Muž sedmi sester

Koupit

Emil Škvor je od narození vtipálek. Obyčejné vtipy mu brzy nestačí a rozhodne se vymyslet takový kousek, který mu přinese slávu. Ve městě žije profesor matematiky, který je známý svou láskou k tomuto oboru. Má sedm dcer, jež jsou od sebe věkově vzdálené tak, aby utvořily pravidelnou aritmetickou řadu. Právě tento jev se Škvor rozhodne využít k uskutečnění svého mistrovského vtipu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11511/muz-sedmi-sester-11511.jpg 468
Romány, Literatura česká
Vydáno, Ivo Železný

Kniha Muž sedmi sester

Lenka0007

Originální, vtipná satira, která se vymyká Havlíčkově tvorbě. Na tu dobu odvážné, lechtivé. Krásně napsáno a ten závěr....

Radunnie

Poprvé viděno ve Východočeském divadle jako tragikomedie, ovšem v moderním pojetí, brilantní záležitost!
Co se samotného příběhu týká, nápad skvělý, sic málo uvěřitelný, provedení už trochu slabší. Od cca 50. stránky jsem se do čtení nutila, a to navzdory množství zábavných, takřka geniálních slovních obratů (obzvláště popis sexuálních scén pobavil)! Občas mi rozjímání nad jednotlivými životními peripetiemi (např. měsíčky) připadalo doslova jako zdlouhavé plácání o ničem. Přitom samotný začátek vypadal tak slibně! 190 stran je na takové dílko poměrně dost, zkrátit ho na polovinu, i vzhledem k nepříliš čtivému archaickému jazyku, by knížce jen prospělo. Ale to mluvím za moderního čtenáře, ten v době páně Havlíčkově třeba nad knížkou blahem slintal!
Jedno se autorovi hodně povedlo - Emilův poslední vtip nemá chybu a jeho rozuzlení je napínavé jako kšandy!

Česneksmedem

„Sedm háďat jedním hákem
ze sedmi futrálů.“
Citát z knihy

Lehce osvětlím.
!!!SPOILER!!!
Narodil se vtipálek, který se jmenoval Emil Škvor. V dospělosti vymyslel nápad na gigantický vtip. Našel si rodinu profesora Kostky, který měl 7 dcer a byl milovníkem matematiky. Za ženu si vzal čtvrtou v pořadí. Hned jsem to vzal jako znamení a ke čtení si nalil Four Roses. Fór spočíval v tom, že oplodní v průběhu týdne nejen svoji právoplatnou manželku, ale i jejích šest sester. Dál už to nechám na potencionálním čtenáři. Kniha byla vtipná s archaickým jazykem. Doporučuji!

Modrina

Havlíčka jsem měla vždy zafixovaného jako autora Petrolejových lamp, a i ty jsem pohříchu jen viděla, ale nečetla. Když jsem narazila na tento příběh, anotace mě zaujala a já do knihy nahlédla. Omráčila mě naprosto dokonalá čeština, pro mě to byly vyloženě jazykové orgie. :) Popis jednotlivých postav, zvlášť pak popis jednotlivých "dnů" mě hodně bavil. Konec mě přiznám se překvapil, nicméně jak jinak by to asi mělo skončit. Tuhle češtinskou lahůdku v mých očích asi chvíli jen tak něco nepřekoná.

mol378

Absurdní, promyšlené, poměrně lechtivé, ale také, jako každý Havlíček, i kruté a výsměšné. Ten člověk měl v sobě mnohé běsy! Jak autor, tak hlavní postava povídky.

VeruRomanská
24.06.2019

Havlíček jako vždy skvělý, oproti jeho ostatním dílům ale patří k těm slabším. Přesto nelituji, že jsem knihu přečetla a určitě mi v hlavě už zůstane.

nefernefer
15.05.2019

Skvělá práce s jazykem, skvěle psychologicky nastíněné charaktery hlavních postav, skvělá zápletka, zdálo by se, že to bude skvělá kniha. A přece mi při jejím čtení něco vadilo. Něco tu drhlo. Snad že tak úplně nefandím kanadským žertíkům a vtipům, které ubližují. V tomto případě by se skoro dalo říct, že zničí život mnoha lidí. Možná jsem suchar, ale já jsem na tom nic zábavného neshledala. Navíc jsem od určitého okamžiku tušila, jak to celé skončí, protože to prostě nemohlo dopadnout jinak. A tím pádem se nekonal žádný překvapivý závěr, pointa vyšuměla do ztracena. Celá ta lákavě vypadající duhová bublina splaskla s tichým lupnutím a já nemůžu dát víc než dvě hvězdy (hlavně za tu krásnou češtinu).

Jaruš7
29.04.2019

Má první a kouzlo jazyka mě zamotalo do sítě, a na konci se mi z ní strašně nechtělo ven, do této krutě přímočaré situační slovesné strohosti.
Není vtip jako vtip, tento je přímo akrobatický s ďábelskou myšlenkou a má plánovitě ohromit.
Precizní plán, vypočítaný k dokonalosti, všechny zákruty odboček od jeho plnění jsou v situacích filigránsky narovnány pro sedminásobný úspěch.
Citace :" Obraz již se (jí) udělalo při obědě nanic, mu byl sladkou odměnou." ." .. (té) je jí nějak zima.. tu rozbolela hlava.. tu rozbolely zuby.. ta musela ulehnout,.. další omdlela....Válka, řekl otec...Způsob, kterým se projevuje tato síla téměř okultní, je prostičký jako všechny projevy : malátnost, mdloba, neuralgické bolesti. Dost možná, že potrvá-li válečné běsnění ještě dlouho, podaří se nám spatřit ještě mnohé jiné úkazy zdánlivě nesrozumitelné, a přece docela přirozené, související s všeobecným stavem lidstva. Je totiž nepochybno, že zhušťováním této duchovní atmosféry bude podivných případů přibývat, a že účinky fluida budou čím dál tragičtější. Nepřekvapilo by mne, kdyby příští útrapy seslané téměř z nebes byla vystupňovány až k epilepsii, kdyby způsobovaly stigmata, dávení krve, šílenství, vypadávání vlasů i zubů, chátrání, perverzi, melancholii a smrt." ...Nedaleká budoucnost měla ukázat, že se profesor tak zcela nemýlil co do proroctví o egyptských ranách, které měly přijít. Přesně podle .. červnového notesu počaly Kostkovy dcery jedná za druhou ztrácet řeč. "

No, a jeden nakonec " Efektní chvíle sedmihlasého nářku r....k, měly by sílu živlů zaníceným k pomstě."
Kumštovní dílko.

Hot Boys