál :D Za mě rozhodně pecka a pouštím se do dalšího dílu. (4 hvězdy dávám, kdyby další díly byly lepší :D)

09.06.2022 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Tak už jsem bohužel dočetla i poslední díl. A nelituji jediné přečtené stránky z této série. Poslední díl byl opět boží! Byl opravdu hodně nabitý a akční. Četlo se to neskutečně dobře a rychle. Tento díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Je tu krásně ukázáno přátelství a ochota položit za své přátele i život. Také se mi líbilo, že i když mezi sebou měl někdo spory, tak i přesto se spojili a bojovali po svém boku. Statečnost všech postav velmi oceňuji. Zkrátka opět skvěle napsaná kniha.
Nemůžu jinak, než 5/5.
A ještě něco k celé sérii. Naprosto jsem si ji zamilovala!! Celý svět mi přirostl k srdci, takže když jsem dočítala poslední stránku a věděla jsem, že bude konec, tak mi bylo smutno :( Opravdu jsem to nechtěla dočíst. A všechny ty postavy... Některé jsem si zamilovala možná až moc :D (Percy, Annabeth, Grover, Tyson, Blackjack, Cheirón... ) Bohy jsem ale taky měla ráda, i přesto, jak se občas chovali ke svým dětem. Prostě opravdu úžasná knižní záležitost. A i přesto, že mají některé díly i více jak 400 stránek, tak jsem to měla přečtené opravdu rychle. V srdci mi tato série zůstane navěky a rozhodně se k ní někdy v budoucnu vrátím. Jestli se rozhodujete, zda si to přečíst, tak rozhodně ANO!

04.06.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Prázdniny v Evropě jsou úplně první kniha, kterou jsem od Ladislava Zibury četla. A rozhodně se pustím do dalších, protože to bylo skvělý. Autor píše velmi dobře, pěkně se to čte, je to vtipné a navíc se můžete naučit něco ze zeměpisu, nebo i historie. Jeho historky jsou zábavné a autor je opravdu vtipný, takže se u toho nenudíte. A také to má moc pěkné obrázky. Za mě ano :)

24.04.2022 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Opět naprosto skvělá westovka! Moc jsem si ji užila :) Opravdu miluju její knihy a tahle není výjimkou. Bylo to čtivé, zábavné a prostě krásné :) Doporučuji

25.03.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Tohle bylo velmi povedené dílo. Opravdu mě to bavilo. Měla jsem to přečtené za dva dny, protože to bylo velmi čtivé. Rozhodně k maturitě doporučuji!

28.01.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tohle je naprosto boží kniha! Krásný a smutný zároveň. Psy miluju, takže jsem si to moc užila. Rozhodně doporučuji každýmu, kdo tyto úžasný bytosti miluje :)

01.01.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Miluju gay knihy, takže když jsem objevila Srdcerváče, musela jsem si je hned koupit :D A bylo to boží! Kluky jsem si hned zamilovala. Rozhodně doporučuju!

01.01.2022 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Po přečtení knížky Muffin a čaj jsem měla hned jasno, že druhý díl si rozhodně musím přečíst. A nezklamal! Bylo to opět hrozně čtivý a úžasný! Kita a Daniela naprosto zbožňuju. Na tyhle dvě knížky nikdy nezapomenu. A rozhodně někdy dojde na rereading :D Miluju to!

31.12.2021 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Jako snad každá divadelní hra se mi i tato četla velmi rychle. Děj mě bavil, ale znám od Čapka lepší hry :) Neříkám, že to bylo špatné, to vůbec ne. Jen mi to nepřišlo tak wow, jako ostatní jeho díla. Ale jsem moc ráda, že jsem si to přečetla a užila jsem si to. Bylo to zase něco jiného.

18.07.2023 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

První dílo od Karla Čapka, které mě zklamalo. Začátek mě vcelku bavil, prvních asi třicet stran jsem přečetla rychle. Jenže pak už to šlo hrozně pomalu, děj se táhl a přestalo mě to bavit. Navíc mi to celkově přišlo takové divné, zvláštní a občas jsem ani nechápala, co se tam dělo. Prokop mi byl nesympatický, byl zvláštní a nesedl mi. Možná on byl důvod, proč mě to nudilo. Do čtení jsem se nutila a byla jsem šťastná, když jsem knížku dočetla. Opravdu mě to neoslovilo. Aspoň cením nápad a téma knihy, ale zpracování mi bohužel nesedlo.

14.07.2023 1 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Tato kniha mě mile překvapila. Nečekala jsem od ní nic velkého, jen romantický vánoční příběh. A to jsem dostala. A moc jsem si ho užila.
Začátek se pomalu rozjížděl, ale jakmile jela hlavní hrdinka ke svým rodičům, tak mě to začalo hrozně bavit. Celý to předstírání bylo hrozně zábavný a vtipný. Jenom konec byl takový zvláštní. Trochu uspěchaný a rychlý. Ale jinak moc fajn knížka.

16.12.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Skoro k tomu nemám slov, ale zkusím něco vyplodit :D
Po Dopisech, které jsem četla někdy o prázdninách, jsem hrozně potřebovala druhý díl. Nakonec jsem ho v knihovně sehnala v říjnu, což nebylo za moc dlouho. Hrozně jsem se na tuto knížku těšila. Ale na druhou stranu jsem se bála, že to nebude tak dobré jako Dopisy a zklame mě to. Tyto obavy však byly naprosto zbytečné.
Tohle byla neskutečně emocionální bomba! Stejně jako u Dopisů se mi při čtení vystřídalo mnoho emocí a pocitů, ne-li víc.
To s jakým citem je to napsaný, emoce které postavy cítí... To je tak bravurně napsané! Opravdu jim ty pocity věříte, jsou realisticky vykreslený.
Způsob, jakým je to napsaný mi neskutečně sedí. Autorka mě úplně jednoduše dokáže vtáhnout do děje. Stránky mi ubíhaly pod rukama, četlo se to neuvěřitelně rychle a jednoduše.
Postavy: Reva jsem měla ráda už v Dopisech. Ale tady jsem si ho oblíbila ještě víc. Jeho temná minulost mě šokovala a občas mě zamrazilo. Emma mě místy štvala. Byla dost drzá na mamku. Dobře, její mamka na ní nebyla nejmilejší, ale i tak to občas přeháněla. Jinak byla celkem fajn, dobré vlastnosti samozřejmě měla. Některé postavy mě dokázaly pořádně vytočit. Třeba u Eathana (možná spoiler!) jsem si hned řekla, že se mi nezdá. Něco mi prostě říkalo, že není kladná postava. A měla jsem pravdu. Ale to rozuzlení na konci jsem i tak nečekala. No a o Revovo otci nebudu ani mluvit... Každopádně jeho adoptivní rodiče jsou naprosto skvělí! Ti byli opravdu úžasní. Jsou chápaví, starostliví, laskaví, naslouchají, brání své děti... Mají hrozně moc dobrých vlastností. Také se mi moc líbilo, že i když přišel Matthew, tak nezapomněli na Reva a nevěnovali všechnu svoji pozornost jen novému dítěti. Stále ho podporovali a chránili. Jsou to lidé se srdcem na pravém místě. Těchto lidí by na světě mělo být víc.
Romantická linka byla také krásná. Oni dva se k sobě hodí.
Příběh byl také plný různých zvratů a překvapení. Bylo to nabité. Rozhodně jsem se u čtení nenudila.
Prostředí se mi také líbilo. Povídání u kostela bylo strašně krásný. Navzájem se tomu druhému svěřovali. To bylo pěkné, dojemné a takové dost soukromé, až intimní. Noc u kostela měla zajímavou atmosféru. To mi připomíná, že mě zaujala Revova znalost Bible a celkově náboženství v knize. Nejsem věřící, ale tohle bylo zajímavé. Sice to bylo kvůli jeho otci, ale umět Bibli celou zpaměti je úžasný. Ale na druhou stranu jeho víra nebyla nejlepší... To si už ale musí přečíst každý sám :)
A taky jsem našla svého prvního knižního crushe :D Jo, na tohle jsem dlouho čekala a pořád jsem si říkala: ,,Jak můžou mít ty holky crush na někoho z knížky? Já to nechápu. Vždyť neví, jak přesně vypadá. Podle mě nikdy nebudu mít crush na postavu z knížky." A ono jo :D Už to sakra chápu!
Rozhodně si chci přečíst další knížky od autorky, protože její styl mám strašně ráda a její příběhy mě moc baví!
V budoucnu si potřebuju tyto knihy i koupit. Chci to mít doma a rozhodně se k tomu ještě mockrát vrátím.
Miluju to a DOPORUČUJI!

22.10.2022 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Musím říct, je mě knížka mile překvapila. Neměla jsem od ní žádná velká očekávání, za což jsem ráda.
Nebylo to vůbec náročné čtení. Naopak, je to typická romantická oddechovka. Milé, roztomilé, vtipné, hezké. Prostě ideální knížka na léto.
Strašně jsem si oblíbila Bryana. Ten byl naprosto boží. Obdivovala jsem, jak dobře si vedl na vozíku. Jsem ráda, že tu nějaké takové téma bylo.
Cassidy byla také docela fajn, ale občas mě vytočila. Jinak se mi moc líbil její vztah s mladším bráškou.
Já dávám 5 ⭐, protože to bylo příjemné čtení.

30.08.2022 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Wow, tak tohle bylo výborný. Nevím, jestli se mi líbil víc tento, nebo první díl, ale každopádně to bylo opět úžasný. Opět to bylo akční, čtivý, stránky mi ubíhaly pod rukama. A ten konec!? Hned teď se vrhám na třetí díl :)

13.05.2022 5 z 5