Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Z úcty k předchozím dvěma dílům dávám tři hvězdičky. Za mě tato kniha slabota. Jako by autor natahoval děj a snažil se do něj zakomponovat všechno možné. Chyběli jen dinosauři. Kvůli množství zápletek jsem nenašla odpovědi na vsechny otázky. Připojuji se k těm zklamaným čtenářům, kteří hodnotí jako slátaninu.

11.08.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Angela Marsons nasadila před čtyřmi lety laťku vysoko a navzdory tomu, že stačí poslat do světa dvě knihy ročně, jsou příběhy s Kim Stoneovou stále nadprůměrné. Odmyslím- li si několikrát použitou frázi ,,Kim zaúpěla a pozdvihla oči k nebi ",musím hodnotit pěti hvězdičkami.

09.08.2020 5 z 5

Když vraždí děti Když vraždí děti Stephan Harbort

Případů dětí, které spáchaly vraždu či vraždy, jsou stovky. Autor vybral sedm z nich, na obálce jsou však i fotografie pachatelů, jejichž příběhy v knize nejsou. Čtení je to mrazivé, protože to není vymyšlený detektivní příběh a pachatelem není protřelý dospělý zločinec. Jde o knížku, která splňuje očekávání a nabízí prostor pro další díly.

09.08.2020 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha, kterou jsem četla před lety a na kterou se nezapomíná. Milostný příběh na pozadí otřesných událostí spojených s druhou světovou válkou. Díky silnému příběhu a výbornému jazyku mimořádný čtenářský zážitek.

05.08.2020 5 z 5

Mlha Mlha James Herbert

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy už nebylo co číst. Neměla jsem žádná velká očekávání, ale překvapila. Apokalypsa, hromadné sebevraždy, vraždy, morbidní obrazy a hlavní hrdina, který zachrání celý svět. Bizarní, ale jo. Návrat do literární minulosti.

03.08.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Přitažené za vlasy, ale proč ne? Svižné tempo, originální hlavní hrdina a i vtipné to bylo, takže za mě dobrý.

02.08.2020 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

(SPOILER) Jak je napsáno v doslovu. Sally si zasloužila víc než být pouhou poznámkou pod čarou v jiném příběhu. Její příběh je smutný, dojemný, určitě stojí za přečtení. I když čtenář ví, jak dopadne, přesto stále doufá, že třeba....

02.08.2020 4 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Baví mě psychologické romány a problematika rodinných vztahů. Chování matky mě rozčilovalo, i když jsem ho do jistě míry chápala. Knížka se četla dobře, ačkoli na chybějící interpunkci jsem si musela déle zvykat. Hodnotím nadprůměrně a byla by škoda, kdyby tahle stará nenápadná knížka mezi novými, ale urputně propagovanými, zanikla.

01.08.2020 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Téma, které mě zaujalo. Dějové linky se logicky propojují, oba příběhy jsou výborné, i když Danny má do sympatického hlavního hrdiny daleko a moc práce jako právník tedy neodvádí. Konec se dal očekávat. Pět hvězdiček navzdory překlepům a chybám v překladu.

01.08.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Za mě nejslabší z celé série. Šelma příjemné překvapení, Hračkář mírné zklamaní, Teorie vraždy mě moc nebavila. Do dalších dílů už nepůjdu.

30.07.2020 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mě nenalákala ani tak anotací, jako obálkou a příslibem originální postavy. Theo Cray mě jako profesor bioinformatiky, přírodovědec s nevšedním přístupem bavil. Pálí mu to, ale žádný Superman to není, o čemž svědčí přemíra jeho zranění v průběhu vyšetřování. Závěr jako by ke knize nepatřil, navzdory drobným výhradam knihu hodnotím jako nadprůměrnou.

30.07.2020 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh o iluzích a následném rozčarování z adopce. Stejně jako v knize Boučkové Rok kohouta. Pokud si kočka domácí vezme na vychování kotě pumy, jak to asi dopadne....

29.07.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dobrá volba. Baví mě styl autorky, mnohdy jen naznačí a čtenář se tak stává spoluautorem originálního příběhu. Jako houbař oceňuji spoustu užitečných informací a atmosféru šumavských lesů. Silný příběh, takové já můžu....

29.07.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

To, že není vše tak, jak se zdá, musí být jasné každému. U knížek tohoto typu se snažím odhalit situaci a tím i pachatele. Zde již diskutovaná chyba ve jménu mě zmátla. Pokud to byl záměr autorky, tak jsem nepochopila. Nápad dobrý, jen nedotažené.

29.07.2020 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Jedna hvězda dolů za to, že nebyl dostatečně objasněn motiv. Jinak nadprůměrná detektivka a vlastně i romantika byla. Na léto ideální.

28.07.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nadprůměrná kriminálka, napínavý děj, svižné tempo.

28.07.2020 4 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Originální, vtipná satira, která se vymyká Havlíčkově tvorbě. Na tu dobu odvážné, lechtivé. Krásně napsáno a ten závěr....

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Z Čapka jsem maturovala, dokázala jsem odříkat desítky jeho děl, o téhle jsem se dozvěděla až několik let poté. Jde o knihu nespravedlivě opomíjenou, ale skvělou. Škoda, že zůstala nedokončená. Rozhodně doporučuji.

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Nadčasový román s dokonale vykreslenými postavami, sugestivní příběh nezvratně mířící k tragédii. Pět hvězdiček je málo.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha, originální. Líbila se mi i filmová verze.