Když vraždí děti

Když vraždí děti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425959/bmid_kdyz-vrazdi-deti-3Dj-425959.jpg 4 42 10

Marcelo sedí na matraci, vražednou zbraň drží stále v ruce. Vedle něho leží mrtvá těla jeho matky a otce, v sousedním domě babičky a pratety. Všechny oběti byly popraveny ve spánku střelou do hlavy. Proč spáchal třináctiletý chlapec tento ohavný čin? A kdo vlastně nese největší podíl viny? Kriminalista Stephan Harbort popisuje případy a osudy sedmi dětí, které se dopustily těch nejohavnějších zločinů.... celý text

Literatura faktu

Vydáno: , Alpress

Wenn Kinder töten , 2018

aydam
15.01.2023 4 z 5

Drsné. Po dočtení je mi úzko.

ještěrka38
08.04.2022 4 z 5

Otřesné, ale bohužel i toto je realita.. Každopádně většina dětských vrahů žije v toxickém prostředí, jsou týrání buď fyzicky či psychicky, většinou jsou to děti inteligentně podprůměrné nemající dobré vztahy v rodině.. Těch znaků je mnoho, každopádně je to děsivé.. Stojí za přečtení.

daza.dt
14.09.2021 5 z 5

Nevím proč, ale knihu jsem si vzala na dovolenou. Úplně odpočinkové čtení to rozhodně není. Ač téma je opravdu drsné - je to hodně čtivě napsané a hlavně na závěr je autorem napsáno zajímavé zhodnocení. Rozhodně doporučuji.

DK197
02.03.2021 5 z 5

KNIHA: Čtivě, drsné, smutné, děsivé. Sedm rozdílných příběhů, které vám nebudou splývat a zůstanou v hlavě. Souhlasím s názorem, že je tu prostor i pro další díly (a ráda bych je), ale nemyslím, že budou. Kniha má i jistý úvahový rámec - proč se to děje a kdo za to může. A myslím si, že hlavně pro tu úvahu byly příběhy sepsány. Účel splněn a jede se dál. Škoda pro čtenáře. Doporučuju.

Opisska
12.01.2021 5 z 5

Pěkně napsáno, je to čtivé a drsné

jarmila7388
19.11.2020 1 z 5

Myslela jsem,ze to bude lepši,ale byli to jen přibehy déti co nebyli uplné normalni.A byl to takový dokument o uchylkach tech detí.

Zorka
21.08.2020 4 z 5

Je trochu divné hodnotit podobnou knihu jako čtivou, ale opravdu taková je. Pokud ale člověk čte s vědomím, že se jedná o skutečné případy (a to je čtenáři od začátku jasné), je to hrůzné čtení. Člověk si klade celou dobu otázku: Proč? Šlo by tomu nějak zabránit? Je zřejmé, že ve většině případů jsou pachatelé, o nichž se v knize píše, také "obětí", přesto jsou jejich činy neodpustitelné. Příběh dvou střelců ve škole mi připomněl film (a následující stejnojmennou sérii příběhů) Zkažená mládež.

Lenka0007
09.08.2020 4 z 5

Případů dětí, které spáchaly vraždu či vraždy, jsou stovky. Autor vybral sedm z nich, na obálce jsou však i fotografie pachatelů, jejichž příběhy v knize nejsou. Čtení je to mrazivé, protože to není vymyšlený detektivní příběh a pachatelem není protřelý dospělý zločinec. Jde o knížku, která splňuje očekávání a nabízí prostor pro další díly.

anticlovek
01.07.2020 5 z 5

hodně mrazivé čtení. kromě popsání různých zločinů se mi líbí, že autor řeší i pozadí a jak ty děti dopadly. dále tam vyvstává důležitá otázka, zda jsou za to vůbec zodpovědné a pokud ne, jestli jsou například dospělí vrazi za své činy zodpovědné (protože často mají stejné či podobné důvody k tomu vraždit)

barbora1636
27.06.2020 2 z 5

Nic co by se nedalo najít na internetu.