Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Další kniha do které jsem se pustila díky společnému čtení ve FB skupině Klub tajných knihomolů a která mě nezklamala. V podstatě od první kapitoly jsem s napětím sledovala vyšetřování vraždy mladé dívky i osudy šéfinspektorky Eriky Fosterové. Bylo to moje první, ale určitě ne poslední setkání s Bryndzou. Určitě se někdy v brzké budoucnosti pustím do dalšího dílu.

18.08.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Ani závěrečný díl téhle série mě nezklamal. Opět jsem s napětím sledovala osudy Ciri, Geralta i Yennefer. Už se těším na televizní seriál.

16.08.2019 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Ani tenhle díl Zaklínače mě nezklamal. Sice tam bylo na můj vkus až dost politiky, ale i přesto jsem s napětím sledovala osudy našich hrdinů. Jsem moc zvědavá jak to celé dopadne, takže hurá na další díl...

10.08.2019 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Gerald se rozhodne, že musí zachránit Ciri a tak se vydává na cestu. Putuje se svými společníky cestou, necestou, ale všude okolo zuří válka. I tento díl byl napínavý do posledního písmenka. Hurá na pokračování,,,

04.08.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak jo, je rozhodnuto :-) tahle série putuje do oblíbených. Po pomalem rozjezdu v prvním díle ságy je tento prošpikovaný akcí a dějovými zvraty. Vše co se děje kolem Ciri ji ovlivňuje a utváří. Moc se těším jak to bude pokračovat dál...

02.08.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po zmateném začátku, kdy se vlastně seznamujete s jednotlivými postavami jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který mě už nepustil. jsem ráda, že už je sága kompletně vydaná a nemusím čekat na další díl. S tím jak končí tento, by mě to ničilo :-)

31.07.2019 4 z 5

Měla jsem náladu na nějakou romantickou upířinu, ale tahle kniha tak úplně nesplnila má očekávání. Přesto se mi příběh líbil. Bylo napínavé sledovat jak se Taně behem chvilky změnil život k nepoznání i to jak v sobě neuszale objevovala sílu postavit se všemu co se s ní a kolem ní dělo. Škoda, že autorka nechala konec tak nějak otevřený, ale třeba se někdy dočkáme pokračování.

28.07.2019 4 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Docela mě bavilo sledovat jak se vyvíjí vztah mezi Evie a Carterem a to v období miluji tě, tak i v období nenávidím tě :-). Kniha má navíc ještě jedno poselství, a to že někdy to ženy na vedoucích postech fakt nemají jednoduchý, protože takových "Bradů" běhá po světě stále mnoho.

27.07.2019 3 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Tak nějak nevím co napsat. Jedná se svým způsobem o zpověď čtyř žen, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Christina (lékařka) Margareta (fyzička), Brigitta (alkkoalkoholička a narkomanka) a Desireé (nemohoucí mrzák trpící častými záchvaty), ale presto je mezi nimi pojící článek. Jsou svým způsobem nevlastní sestry, se kterými se život nemazlil. Asi budu o jejich osudech ještě chvíli přemýšlet.

23.07.2019 3 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Od téhle netradičně zpracované pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě jsem se vůbec nemohla oddrhnout. Hlavní postavou a vypravěčkou je tady džinka z lampy jménem Zahra, kterou najde zloděj Aladin díky prstenu, který ukradl princi přímo z prstu a tomu se to samozřejmě nelíbí. Tím se rozjede příběh, nejen klasický, kdy Zahra plní Aladinovi přání, ale také se dozvídáme mnoho z minulosti o událostech, které je svedli dohromady. Je to příběh o lásce, důvěře, ale i sobectví a vypočítavosti.

21.07.2019 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem hledala do čtenářské výzvy něco, co se odehrává v Ostravě a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Na to, že se jedná o druhou knihu autorky je, myslím, velmi dobře zpracovaná. Dobře se četla a rychle mě vtáhla do děje a nakonec i prekvapila totožností vraha. Jsem ráda, že jsem jí objevila.

19.07.2019 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Za mě to bylo velké zklamání. Příliš roztříštěný děj. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu dva příběhy najednou a ani jeden není dobře propracovaný. Nějak mi nedochází co je v této knize hlavní dějovou linkou. Je to pátrání po zmizelé Anně, nebo šlo o příběh Elly? A aby toho nebylo málo, tak do toho autorka stihla nacpat ještě třetí zločin, jako by ty dva nestačili.

17.07.2019 1 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

Tak tahle série poputuje do mých oblíbených proti špatné náladě:-). I když bylo od samého začátku jasné o co v téhle knize půjde a jak to skončí, přesto jsem si dokonale užila neuvěřitelné myšlenkové pochody hlavní hrdinky a co chvíli se chechtala nahlas a předčítala úryvky manželovi.

11.07.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tak tahle kniha mě opravdu nenechala odejít! Po delší době thriller, který mě chytil a do poslední stránky nepusil. Celou knihu jsem dala za ani ne 24 hodin a hrozně mě rozčilovalo, že mám i jiné povinnosti, než jen číst :-). Chtěla jsem sem napsat více dojmů, ale několikrát jsem to zase smazala, protože to vždy zavánělo spoilery , takže říkám jen TO SI MUSÍTE PŘEČÍST! :-).

07.07.2019 5 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Příběh začíná pohřbem kamarádky. Hlavni hrdinka Mila je přesvědčená, že všeobecný názor, že se jednalo o sebevraždou není pravdivý, ze jí někdo zavraždili, ale nikdo jí nevěří. Rozhodne se proto, že povolá Rilay zpět a zjistí kdo ji zabil. Jenže ouha, něco se nepovede.... Původně jsem čekala oddychovku pro náctileté, ale příběh má v sobě nečekanou hloubku, která mě velmi příjemně překvapila. pojednává o přátelství a o tom, že ne vždy je člověk takový, jak ho vnímá jeho okolí.

06.07.2019 5 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Tato kniha se mi dostala do ruky ve slovenštině a přiznám se, že i když mi to obvykle nevadí, tak v tomto případě jsem zpočátku s tímto jazykem bojovala. Dokonce jsem měla chuť jí odložit a sehnat si českou verzi. Neudělala jsem to jen proto, že odkládat rozečtené knihy prostě neumím. Na sloh a některé výrazy jsem si po asi 30 stranách zvykla a nakonc jsem moc ráda, ze jsem vytrvala. Je to příběh o stvoření světa, tak jak ho většina z nás zná z Bible. Tedy vlastně ne úplně tak. Co když bylo vše trochu jinak a z ráje nebyli díky Evinu hříchu vyhnáni oba, ale co když za vše může jen Adam? Chápu, že se to může velmi věřících lidí dotknout, ale mě se kniha líbila a i když nejsem věřící, některé pasáže mě donutili přemýšlet nad vlastními postoji a rozhodnutími.

04.07.2019 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Odpolední jednohubka přečtená za pár hodin. Po šokujícím závěru prvního dílu prostě musíte vědět jak to bude dál, i když předem víte jak to celé dopadne :-). Ovšem poslední věta 28. kapitoly mě rozesmála až k slzám. :-D

23.06.2019 3 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

V tomto druhém díle už je více akce než v tom prvním, ale to knize neubírá na kouzlu, jen se pohádka stává trochu drsnější. Druhý díl navazuje na stejném místě, kde jsme se s Vasjou rozloučili a pokračuje dalším dobrodružstvím, ve kterém prokáže nejen svou nezdolnou touhu po životě, ale hlavně odvahou postavit se svým největším běsům při snaze zachranit ty, na kterých jí záleží. Doufám, že na další pokracovani nebudu muset čekat moc dlouho :-). Stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek, jako kým vlastně je a jak to bude s Mrazíkem.

22.06.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem dočetla včera večer a celou dobu přemýšlím co o ní napsat. Pustila jsem se do ní na doporučení kamarádek a vůbec toho nelituji. Je to nádherná, jemná, ale i drsná pohádka nejen pro dospělé odehrávající se v severnim Rusku v době, kdy do života na venkově patřilo večerní vyprávění příběhů u pece. Hlavní hrdinka Vasja napřed tyto příběhy poslouchá jako pohadky na dobrou noc, jenže pak zjistí, že to tak úplně pohádky nejsou....

19.06.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale zruba někde kolem dvousté stranky se to zlomilo a příběh konečně upoutal mou pozornost. Hodně překvapivý je pachatel, alespoň pro mne. Tipovala jsem postupně několik lidí, ale byla jsem vedle jak ta jedle :-)

16.06.2019 3 z 5