Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Ani závěrečný díl nezklamal. Pro mě byla celá tahle sága nejen příjemným překvapením, ale musím říct, že se s přehledem zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy, ke kterým se budu ráda vracet. V hodnocení letošních přečtených knih se s prehledem zařadila na první příčku. Ani v závěrečném díle nebyla nouze o nervydrásající situace, dojemné okamžiky, ale hlavně nechyběly Adamovy sarkastické poznámky, které mě nejednou rozesmály nahlas. Co říct závěrem? Doufám, že to autorka bez hlavních hrdinů dlouho nevydrží a přivede na svět ještě nějaký jejich příběh.

09.11.2019 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Sedmnáctiletá Fleetwood, hrdinka této knihy, je šlechtična, která má za sebou již tři potraty a nyní čeká své čtvrté dítě. Těhotenství však nezvládá po tělesné ani psychické stránce zrovna nejlépe. Osud ji však přivede do cesty o několik let starší Alici, která je stejně jako byla jeji matka porodní bábou a léčitelkou. V té době však v okolí vypukne velký hon na čarodějnice a my v příběhu sledujeme životy obo dívek, i to jak se jedna druhé snaží zachránit život. Je to hezký historický příběh, který nám odhaluje lidské povahy i tehdejší postavení žen ve společnosti, já však čekala od příběhu trochu něco jiného.

02.11.2019 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo něco. Moc mě bavilo sledovat jaká porvora je budoucí tchýně a čeho všeho je schopná, aby zabránila vztahu mezi svým synem Adamem a hlavní postavou a vypravěčkou celého příběhu Emily. S napětím jsem sledovala, kdy a jak to na ní praskne a Adamovi se otevřou oči, ale konec byl pro mě naprosto šokující. Tohle jsem fakt nečekala.

31.10.2019 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Muka ..... tak to byla i pro mě. Ani tenhle díl mě nebavil. Bylo to pro mě dlouhé a nezáživné. Mám pocit, ze se celá série vůbec nikam neposunula, Luce stále neví co je na ní zvláštního a není k tomuto zjištění ani o krok blíž. Daniel je stále na ránu, protože odmítá s kymkoliv komunikovat, takže budí dojem namyšleného frajera. Jediné co se změnilo byla výměna školy a prostředí ve které byla Luce vězněm. Do dalšího dílu už nejdu.

29.10.2019 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Do téhle série jsem se pustila, protože mi pár lidí napsalo, že se jí prý podobá sága Sedmé nebe, ze které jsem momentálně úplně unešená, tak jsem to chtěla sama porovnat. No, nevím, ale mě to nepřijde. Téma padlých andělů a příběh odehrávající se na střední škole je dle mého jediná podobnost. Tahle kniha se mi až tak moc nelíbila (možná proto, že jsem stále srovnávala), takže dám šanci ještě jednomu dílu a uvidím.

23.10.2019 3 z 5

Pravá tvář temnoty Pravá tvář temnoty Michal Sabó

Začátek vypadal zajímavě. Bezvýznamného zloděje, specializujícího se na krádeže knih na objednávku, si najme záhadná žena na krádež knihy (údajně z rodinného dědictví). Hlavní hrdina zakázku přijme, vydá se pro ní a knihu nalezne v malé truhle s ostatními "drobnostmi" a vše ukradne. Tím však končí veškerá uvěřitelnost příběhu, protože začíná neskutečná cesta téměř po celé evropě se šíleným počtem vražd, které nikoho nezajímají a záhadnou sektou, která si dělá co chce a nikomu to nevadí. Tahle kniha se dle mého názoru opravdu nepovedla a navíc obsahuje velké množství gramatických chyb.

18.10.2019 odpad!

Aglajina zem Aglajina zem Petra Variant (p)

Když jsem si na poště vyzvedla tuto knihu, tak mě hodně překvapilo jak je útlá, má jen 142 stránek. Přestože mám ráda knihy psané v ich formě, tady jsem se se stylem psaní chvíli srovnávala a v první polovině knihy mě i vadil rychlý a nepropracovaný spád děje. Vše se odehrávalo hrozně rychle. Myslím, že kdyby autorka tolik nepospíchala na Aglaju a více rozepsala děj knize by to vůbec neublížilo, ba právě naopak. Na druhou stranu děj odehrávající se v Aglaijině zemi byl strhující a hrozně mě bavil. Vzhedem k otevřenému konci předpokládám, že nás časem čeká pokračování a já si ho ráda přečtu.

13.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Pak mě to začalo připomínat díla Aghaty Christie, ale musim říct, že se mi kniha fakt líbila. Velmi dobře a uvěřitelně vykreslené psychologické profily postav a přesto mě totožnost pachatele i motiv hodně překvapil. Určitě si časem přečtu i ostatní knihy této autorky.

10.10.2019 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tak jo, všechno, co mě chybělo v předchozích dvou dílech, jsem našla v tomto. Tady nechybělo napětí, dějové zvraty ani emocionální otřesy. S velkým napětím jsem sledovala jak to vše dopadne a tento poslední díl jsem slupla za pár hodin.

06.10.2019 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

I v tomto díle jsem stále čekala na nějaký ten dějový zvrat s velkým Z, ale nic takového se tam nestalo. Přesto jsem zjistila, že i když děj plyne více méně bez velkých zvratů nemůžu přestat číst. Takže hurá na třetí dil.

05.10.2019 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Do téhle série jsem se pustila na doporučení kamarádky, ale asi jsem měla velká očekávání. Nebylo to úplně špatné, někde v 1/3 mě to i začalo bavit, ale pořád jsem čekala, kdy dojde k nějakému zlomu, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

01.10.2019 3 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Náš svět se mílovými kroky přibližuje ke dni, kdy bude vytvořena umělá inteligence, ale nidko netuší jaké to pro nás bude mít následky. I v této knize autor opět mistrně využívá fakta a fikci a předkládá nám příběh, ve kterém mladá nadaná vědkyně Mara vytvoří UI s cílem, aby pomáhala lidstvu, jenže se vše zvrtne a její práci ukradnou ti zlí. V tu chvili začíná závod s časem na záchranu celé planety.
V knize jsem našla i nádhernou hlubokou myšlenku, o kterou se s vámi musim podělit: Žádné dítě se jako hotový člověk nerodí. Stává se jiím. Stejně jako Mara vychovala a přivedla Evu k největšímu rozvoji, musí to udělat každý rodič. Lekcemi života, láskou, vzděláním - a ano, dokonce i bolestí a utrpením.
Já jen doufám, že ten komu se opravdu podaří vytvořit první UI bude stát na té správné straně.

29.09.2019 5 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Ráno, kafe, cigáro. Tak začíná téměř každá minikapitola této knihy. Betasamce jsem začala číst na doporučení kamarádky, když jsem sháněla něco na zvednutí nálady. Zpočátku mě to vůbec nebavilo a i když to nedělám, měla jsem chuť knihu odložit. Jsem ráda, že jsem to neudělala. V jedné chvíli se to zlomilo a já se najednou dobře bavila a to tak dobře, že jsem některé pasáže četla nahlas manželovi a smáli jsme se oba. Takže kdybych to měla shrnout do jedné věty: nenadchne, neurazí, ale rozhodně pobaví.

24.09.2019 4 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

S velkou nedočkavostí jsem se s Elaine vydala na cestu za poznáním sebe samé a místo toho mě čekala cesta za záchranou světa. Opět musím sklonit poklonu autorce za napínavé čtení, které vás nenechá ani na chvíli v klidu. I přes nervydrásající situace dokázala příběh odlehčit Adamovými sarkastckými hláškami, které mě nejednou donutily uchechtnout se nahlas. V tomto díle to u mě Adam vyhrál na celé čáře. Jedno velké zklamání jsem si však prožila na samem knoci, když jsem zajistila, že sága bude mít ještě jeden díl a ten je zatim v nedohlednu!

21.09.2019 5 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Na tenhle víkend jsem měla v plánu tolik činností, ale skutek utek :-). Druhý díl ságy Sedmé nebe se nedal odložit. S napětím a celou škálou emocí jsem hltala každou stránku téhle knihy. S Elaine, Kassielem, Adamam i Sky jsem prožívala všechny radosti i strasti a už se nemůžu dočkat, až otevřu Inferno. Je to jeden z nejlepších fantazy příběhů co jsem četla.

15.09.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ač nemám téma 2. světové války vůbec ráda a knihám s tímto tématem se spíše vyhýbám, byla jsem v tomto případě vyhecována partou kamarádek v ramci společneho čtení s Klubem tajných knihomolů na FB. Musim poctivě přiznat, že se mi kniha líbila možná i proto, že v tomto příběhu je válka jako taková spíše okrajovou záležitostí. Bavilo mě sledovat nejen životní příběh Franky, i když nebyl jednoduchý a už vůbec ne veselý, ale i rodící se přátelství dvou lidí z opačných konců válečné strany.

06.09.2019 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Do téhle knihy jsem se pustila hlavně kvůli plnění Čtenářské výzvy, ale musim říct, že se mi nakonec i líbila. Dokonce i přirovnání k příběhu Romea a Julie sedí. Fakt mě bavilo sledovat probouzející se důvěru mezi Kata a Augustem. Určitě se časem pustím do dalšího dílu.

02.09.2019 4 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Milý příběh, kdy se kocour MacGyver (domácky Mac) rozhodme, že své člověčici pořídí někoho do smečky, protože lidé jsou přeci zvyklí žít ve smečce. I když mě pár okamžiků opravdu pobavilo, tak pro mě tahle kniha patří mezi ty, co neurazí, ale ani nenadchne.

30.08.2019 3 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Tahle knížka se mi prostě libila. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a i když jsem s hlavní hrdinkou prožívala všechny emoce i zvraty neumím si představit jak bych se v závěru zachovala já sama. Myslím, že o tom budu ještě nějakou chvíli přemýšlet.

Spoiler
Představa, že díky letecké katastrofě zjistím, že jsem prožila šťastné sedmileté manželství s člověkem o kterém vlastně vůbec nic nevím, protože vše co mi o sobě řekl je jedna velká lež, mi není zrovna příjemná. A co když existuje možnost, že můj manžel vlastně vůbec nezemřel?

27.08.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Celá série Skleněného trůnu mě naprosto uchvátila a tak nešlo tento závěrečný díl dlouho odkládat. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, ale musím přiznat, že i když byl opět nabytý dějem a o nečekané zvraty taky nebyla nouze, tak samotný závěr celý dojem malinko pokazil. Na můj vkus byl až příliš sladký a roztahaný.

24.08.2019 5 z 5