Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Sice jsem si chvilkama říkala, že i na Kulhánka je tohle už fakt moc....ale....když on by to nebyl Kulhánek. NE! Je to super.
A ponaučení z téhle knihy? Nikdy nikomu nevěř!!! :)

25.09.2013 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Příběhy z války mě fascinují. Člověk z dnešní doby si to představit sám neumí a možná ani nechce. Je dobře, aby zůstalo v povědomí to, čeho jsou lidské bestie schopny a kam až to může zajít.
K Remarquovi - četla jsem od něj kdysi dvě knihy, které mi přišli jako přes kopírák a zařekla jsem se, že už ne.....jsem ráda, že na doporučení jsem to porušila!

17.09.2013

Krajní meze 2 Krajní meze 2 * antologie

Další várka 4 povídek, přišly mi dokonce zajímavější než 2. díl. U mě asi vede Voják.

31.08.2013 4 z 5

Krajní meze 1 Krajní meze 1 * antologie

Krajní meze jsem měla ráda už jako seriál. Sbírka povídek velice zajímavá a především různorodá.

31.08.2013 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

A zase to náboženství! Svět je tím prostě prohnilý skrz naskrz :) Ale humorné pojetí příběhu vše vyvažuje. Pičín se rozhodně v životě nenudil :)

26.06.2013 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Vím jistě, že si ji znova nepřečtu. Těžký rozjezd, pak jak sinusoida - některé pasáže neuvěřitelně nezáživné, jiné se přímo hltají.
Pro mě další mínusy - láska až za hrob a věčné achání nad touto láskou - asi jsem cynik, ale to jde mimo mě; a křesťanství - respektive křesťané, kteří mi spíš připomínali hnutí let 60. po požití psychotropních látek. Ale ok, beru to, je to klasika. Navíc co byste chtěli od Poláka? :) Bližší mi byla podobná kniha "Nepřátelé lidstva"

26.06.2013 3 z 5

Kalibán Kalibán Isaac Asimov

Asimov a jeho svět robotů....zajímavé zamyšlení, že to nejde pomocí 3 zákonů, ale bez nich je to ještě horší...neobvyklá detektivní zápletka. Zajímalo by mě, kdyby pan autor měl robota, jestli by byl schopen se na něj dívat jen jako na stroj...

14.05.2013 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Přidávám se s názorem, že téma super, četlo se to dobře, ale.....Mr. King to prostě umí i lépe...napínavěji.....(?)

06.05.2013 4 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Psycho v Dickově podání jak má být. Docela často jsem s v tom ztrácela, ale dle mě to byl záměr, porotože hlavní hrdina se v tom plácal ještě víc.

02.05.2013 5 z 5

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Sáhla jsem po této knížce když se mi rozbil kindle a bylo to jediné co jsem měla doma a ještě to nečetla. Děj začíná hodně, hodně pozvolna, jako paličkování krajky. Mrzí mě, že nejvíc mě příběh chytil až když končil. Ale po dopletení krajky se zjeví velice spletitý příběh. Překvapení bylo pozitivní.

23.04.2013 3 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Co bych chtěla napsat, přesně napsal Vnimat krasu, nechci tedy něco opakovat :) Od začátku života je Nikko prostě jiný - jde jen o to jak se s tím vypořádá a jak využije svoji "multikulturnost".

23.04.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Rozhodně zajímavá kniha, která se mi vryje do paměti celkem hluboko. Je prostě "jiná". Příběhy každý jiný, některé zajímavé více, další méně (vede Timbo a Sonmi), dohromady ale svou ne úplně nápadnou provázaností jsou opravdu jako celek povedené. Líbí se mi i filozofie.

08.04.2013 4 z 5

Pěkná sbírka, jak už psáno - jednotlivé příběhy jsou příjemně rozmanité. Hodně dobře se to čte a je to promyšlené. Další Agathu ale asi odložím na neurčito. Nejšpíš to na mě byla až moc korektní literatura :) Ačkoliv - ty drogy jsou prostě všude! :D

28.03.2013 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak precizně si Mr. King vyfantazíroval městečko do posledního obyvatele, aby ho se stejnou percizností nechal zlikvidovat :) Jeho um vykreslit detailně postavy opět ve vší parádě - a že tentokrát je těch postav víc než dost. Baví mě i volné navazování na starší díla odehrávavající se taktéž v Castle Rocku

25.03.2013 5 z 5

Pozitronový muž Pozitronový muž Isaac Asimov

Příběh k zamyšlení. Co vše je robot ochotný obětovat tomu, aby se stal člověkem? Vžití se do nešťastného robota - jak vlastně může být robot nešťastný? :)

25.03.2013 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

začátku jsem se tak trochu bála....já ten náboženský fanatismus fakt nemusim :( ale jak jsem se začetla, nedala jsem z ruky...moc hezky se to čte. Ale souvislost děje a názvu jsem také nenašla.

21.02.2013 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

jojo, dobrácký bernardýn :) ale příšerou není jen on....každý máme své....

18.02.2013 4 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Je úžasné, jak podivínský spisovatel zužitkoval svůj problém - paranoia a schizofrenie. Tím začal psát sci-fi, které se nesoustředí na technický pokrok, ale na psychologii jedince....některé slabší, jiné dokonalé. Příběh na minimu prostoru, který se ale vryje do paměti.

14.02.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

I děti bez nadvlády rodičů začnou sestavovat společnost postavenou na určitých principech. V první řadě vedou nejsilnější jedinci...postupně se jim ale ta společnost začne rozpadat, až se o společnosti nedá mluvit.....je to už dávno co jsem to četla, ale vryp v mé mysli je hodně hluboký....chudák Čuňas!

13.02.2013 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tomu říkám reality show. Dokonce můžete být její součástí, ať chcete, nebo ne. U filmu byla veliká škoda, že se snažili z toho udělat mnohem krvavější show, která ale postrádá poslání a myšlenky, které má prezentovat kniha.

10.02.2013 5 z 5